Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láttatok már ilyen embert,...

Láttatok már ilyen embert, esetleg valami hozzátartozótok ilyen?

Figyelt kérdés
A barátnőm férje kőkemény alkoholista. Eléggé agresszív, amikor iszik, és általában mindig részeg. Azt a tablettás bornak nevezett pancsolt bort issza napi 2-3 litert. Van, hogy többet is megiszik. 15 éve alkoholista az ember....és még mindig él. Én eddig nem is tudtam, hogy alkoholista, mert egyrészt ritkán láttam eddig is, másrészt, amikor láttam, akkor sem látszott rajta, hogy részeg, mert annyira bírja a szervezete. Most történt egy alkalom, hogy barátnőm már nem bírta, és elmesélte nekem, hogy a férje alkoholista, sokat bántja lelkileg is, maga alá csurrantott már a hétvégén is, mert annyira részeg volt, és még cifrább dolgokat is mondott. Hogy lehet, hogy még bírja a szervezete? Történeteket is várok, ha ismertek ilyen személyt :)
2012. júl. 30. 13:28
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt, hogy nem látszik rajta, hogy alkoholista, azt úgy értem, hogy sosem tántorog, meg nem szédölög jobbra-balra, nem állnak keresztbe a szemei, csak szimplán azt hittem, hogy ő ilyen indulatos személy.
2012. júl. 30. 13:30
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

A közlekedésben dolgozom, az autóbuszvezetők között meglepően sok az alkoholista. Olyat is ismerek, akit a felesége kísérgetett vonalbejárásra, hogy tényleg oda menjen, ne a kocsmába.

Hogy hogy lehet, hogy bírja még a barátnőd élettársa? A máj sajnos sokat kibír, de büntetlenül nem lehet ezt a végtelenségig csinálni. Teljesen leépül az idegrendszer, minden, míg végül egy élőhalott lesz belőle. Sajnos bizonyára nincs más választása a barátnődnek, és azért marad vele, mert máskülönben el sem tudom képzelni, hogy miért büntetné magát ezzel az emberrel.

2012. júl. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy mondod, sajnos nincs más választása, anyagi okok miatt :( Szégyellte szegény eddig elmesélni bárkinek is. Azt mondta, hogy sokszor remeg a keze, ha épp nincs benne alkohol. Nagyon sajnálom a barátnőmet, hogy büntetlenül bánthatja ez az állat, már volt rendőrségen is, mert már többször meg is verte.
2012. júl. 30. 13:35
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Csak azt lehet bántani, aki hagyja! Nincs olyan körülmény, ami enyhítő lehetne ebben az esetben. Évek óta hagyja magát bántani és megszégyeníteni! Mindig van kiút, csak akarni kell! Ha ő nem akarja, akkor nem tudsz rajta segíteni! EGy alkalommal barátok akkor költöztek, amikor az "illető" nem volt otthon. Előre kerestek szállást, hónapokkal előre megszervezték az egészet. Elment melózni, aki ivott. Mire hazaért, hűlt helyüket találta, azóta sem tudja, hová mentek. Ihat tovább, egyedül. Nem kell más, csak elhatározás. Anyagilag kötődik? Szerintem talál helyet, ahová csak ideiglenesen is elmehet. A fizetését gondolom számlára kapja, ha meg kézhez, akkor nincs is gond. Egyedül könnyebb! Át kell gondolni a lehetőségeket és lépni, mielőbb!

Arra várni, mikor dobja be a kulcsot, felesleges. 20 évet is elbír még simán! Addig rámegy a barátnőd! Gondoljátok át együtt és segíts neki kilépni!

2012. júl. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

"Azt a tablettás bornak nevezett pancsolt bort issza napi 2-3 litert."

Ezért bírj, ha házi vagy vegyes pálinkát inna hamarabb kinyírná a máját!!

2012. júl. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a biztató kommentet. Az az igazság, hogy miután ezt elmesélte nekem, akkor átgondoltuk az egészet. Barátnőm évek óta rágódik, hidd el. Még 19 évesek voltak, amikor összeházasodtak, most mindketten az 50-et tapossák. A barátnőmé ugyanúgy a lakás, mint a férjéé. Sőt, a barátnőmnek lehet köszönni, hogy még ennek a szemétnek is van hol laknia, mert a férj csak iszik, amikor nem dolgozik. A fizetését is elinná, ha a barátnőm nem osztaná be a pénzt, s nem fizetné a csekkeket. Az én barátnőm 80-at keres havonta, pont az ilyen kamatok mellett lenne lehetetlen egyedül fizetni a hitelt, ha új életet kezdene. S akkor még nem is enne, és rezsit sem fizetne. Nem olyan könnyű, ahogy azt sokan elképzelik, hogy lépni kell, főleg, ha nincs ki segítsen! Főleg aztán anyagilag. Barátnőmnek sem ez az álomélet, de a pénz hiánya miatt lehetetlen a változtatás.
2012. júl. 30. 14:01
 7/17 anonim ***** válasza:

Igen.Édesapám.Öngyilkos lett.

Nem rossz emberek az ilyenek,csupán valami elől menekülnek,nem találják a boldogságot.Nem vallják be önmaguknak hogy baj van,csak ha már nagyon késő.Nálunk is ez történt sajnos.A mai napig imádom őt,bár már csak lélekben lehetek vele.

2012. júl. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Pálinkát is szokott inni, de abból nem olyan sokat :)
2012. júl. 30. 14:03
 9/17 A kérdező kommentje:

7. válaszoló. Úristen, ez szörnyű, nagyon sajnálom!!


Ennek az embernek nem lelki eredetű az alkoholizmusa, hanem volt egy alkoholista haverja, akivel régen sokat együtt voltak, kártyáztak, s közben itták a sört. Aztán szépen lassan rászokott a férj is. Egyre többet ivott, pár év után már ezt a tabis bort itta. Azóta meg csak egyre nő az adagja.

2012. júl. 30. 14:05
 10/17 anonim ***** válasza:
Lehet hogy most még bírja a szervezete, de eljön majd az az idő, mikor nagyon sokat fog szenvedni. Májnagyobbodás, érszűkület, idegi leépülés. Nem kellemes, és ha így folytatja, meg fogja tapasztalni.
2012. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!