Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sógornőm gondolkodása,...

A sógornőm gondolkodása, életfelfogása teljesen eltér az enyémtől. Ezzel nem is lenne gond, hisz nem lehet mindenki egyforma. De a "tapadása" már sok, ráadásul állandóan anyagi vonzatú segítségeket vár el. Mit tennétek a helyzetemben?

Figyelt kérdés
Felelőtlenül vállalt 3 gyereket egymás után, a pénzt sem tudja beosztani, hagyta mindenüket veszni (házat, autót), de továbbra is nagyzol, a luxusra hajazik. Tőlünk pedig irigyli azt, amit tanulással és munkával elértünk. Nem az a bajom, hogy ő 8 osztályt végzett csupán, én pedig felsőfokú végzettséggel rendelkezem. Hanem az, ahogyan viselkedik és gondolkodik. Nem hiszem, hogy el kellene tűrnöm. Volt már, hogy megmondtam a véleményem, egy ideig sértődött volt, aztán kezdte elölről. A gyerekei miatt vagyok "jóban" vele, na meg mert nemszeretem a gyűlölködést. De már sok, amit művel.
2012. júl. 28. 22:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
jav.: nem szeretem
2012. júl. 28. 22:56
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Én nem töltenék időt olyan emberrel, akit nem szeretek. A gyerek együttjátszásához nem kell nektek is együtt lennetek!
2012. júl. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Haha... a kérdés szempontjából lényegtelen, hogy "ő 8 osztály végzett csupán, te pedig felsőfokú végzettséggel rendelkezel", de te valamiért mégis megemlítetted.

Nem adsz neki pénzt, ha meg a gyerekek együtt vannak, elbájologsz heti 1-2 órát, és kész.

2012. júl. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Mért ne lenne köze hozzá? A kettejük világnézeti különbsége a téma, és hogy irígyli tőlük, amijük van.
2012. júl. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4/4-es kedves válaszoló teljesen ráérzett a dologra! ;) Abszolút nem kérkedésből említettem az iskolai végzettségem, manapság amúgy sem nagy dolog már. Arra értettem, hogy ha nem lennénk sógornők, valószínűleg elmennénk egymás mellett ennyire különböző nézetekkel, felfogással. Nem az iskolázottság teszi az embert! Ellennék én vele, de mindig csak a segítségemet kéri, hívogat, erőszakosan, gátlástalanul elvárja, hogy mindenben számíthasson rám és a férjemre.
2012. júl. 28. 23:18
 6/11 A kérdező kommentje:
2/5-ös kedves válaszoló, félreérthetően javítottam a fentebbi elírásom. Nem a sógornőmet nem szeretem, hanem a gyűlölködést. :) Elnézést kérek érte! Igaza van, valóban nem feltétele, hogy ő is ott legyen, amikor a gyerekeivel játszani szeretnénk. De ezt ő biztosan ellenezné és tiltaná.
2012. júl. 28. 23:21
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért is elnézést kérek, ha valakit megbántottam vagy rossz benyomást keltettem a 8 osztály miatt... A fizikai munkát végző ember irányába vagyok a legnagyobb tisztelettel.
2012. júl. 28. 23:25
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Én nem beszélnék többet vele, vagy csak amennyire muszáj. Minek kell egy energia/pénz vámpír? Nem kell utálni, de foglalkozni sem kell vele. Viszont a gyerekeimet csak ritkábban engedném találkozni az övéivel. A neveletlenséget nagyon könnyen eltanulják.
2012. júl. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ignoráld. Ha tapad, és pénzt is kér, akkor nem csak energiavámpír, hanem nagyon durva agresszor is. Ugyan miért "kell" neked ilyen embert eltűrni, támogatni? Aztán meg jössz ide panaszkodni. :(


Igaza volt annak, aki kifogásolta, hogy nem tartozik a kérdésedhez az, hogy milyen végzettségű a sógornőd.

Ugyanis, bármilyen végzettséged van neked, magad sem vagy különb nála érzelmileg.


Egyfelől jókislány akarsz lenni és ráfogod a gyerekekre a kapcsolattartást - ami elég durva dolog, mert valójában a gyerekei mögé bújtatod a saját gyávaságodat -, adsz és tűrsz, de teli vagy indulatokkal, aztán ide jössz és panaszkodsz, de ami a rosszabb, kevered a dicsekvést a panaszkodással.


Döntsd el: adsz vagy nem. Ha adsz, mennyit és milyen feltételekkel. Ha feltétel nélkül adsz, mert te úgy döntesz, akkor pedig ne panaszkodj! Nem lehet félig terhesnek lenni: ilyen szituban is meg kell húzni a határokat. Vagy adsz, és nem panaszkodsz, vagy nem és le van rendezve a dolog.

2012. júl. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves legutóbbi válaszoló! Mi az, amivel kérkedtem volna? Direkt nem említettem semmilyen konkrét példát, pénzösszegeket sem írtam. Sőt, van, hogy szándékosan úgy kéri a pénzt, hogy ne készpénzbeli segítségnek tűnjön. Erre viszont említenék néhány példát, hogy érthetőbb legyen: vigyük el autóval ide vagy oda (nekünk az üzemanyag ugye pénzbe kerül)), megszabja, hogy mit ajándékozzunk a gyerekeinek (gondolván, mert keresztszülők vagyunk, kötelességünk), vegyek fel áruhitelt neki, mert másképp nem lesz új ez vagy az a háztartásában (szinte követel). Két opció van: vagy elküldené az ember a fenébe, és ezzel megszakadna a kapcsolat a keresztgyerekekkel, vagy finoman megmondja a véleményét és hidegen hagyja a dolog. Én mindkét lehetőséget kipróbáltam már, de a helyzet változatlan. Továbbra is akaratoskodik, ezért kértem tanácsot... Nem panaszkodni vagy nagyzolni akartam, elnézést, ha úgy tűnt.
2012. júl. 29. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!