Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a szüleimmel?...

Mit csináljak a szüleimmel? Miért marnak el mindenkit?

Figyelt kérdés
Az elején azt gondoltam nekik van igazuk, de már nem így látom. Bármilyen esküvőre, vendégségbe, ballagásra hívják őket, mindig van valami kifogásuk, hogy miért nem mennek el. (drága a benzin, ők se jönnek hozzánk, a múltkor sem voltak kedvesek, nem rendesen hívtak meg... blabla... ilyen butaságok) Apu már nyugdíjas, ő már fillérekért utazhatna, de még így sem akar csak évente 2x eljönni hozzám mióta külön lakom. Nem ismeri el, hogy ezek fals dolgok és lusta, vagy nem szereti az embereket, vagy bármi, hanem próbálja a másikra fogni. Éppen ezért már alig van rokon, akivel tartanánk a kapcsolatot, mert minden meghívásnak sértődés lesz a vége. Sok éve nem beszélünk már ilyenek miatt keresztszüleimmel, unokatestvéreimmel. A velem egykorú rokonaimmal sem tartom a kapcsolatot, mert kb. vagy 8éves koromtól nem voltunk hajlandóak elmenni senkihez. Van valami ötlet, hogyan lehetne ezen változtatni? Úgy zavar :S
2012. júl. 29. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
A szüleiddel semmit ne csinálj. A veled egykorú rokonaiddal próbáld meg szerintem felvenni a kapcsolatot, de csak ha tényleg hiányoznak, szóval ilyen udvariassági okokból, hogy "csak mert családtag, tartani kell vele a kapcsolatot" ne, mert akkor lehet, hogy rádtelepszenek, és terhes lesz már neked a jelenlétük.
2012. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is, amit az első írt. Ezt vedd fontolóra, és mondd magadnak. "Én én vagyok. Nem vagyok a szüleim. Én magamért felelek. Senki másértnem felelek. Én barátságokat köthetek saját jóindulatom szerint. Senki nem tarthat vissza, mert senki más nem én."
2012. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!