Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családban...

Mit tegyek, ha a családban mindenki utál?

Figyelt kérdés

Gyűlölnek a szüleim, azért, mert nagyon csúnya vagyok. Folyanatosan terrorizálnak, főleg az anyám. Nem szívesen mutatkozik velem az utcán, minden nap megjegyzéseket tesz a külsőmre, hiába mondom neki, hogy hagyja abba, nem hagyja. Imád sértegetni engem, észrevettem, hogyha sírni kezdek, akkor borzasztóan örül és mosolyog. Az apám sem jobb, az általában hozzám se szól, de ha igen, akkor is csak ordibálva és ő is folyton megjegyzéseket tesz. Van egy 19 éves bátyám is, ő is gyűlöl engem, csak arra vagyok jó, hogy néha pénz adjak neki, de amúgy semmibe vesz, kiröhög a barátaival és meg is szokott ütni. Én már teljesen tönkrementem, gyakran gondolok öngyilkosságra. Az egyetlen oka, hogy nem ölöm meg magam, a nagyszüleim. Ők nagyon szeretnek, és nem tudnék nekik fájdalmat okozni. Barátaim se nagyon vannak, csak az iskolában vagyok jóban pár lánnyal. Ők is elég visszahúzódóak. Ha 18 éves leszek, olyan messzire költözök, amennyire csak lehet. A szüleim is mondták, hogy 18 éves koromban takarodok a háztól. Minden nap sírok, és imádkozom, hogy el tudjak innen menni. Sajnos még elég sokáig várni kell, mert most leszek 10.-es. Amúgy jó tanuló vagyok, minden évben kitűnő voltam, nem szoktam csúnyán beszélni másokkal.


15,5 L


2012. júl. 31. 14:49
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ja és azt nem írtam, hogy a szüleim a testvéremet imádják, mindent megtesznek érte, fizetik neki az egyetemet..stb. Én is megkapok nagyon sok mindent (tárgyat), de engem sosem szerettek. Én csak egy púp vagyok a hátukon.
2012. júl. 31. 14:51
 2/23 A kérdező kommentje:
Ha pedig másoknak mondom, hogy milyenek, az ég világon senki nem hisz nekem, még a nagyszüleim sem, szerintük nagyon eltúlzom, és kedvesebben kéne viselkednem a szüleimmel...
2012. júl. 31. 14:53
 3/23 anonim ***** válasza:

Meghallgatnám a másik oldalt is...


Pontosan milyen megjegyzéseket szokott tenni anyukád a külsődre?

2012. júl. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nagyon csúnya vagy? Milyen vagy?
2012. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Húú ez elég durva, de szard le őket, ne aggódj, később kisétálhatsz emelt fővel azon az ajtón!!! Te csak éld az életedet, próbálj ki új dolgokat, ami a legfontosabb: ne adj magadon támadási felületet!!! Tehát ne is sírd el magadat! Tudom nem könnyű, de ha ezt élvezik... tegyél ellene!! Merre laksz?
2012. júl. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ezt így elég nehéz elhinni, engem is érdekelne a másik oldal, komolyan.

Nem azt mondom, hogy hazudsz, de biztosan megvan az okuk, HA tényleg így viselkednek - olyan ok, ami nem a külsőd.


Az életben nem hallottam még, hogy kollektív utáltak volna valakit a kinézete miatt, főleg, hogy a szépség is relatív.


Ha mégis így van, akkor sajnállak. Válts középiskolát, és menj messzire, kollégiumba.

2012. júl. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nagyon csúnya a bőröm, fogszabályzóm van, a hajam pedig nagyon sok, se nem szőke, se nem barna. Folyamatosan azt mondja, hogyha normálisan kezelném az arcomat, akkor jobb lenne, pedig én kenem, de ha egyszer ilyen vagyok... Meg állandóan azt mondja, hogy fessem be a hajamat, mint a többi osztálytársam, meg hogy miért nem tudok olyan lenni, mint a normális tini lányok.


Igazatok van, én se vagyok egy nagyon könnyű eset, teljesen magamba szoktam zárkózni, ha nem muszáj, nem szólok hozzájuk egy szót se.

2012. júl. 31. 15:09
 8/23 anonim ***** válasza:

ha szeretnek a nagyszüleid,akkor nekik bátrabban elmondhatnád a gondodat nemcsak panaszképpen. vedd rá őket,hogy beszéljenek a családoddal. sajnos a világ ilyen kegyetlen,hogy néha a család a legnagyobb ellenség. meg kell tanulnod bátrabb lenni és határozottabban védeni az érdekeidet. ez nem az a világ,ahol becsületesen érvényesülni lehet. nem kell mindenkivel szépen beszélni,aki nem bánik jól veled. és a legfontosabb,hogy a külvilág miatt ne legyél öngyilkos, ne magad büntesd ,mert mások rosszak. Egy életed van, szembe kell fordulnod azokkal,akik ártanak neked és azokat keresned,akik a hasznodra lehetnek. Én a helyedben lehet nem várnék 18 éves koromig sem, ha tehetném előbb lelépnék. Ha meg utánad mennének,akkor panaszt tehetsz a gyermekvédelemnél,amit lehet ,hogy most is megtehetnél,akár.


Első körben mindenképp azt tanácsolnám,hogy a nagyszüleidet világosítsd fel,hogy ez nem tréfa. Legyél harcos. Az élet úgyis megköveteli majd. Jobb,ha előbb elkezded.

2012. júl. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Azért van fogszabályzód, hogy szebbek legyenek a fogaid, a fogszabályzó maga csak átmenet a csúnya és a szép fogak között. Eszerint a szép fogakhoz már csak idő és türelem kell.


A hajaddal bármikor kezdhetsz valamit, levágathatod, befestheted. Mások örülnének, ha sok hajuk lenne.


A bőröd pedig idővel biztosan szebb lesz, hiszen lassan felnősz, kikerülsz a tinédzser korból. De elmehetnétek egy bőrgyógyászhoz, az talán most is meg tudná mondani, hogy mit kéne tetted.



Nem gondolom, hogy a szüleid nem szeretnének Téged.

2012. júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

előző. hiába költenek rá a szülei,ha szeretetet nem kap. a szeretet ki is kell tudni fejezni . semmit nem ér,ha csak az anyagi oldal van meg. ezt ő érzi is. nem véletlenül. nem kell lekezelni őt ezért. én továbbra is azt mondom,hogy ezt kezelni kell még akkor is,ha homokba dugni a fejünket kényelmesebb. a lánynak el kell mondania a problémát a nagyszüleinek,ha a szüleinek nem meri. és akkor egy közös beszélgetésben kiderül ,hogy ki mit gondol. könnyen elképzelhető,hogy a szülei nem szeretik, még az is lehet,hogy félreértés van,de akkor is tisztán kell látni. amit a szülők,vagy más jónak érzi,azt a gyermek nem biztos. nem az a megoldás,hogy "de biztos szeretnek..ne aggódj".

és ott,ahol azt mondják,hogy takarodhastz,ha 18 leszel nem gondolnám,hogy renden lennének a dolgok.

2012. júl. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!