Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a bátyámnak kölcsön adtam...

Ha a bátyámnak kölcsön adtam pénzt és nem akarja visszaadni mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
30 ezer ft-ról van szó. Kölcsön adtam neki anno amikor még jóban voltunk. Most már nem túl jó a viszonyunk, szeretném ha megadná a pénzt, de azt mondja nem...Papír nincs róla, kb kiröhög mikor mondom neki. Mit csinálhatok?
2012. júl. 30. 13:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%

És miért is lett lepontozva a válaszom?


Én voltam az egyetlen, aki - jogászként - jogi megoldást ajánlottam, ami működik is, és bevett dolog.


Ennyi buta embert, mint akik ezen a fórumon vannak, komolyan...

2012. júl. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%

"Ennyi buta embert mint akik ezen a fórumon vannak":

"FONTOS! A kérdésekre a választ a honlap látogatói adják meg, nem orvosok, egyéb szakemberek vagy az oldal készítői!"

:)

2012. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

Honlap látogatója vagyok én is, de attól még érthetek a témához, nem?


És a választ hasznossága szempontjából kell értékelni, nem abból, hogy SZERINTED jó-e.

Aki azt írta, hogy semmit sem lehet tenni, az 100%-ot kapott, pedig ez messze nem igaz. Én leírom, hogy mit lehet tenni, és lepontoznak.

Erre mást nem lehet mondani, mint az, hogy igenis BUTÁK az emberek. De mondjuk ez nem újdonság.

2012. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
16%
Aha. Buták vagyunk. Szia!
2012. júl. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Igaza volt az egyik válaszolónak. Add zaciba a dolgait! Ne hagyd magad!


Sajnos engem is átbaszott a kedves testvérem. (1 millióról van szó!) Anno úgy volt, hogy majd havonta törleszti.. Hát mit ne mondjak 5 év alatt 240 ezret adott meg. 200-at amikor megkapta a hitelt, meg 40 ezret pár hete, de azt is csak azért mert folyamatosan cirkuszoltam miatta. Szerintem a többit nem is nagyon fogom látni....Ha felhozom a témát csak a vállát rángatja, meg nem szól semmit. Anyámék is engem baszogatnak, hogy ne hisztizzek állandóan, majd megkapom egyszer. Na persze... :'(

2012. júl. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Írj neki levelet, hogy adja meg azt a 40 ezer forintot, amit kölcsönadtál neki. Ha visszaírja, hogy nem 40 ezret kapott, hanem 30-at, akkor máris lesz róla papír. :)
2012. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Ez szuper ötlet, mert így lesz egy tartozáselismerés is!

Viszont ezt postán intézzétek mindenképp, nem e-mailben, mert a levél jobb! És legalább ajánlottan küldd.

2012. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ez a fizetési meghagyás ilyen egyszerű lenne? És ha nem ismeri el a tartozást, akkor mi van? Ha azt mondja, hogy nem kapott kölcsönt? Ennyi erővel bárkinek lehetne címezni egy ilyen meghagyást, aztán végrehajtatni, úgy, hogy nem is történt kölcsönadás, hiszen egyik esetben sincs papír.

A 40 ezres sztori ötletes, de nem hiszem, hogy beugrana akárki is.

2012. júl. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen lehet hogy nem ugrik be, de egy próbát megér, veszteni nem veszít semmit vele.
2012. júl. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
97%

A fizetési meghagyás egyszerű, igen.

Ha ellentmond az adós 15 napon belül, akkor per lesz belőle, ott lehet vitázni akkor már, bizonyítékokat felvonultatni... Mivel a kölcsönszerződés szóban is érvényes, ezért az nem lesz gond, hogy nem írták le, ha pl. vannak tanúk, hogy volt ilyen.

Viszont az fmh kibocsátását kérő még dönthet úgy, hogy mégsem pereskedik, szóval nem kötelező. Ilyenkor az adós ellentmond, a másik fél meg semmit sem csinál --> megszűnik az eljárás.


Ha nem mond ellent 15 napon belül, akkor pedig az fmh jogerőre emelkedik, és végrehajtható.

2012. júl. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!