Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párotokkal hogyan egyeztetek...

Párotokkal hogyan egyeztetek meg a védekezéssel kapcsoltban?

Figyelt kérdés
Ha a nő nem szeretne fogamzásgátlót szedni, a férfi pedig nem szeretne óvszerrel védekezni, mi lehet a megoldás?
2012. júl. 31. 20:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én féltem fogazásgátló tablettát szedni, viszont allergiás vagyok az óvszerre. Próbáltunk több márkát, latexmenteset is, de olyan szinten allergiás reakcióm volt tőle, hogy kirepedezett és vérzett a hüvelyem.

Túlsúlyos vagyok, emiatt nem akartam tablettát. 19 vagyok, szóval gyerek sem kell, ezért Pharmatex és társai kizárva. Nem szültem még, spirál sztornó.


Orvosom tanácsára Nuvaringet használok, ugyanúgy hormonos, de sokkal kevesebb van benne és még a májamat sem károsítja.

Imádom, semmi mellékhatása, nem zavar, nem csúszik ki, nagyon jól megvagyunk együtt :P Csak elég drága, 3 gyűrű 10.000 ft körül van.


Szóval kérdező, szerintem olvasgass utána, annyira alacsony a hormontartalma, hogy néhányan még trombózisra való hajlammal is használják..

2012. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

Huu, meglepett, hogy ennyien gumit használnak. Nem fura, csak valahogy más arányokat képzeltem el.


Én már régóta terveztem, hogy gyógyszert iratok, de valahogy a régi kapcsolatom már nem, az az utániak még nem voltak elég komolyak. Amikor megismerkedtem a mostani Párommal, akkor már tudtam, hogy ha összejövünk akkor tablettázni fogok és így is lett. 1 hónapja jártunk, amikor elmentem dokihoz. A Párom volt az első, akivel más eszköz nélkül szeretkeztünk, de el nem tudnám már képzelni, hogy bármi "közénk álljon". :)


Ha ezt a 2 megoldást kizárják, akkor marad spirál vagy parmatex, megszakítás, naptár módszer, és egyebek, amit én nem ismerek. :) Utána kell járni.


24N

2012. júl. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
a gumi tényleg azért a legjobb, mert egyből kiderül, ha "baleset" van. nekünk is elszakadt egyszer, és fél napot járkáltam mire sikerült esemény utánit íratnom, de legalább tuti, h nem lesz gyerekünk, ameddig nem állunk rá készen.
2012. júl. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nálunk elég érdekes volt a dolog. Párom nem akarta, hogy gyógyszert szedjek, viszont tapasztalatból (meg látszott is, amikor próbálkoztunk), óvszerre nem lett erekciója rendes. Szóval első pár alkalommal megszakításos volt, utána úgy gondoltuk, mégis inkább óvszer akkor (és egyre jobban bírja benne... én meg örülök, hogy ilyen hatással vagyok rá :D), én meg közben elkezdtem a gyógyszert, mert az a legbiztosabb, és ha az orvos is mondja, hogy valszeg semmi bajom nem lesz tőle, akkor hiszek neki, és tudom, hogy a barátom is félt.
2012. aug. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
én tablettát szedtem az elején, és erről tájékoztattam, hogy szedek. már évek óta együtt vagyunk, így ababhagytam a gyógyszert. dárga is, elég is volt belőle. én nem bánom, ha teherbe esek, ő nem szeretne most gyereket, tehát "vigyáz", ahogy tud, és most kb ennyi, így állunk, meg is van az esély a teherbe esésre meg nincs is, nem kell vitatkozni legalább.
2012. aug. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Sziasztok,én nem akartam tablettát szedni,óvszereztünk,de párom nagyon útálta,mensi negyedik-ötödik napján voltunk egyetlen egyszer megszakításos módszerrel együtt,az esélye,hogy terhes legyek szinte egyenlő volt a nullával én mégis állapotos maradtam.Azóta már van egy gyönyörű,tervezett gyermekünk is és imádjuk elsőszülöttünket is,de én akkor megfogadtam,hogy soha többé nem akarok ilyen helyzetbe kerülni,mert aki került már,az tudja,hogy nem ugyan úgy várod a gyermeked,mint amikor minden körülmény adott,azóta is lelkiismeret furdalásom van.Szóval én onnantól fogamzásgátlót szedek,napra pontosan tudom mikor fog megjönni,nincs rosszullét menstruáció alatt és biztosan nem leszek terhes,ha nem akarom.
2012. aug. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
én soha nem szedtem gyógyszert, mert nem vagyok hajlandó feleslegesen hormonokkal tömni a szervezetemet. úgyhogy a férjem óvszert használ. mindig. amíg nem akarunk még gyereket... 28/nő
2012. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
77%

Amíg nem lett kisbabánk, megszakítással "védekeztünk". Mondjuk volt amikor nem. Imádtam amikor közölte hogy "Ja bocs, elfelejtettem!" De nem számított, mert bíztam benne és jöhetett a gyerek. Nagyon sokat beszélgettünk arról hogyha megszületik hogyan fogunk védekezni. Ő óvszert soha életében nem használt rendszeresen, és nem is fog. Én meg ódzkodtam a fogamzásgátlótól. A pharmatex nem megbízható, a spiráltól meg tartok.

Rájöttem hogy úgysem fogom jobb belátásra bírni, inkább iratok majd tablettát. A mensim úgyis rendszertelen, legalább most beáll.

2012. aug. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nálunk gyerek előtt tabletta volt, azóta gumi. Még nem tudjuk, hogy lesz hosszú távon. Egy gyereket még szeretnénk, utána valamelyikünk elkötteti magát.


Spirál?

2012. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
74%

2 évig szedetem tablettát, majd egy mélyvénás trombózis+ tüdőembólia kombó után közölték, hogy semmilyen esetre se próbálkozzam újra tablettával.

A párom ezt tudja és elfogadta, gumival védekezünk. Egyszer sem panaszkodott, inkább ő az aki felhívja a figyelmem a zoknira :D Tudja, hogy számomra a tabletta sokkal rizikósabb, mint az ő "kényelmetlensége" Babák után pedig majd találunk valami megoldást.

2012. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!