Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a bátyámnak kölcsön adtam...

Ha a bátyámnak kölcsön adtam pénzt és nem akarja visszaadni mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
30 ezer ft-ról van szó. Kölcsön adtam neki anno amikor még jóban voltunk. Most már nem túl jó a viszonyunk, szeretném ha megadná a pénzt, de azt mondja nem...Papír nincs róla, kb kiröhög mikor mondom neki. Mit csinálhatok?
2012. júl. 30. 13:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit. :(
2012. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Keresztet vethetsz rá és megfogadhatod, hogy többé nem adsz soha senkinek!
2012. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Fogd fel tanulópénznek. Viszonylag olcsón megúsztad amúgy, van, akinek százezrek vagy milliók elvesztése kell ahhoz, hogy megtanulja a kölcsönadás szabályait (leginkább azt, hogy nem adunk kölcsön).
2012. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Max küldhetsz neki fizetési felszólítást, bár ha nem tudod igazolni, akkor nem tudom, hogy mire mész vele. Esetleg kérdd meg szüleidet, hogy segítsenek
2012. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

Szóban is lehet kölcsönszerződést kötni.

Fizetési meghagyás kibocsátása ügyvéddel vagy közjegyző előtt.

2012. júl. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
Pár nagydarab haveroddal állíts be és akasszátok a fogasra addig míg meg nem kapod a pénzed. Utána leszedhetitek és hajszálgörbülés nélkül mehet a maga útjára. Csak rá kell ijeszteni.
2012. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
40%
Elvenném tőle 30ezer értékben a cuccait és beadnám a zaciba. Problem?
2012. júl. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%
Miért nem szólsz a szüleiteknek?
2012. júl. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

Én még naiv 12 éves lánykaként kölcsönadtam neki 5000 forintot, és mivel heti 300 forint volt a zsebpénzem, ez nekem hatalmas pénz volt. 14 éves koromban megelégeltem, annyira fáj, hogy átvert, szóval egyszerűen csak bementem a szobájába, és kutattam, és találtam egy zacskónyi marihuánát. Nem vagyok spitzli, de annyira fájt az eset, hogy bementem egy kamerával a szobájába, lefilmeztem a füvet, és közöltem vele, hogy az első dolgom lesz megmutatni apuéknak.

Visszaadta, és azóta is zsarolom a videóval. Nem vagyok szemét egyébként..de velem ne merjen senki játszani, főleg a pénzemmel ne. Tehát találnod kell valamit, amiről a többiek nem tudnak.;)

2012. júl. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó, ez nagy jó, azóta is röhögök :D
2012. júl. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!