Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostanában (kb.2 napja)...

Mostanában (kb.2 napja) nagyon nagyon féltem anyukámat. Ha nincs velem mindig azon aggódok, hogy él-e még. Nagyon rossz így élni. Csak azt várom mindig, hogy hazaérjen. Folyton felhívnám, hogy hol van és mikor jön. Miért van ez? 13/l

Figyelt kérdés
Tegnap sírtam miatta, de nem is tudom miért. Nagyon szeretem őt. Ő az életem értelme. Ha meghalna én nem is tudnék tovább létezni.

2012. júl. 31. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Van valami különös okod, hogy most ennyire félted? Betegesebb vagy más lett valami?


De azért ne nagyon erösitd magadban ezt az érzést, mert valószinüleg semmi alapja, másrészt ha netán meghalna (amit nem kivánok neked), az élet akkor is megy tovább és te is túlélnéd, de biztos nagyon megviselne. NE törd ilyeneken a fejed, mert ennek semmi értelme, a jelenlegi életedet rontod csak az ilyen gondolatokkal.

2012. júl. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pontosan tudom mit érzel, én is ugyanígy vagyok anyukámmal, csak annyi a különbség hogy én egész életemben így védtem. Sajnos sok a betegsége és ezért védem őt annyira már kicsi korom óta. Hogy ha elmegy valahová akkor egyből azon agyalok hogy jól van-e nem esett-e baja, ráadásul egy éve egy autó elütötte (nem lett túl nagy baja) és azóta hogyha 1-2 órán keresztül nem hallok róla semmit, akkor egyre idegesebb leszek. (mondjuk az az 1-2 óra sem telik nyugodtan) Az okát hogy nálad ez miért van azt nem tudom, igazából az enyémben sem vagyok teljesen biztos, vagy nem minden okról tudok. Ez egy érzés amit nem lehet lerázni, legalábbis nekem még sose sikerült, de talán nem is baj, véleményem szerint ez azt jelenti hogy te is és én is nagyon szeretjük az anyukánkat és nem akarjuk hogy bajuk essen.
2012. júl. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, sajnálom ami történ anyukáddal. Biztosan nagyon szereted őt:) és köszönöm, hogy írtál.
2012. júl. 31. 07:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Jaj egyszer nekem is volt egy ilyen érzésem,mielőtt elmentem volna suliba reggel,úgy hiányzott,mint még soha,pedig ott állt mellettem várta,hogy elinduljak a suliba,már majdnem bőgtem,nagyon szar volt. Akkor úgy otthon maradtam volna :(

De utána el is múlt,persze szeretem,nem azt akarom mondani,hogy nem,csak szar lenne,ha minden nap ezt érezném.

16l

2012. júl. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen érzésem anyukámmal kapcsolatban állandóan, viszont én 24 éves vagyok, és kicsi korom óta előtörnek ezek időnként. Nekem épp ma volt ilyen, hogy hajnalban fent voltam, és az anyukám aludt a másik szobában, és egyszercsak elöntött az fojtogató érzés, hogy mennyire szeretem, és annyira aggódtam nehogy baja legyen (alvás közben), és elsírtam magam, mert tudatosult bennem, hogy mindenkinél jobban szeretem, és hogy milyen hálás vagyok azért, hogy felnevelt. Hogy mennyit szenvedett értem egész életemben, amikor egyedül felnevelt. Mindig csak türelmes volt és adott mindent, amire szükségem volt. Ezek általában így egyszerre törnek fel belőlem, az aggodalommal együtt. Ha nem lesz, valószínűleg nem fogom túlélni. Egyébként nagyon jó egészségnek örvend, amióta élek, soha nem láttam betegnek.


24/N

2012. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezek a nagyon erős aggodalmak valószínűleg kis tudatalatti foszlányok, amik kisbaba korotokból maradtak meg, amikor a túlélésetek nagyon kritikusan kötődött az anyukátokhoz, mert magatokat a legkevésbé sem tudtátok ellátni. És ezeknek a maradványai törnek fel néha a mélyből ilyenkor.

Azért gondolom ezt, mert ha ilyen szintű intenzív érzelmeket, sírást stb.-t vált ki belőletek ez a többnyire megalapozatlan félelem, akkor ez valami nagyon mély ösztönös dolog lehet.

2012. júl. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy kicsit off...

Az én fiam pont ilyen. 10 éves, és kb egy éve folyton aggódik miattam. Amikor elmegy valahová, és én itthon maradok, megkérdezi, hogy jól vagyok-e. A suliból is sokszor telefonált, hogy itthon vagyok-e, jól vagyok-e, stb. Egy kicsit megnyugtató, hogy más is van így, nemcsak az én fiam. Hajlamos vagyok túlreagálni dolgokat, mint ezt is, de már természetesebbnek (próbálom) veszem. Egyszerűen csak nagyon szeret.

2012. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon ragaszkodtam anyukámhoz,de csak kiskoromban voltak ilyen érzéseim.Hogyha egy hétre elmentem nyaralni nélküle,akkor már hiányzott és nagyon levert voltam emiatt.Viszont 14-15 éves koromra már teljesen jól megvoltam nélküle,amikor több napot egymástól távol kellett eltölteni,már nem voltak ilyen kitöréseim,hogy azonnal fel kell hívni,hogy mi van vele,csak nagy ritkán.De amikor gimis voltam nagyon beteg lett,3 hétig magas láza volt,ami nem akart javulni,már úgy volt,hogy kórházba kell vinni és akkor már elkezdtem aggódni.Apám ráadásul telebeszélte a fejem,hogyha 3-4 napon belül nem javul,akkor lehet,elveszítjük.Akkor nagyon megijedtem.Persze nem történt semmi szerencsére,de nagyon nyomot hagyott.Onnantól kezdve minden nap hívogattam,hogy beért e a munkahelyére,mindig tudni akartam,hogy jól van e.Még olyan is volt,hogy csak azért lógtam el a suliból,hogy hazamenjek és vigyázzak rá.Ha nem vette fel a telefont,akkor teljesen bepánikoltam és addig hívogattam,amég el nem értem.Ez az idegesség csak hosszú idő után múlt el nálam.Ja és végül a betegségről kiderült,hogy egy sima nyelvtüszőgyulladás volt,amibe nem lehet belehalni,csak a szüleim szokás szerint bolhából elefántot csináltak.
2012. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én is pont így vagyok anyukámmal csak én már évek óta.Mindig azon agyalok h ha elmegy akkor hogyan kellene nevelnem a húgomat, vigyázni rá stb. Ha néha ki is borulok akkor azzal vígasztalom magam h már ha meg történt erősebb leszek :) de remélem ez csak sokára fog megtörténni :))


Szerintem ha ilyeneket érzel akk próbálj meg minnél több időt vele tölteni az segíteni fog :)

2012. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!