Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg a konfliktus...

Hogyan oldjam meg a konfliktusokat a szüleimmel? Nem hagyják hogy elköltözzek! 19/L

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, de nyárra hazaköltöztem a szüleimhez, hogy ne kelljen fizetni az albérletet. Mióta itthon vagyok minden nap összeveszek valamelyikükkel, egyszerűen soha semmiben nem tudunk dűlőre jutni, nagyon rossz már így ez a helyzet. Nem hibáztatom őket, én sem vagyok egy türelmes ember, de úgy érzem most van az a pont amikor jobb ha elköltözök tőlük. Van pénzem saját lakásra, pont akkorát tudnék venni belőle amiben én bőven ellakom, viszont a számlámat anyukám kezeli(bankban dolgozik) és emiatt megtehetik hogy nem adják ide a pénzem, nehogy vegyek magamnak lakást. A másik indokuk az volt hogy úgyse tudnék egyedül megélni, rezsit fizetni stb.. de látom, hogy másnak is megy a munka a suli mellett, nem hiszem hogy pont én nem bírnám.

Mit hozzak fel indoknak, ami elég hatásos hogy végre "az utamra engedjenek"? Annyira nem hiányzik már ez a mindennapos veszekedés meg évődés...


2012. júl. 20. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bemesz a bankba, elkered a penzt, amennyiben nem adjak oda, szolsz a fonoknek, aki majd intezkedik.
2012. júl. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De itt nem csak a pénzről van szó! Attól hogy nem a legjobb a viszonyunk még nem akarom megbántani őket, átverni pláne nem.
2012. júl. 20. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Olyan nincs, hogy nem adják oda a pénzed, 19 éves vagy könyörgöm! Menj be akkor a bankba, mikor nem anyukád dolgozik. Egyébként szerintem egyenlőre nem is kell kivenned a pénzed, nézz lakásokat, majd ha van konkrét amit megvennél, azt meg is mutathatod nekik, lehet ha látják, hogy tényleg komolyan gondolod megnyugszanak és beletörődnek. Olyat keress ami egyedi gázos, alacsony rezsijű, akkor egyetem mellett is meg tudsz majd élni szerintem. Amúgy nem tudom miért gondolják, hogy nem menne, mások eleve bérleti díjat is fizetnek és nekik is megy.
2012. júl. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

"Van pénzem saját lakásra, ... viszont a számlámat anyukám kezeli(bankban dolgozik) és emiatt megtehetik hogy nem adják ide a pénzem"


Na most akkor a te pénzed vagy sem? Attól hogy anyukád bankban dolgozik, még rendelkezik a pénzed felett. De azt is megteheted, hogy nyitsz egy másik banknál új számlát, és neten keresztül átutalod oda.


"nem akarom megbántani őket, átverni pláne nem."


Most durva leszek, bocsi, de ők nem bántottak meg, amikor a saját pénzedet visszatartják? De még azt is mondhatnánk, hogy átvernek. Ez erős így, de a lényeg, hogy nem kellene lelkiismeretfurdalásodnak lennie.


De azt is megteheted, hogy próbaképpen keresel munkát, és bebizonyítod (magadnak is), hogy valóban megy a munka suli mellett.

2012. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Bocsánat elírtam:

Attól hogy anyukád bankban dolgozik, még NEM rendelkezik a pénzed felett.

2012. júl. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Most akkora a munkanélküliség, nem biztos hogy kapsz munkát. Egyedül nehéz megélni fizetni a rezsit nehéz. És utána ha mégsem megy a munka úgy ahogy akarod, néha kapsz munkát néha nem és mehetsz Anyáékhoz kuncsorogni, hogy fizessék a rezsit. De miből, még egy rezsit? Ez az elképzelés annyira bizonytalan. Sokan ketten sem tudják fizetni a lakás és mindketten haza költöznek.
2012. júl. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsi de ha 19-éves vagy honnan van annyi pénzed hogy saját lakást tudjál venni?Csak nem anyukádék gyüjtötték neked? Persze hogy nem akarják hogy elkótyavetyéld! Ebben a korban még azt hisszük hogy majd mi váltjuk meg a világot.Szerintem még halgass rájuk biztos nem akarnak rosszat és ismernek annyira hogy tudják hogy mi jó neked.
2012. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Miért ne tudnám fizetni? Más aki albérletben lakik és még havi 30-40000 bérleti díjat fizet az szerintem rosszabb helyzetben van, mégis megél, tanul. Nem a szüleimtől van a pénz, bonyolult lenne most elmagyarázni az egész családi mizériát, lényeg hogy más rokonok rakták össze nekem kb fél év alatt.

Látom nem értitek, hogy nem akarok rossz viszonyban lenni velük, nem akarok haragban elköltözni!! Ezért akarom meggyőzni őket hogy mindenkinek így lenne a legjobb, de hajthatatlanok. Simán kivehetném a pénzem, hiszen az én nevemen van, de ezzel végképp elásnám magam náluk. Nem értem miért akartok erre rávenni...

2012. júl. 20. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!