Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A láb-és kézfejem állandóan...

A láb-és kézfejem állandóan jég hideg szinte és függetlenül hogy nyár van vagy tél! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Keringés, mozogj sokat.
2012. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Meg egyél is sokat.
2012. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rossz a keringésed! Ez elég nagy baj! :S
2012. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rossz a perifériás keringésed.
2012. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát meglehet, mert mostanában elég keveset eszek, mivel időm alig van rá..:S 17 éves vagyok és ilyen korán a keringéssel lehet a baj?
2012. jan. 8. 19:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor bagóztam, nekem is ez volt. Aztán letettem a cigit, és 2 hónapig "meleg" volt. Jó páran szóvá is tették, hogy kézfogáskor nem fagy meg a kezük miattam :)

Aztán valamiért újra kezdődött. Most pl meleg a kezem, de ha munka közben ügyfelekkel beszélgetek, jég hideg. Szerintem valamelyest izgulás, stb lehet a hátterében.

+ a vérkeringés is rádob, nyilván vékony alkat vagy mint én :)

Nem igazán tartom lényegesnek, csak akkor melegítsd meg mielőtt a barátnnőddel.... :)

2012. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
de nem cigizem csak partydohányos vagyok xd Ja és amugy lány vagyok :D
2012. jan. 8. 19:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Perifériás keringési probléma gyereknél is lehet, nem is ritka. Csinálj esténként váltófürdőt (hideg- meleg és csak a kezed, lábad tedd bele), és tornáztasd őket (csuklóból, bokából). Kézen ezt úgy kell, hogy ökölbeszorítod, majd kifeszíted az ujjaidat. Görbítsd be feszesen az ujjakat, majd szintén feszítsd ki. Közben-közben a karod lefelé tartva lazításként rázd lazán csuklóból, úgy, hogy érezd a meleg, tehát a vér áramlását az ujjaidban. Nagyjából hasonló módon tornáztasd a lábad is. A tornáztatás napközben is végezd amikor eszedbe jut és van lehetőséged rá, naponta többször is. Használhatsz rá olyan gyógynövény krémet, vagy sportkrémet, amire az van írva, hogy vérbőséget okoz. Például:

AHA-s biológiai hámlasztó peeling:

Ez a csodálatos pakolás minden bőrtípusnál, bőrhibánál látványos eredményt hoz. VÉRBŐSÉGFOKOZÓ, KERINGÉSJAVÍTÓ, ráncsimító és felszíni keratinoldó hatása van, javítja a bőr vízmegkötő képességét. A benne lévő alma, szőlő, naspolya, citromcirokolaj és alfa-hidroxisav segítségével a bőr kívülről-belülről megtisztul, szinte újjászületik.

Milyen bőrtípusra:

-olajos szeboreás bőrre

-korpás szeboreás bőrre

-aknés bőrre

-zsír-, vízhiányos bőrre

-érzékeny, gyulladásra hajlamos bőrre

-rosaceára hajlamos bőrre

-májfoltos bőrre

-öregedő bőrre

-ráncos bőrre

-tágulási striák kezelésére

-szőrtüszőgyulladás kezelésére

Hatásai a bőrre:

-felszíni keratinoldó

-vérbőség fokozó-keringésjavító

-fokozza a bőr megújulását (hámcsere), belső tisztulását

-gyulladáscsökkentő

Ez egy összetett hatású krém, de vannak egyszerűbb (olcsóbb) krémek is DM-ben, fitotékában.

2012. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!