Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan érzésed hogy...

Volt már olyan érzésed hogy egy kapcsoltban vagy kialakuló kapcsolatban csak eszköz vagy az másik sikere érdekében?

Figyelt kérdés

Tudom a kérdés lehet hogy hülyeség,de az a helyzet hogy megismerkedtem egy lánnyal aki fiatalabb nálam,jól elbeszélgetünk és minden klappol kettőnk közt,bár még nem volt köztünk semmi olyan.Én külföldön dolgozom és élek jelenleg,néha haza járok.Nagyon szimpatikus ő nekem és én is ő neki és ha nem tudunk találkozni akkor skypon beszélünk minden nap,órák hosszát.Szeretném ha ő is kijönne dolgozni,meg mondom őszintén már csalódtam párszor és kicsit attól tartok hogy kifog használni és a külföldi karrierjéhez én csak egy ugró deszka lennék neki és egy kapaszkodó és ha teljesül minden akkor dobna engem mintegy elhasznált rongyot...

Szóval én segítek neki szívesen és örülnék is ha akár együtt dolgozhatnánk de néha olyan érzésem van hogy a nekem szólt rajongás csak ezért van és nem a személyemért!

Szóval nem tudom hogy mennyire bízhatok meg benne hosszú távon,nekem komoly barátnő kell akivel tervezhetjük a közös életünket és ne csak egy előbbre jutási lehetőség legyek számára....

Csak azért vagyok ilyen,mert sok ilyet láttam külföldön élők körében...

A helyzet az hogy nem tudom eldönteni hogy vajon tényleg az embert látja bennem és az esetleges társat vagy pedig egy támaszt segítséget a jobb élet reményében egy ugró deszkát...akit aztán majd a beteljesülés után eldob vagy lecserél.


2011. aug. 7. 10:43
 1/9 Sörensen ***** válasza:

Ismerős a helyzet. Ezt az idő el tudja dönteni szerintem, bár nyilván mindenki haladni akar egy kapcsolattal és nem akarja vesztegetni az idejét. Ha figyeled, hogy milyen beszédtémáitok vannak, milyen tulajdonságodat dicséri meg, mennyire mélyülnek el a beszélgetéseitek személyes irányban, akkor azért lehet sejteni, hogy önmagadért szeret vagy ki akar használni. Olyan is van egyébként, hogy egyik sem, hanem te megtestesítesz számára egy szakmai ideált, ezért sok egyéb jó tulajdonsággal is jóhiszeműen ruház fel, így ebbe a képbe lesz szerelmes. Pl. ha a lány (mondjuk) szíve vágya, hogy szívsebész (csak példa) legyen, te meg pont az vagy, akkor előfordulhat, hogy téged őszintén bálványozni fog emiatt, és még szerelmes is lesz. Persze, ez majd nem neked szól igazából, hanem annak a képnek, amit rólad kialakított.

Idő és sok személyes találkozás kell tehát, hogy lehulljon a lepel.

2011. aug. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

En azt mondom, hogy evekig szinlelni nem lehet ilyet, szoval maradj joban vele es probald jobban megismerni mielott komolyabb dolgokra szanjatok el magatokat.


En is kulfoldon elo magyar vagyok es meg sajnos egy olyan magyarral sem talalkoztam, aki nem akart kihasznalni. Mind lelepett, miutan kihasznaltak (nem parkapcsolatilag, hanem barati alapon). Persze ettol meg osszejohet neked.


Elobb utobb ugyis kiderul, hogy miert van veled, nem lehet megjatszani. Esetleg teszteld. Nem kell neki tudnia, hogy mennyi penzed van meg tudsz neki munkat szerezni.


Megis mekkora a korkulonbseg?

2011. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az a baj,hogy erre a választ csak akkor fogod megtudni ha kiprobálod.

Annak idején amikor én a párommal összejöttem nem sok jót jósoltak nekünk.....mert,hogy én majd kihasználom.Májusban volt 10éve,hogy együtt vagyunk.Van egy közös gyermekünk és szeretjük egymást.pedig mennyi rossz akaronk volt istenem..........De sikerült megcáfolnom a sok "buta" ember véleményét!

Kívánom neked,hogy te is találd meg a párod és légy boldog!!!!!

Aki mer az nyer! :)

További szép napot neked....

2011. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:02


7 év van köztünk!Én 28 vagyok ő 21 éves.

2011. aug. 7. 11:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, az semmi, 7 ev...azt hittem, hogy boven 40 felett vagy.
2011. aug. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

11:02 - baráti alapon hogy tudnak kihasználni? adtál nekik pénzt, vagy bármi? becsaptak és átvertek?

ha kint élnék, és lenne barátom, aki szintén ki szeretne költözni, tudnék neki segíteni, akkor meg is tenném azt. persze a pénz az más kérdés.. de ha "csak" segítesz neki, hogy mit hol intézzen, esetleg munkát segítesz neki találni, az barátok között nekem bele kell férjen...


A kérdésre a válaszom amúgy nem, de rajtam nincs is mit kihasználni. :) Mondjuk én sem használtam ki senkit sosem.

A Te dilemmádra meg én is csak annyit tudok mondani, mint már előttem sokan, hogy a puding próbája az evés.. Max figyelj rá tényleg, hogy miről beszélgettek, hogyan viselkedik veled. De vigyázz, nehogy a túlzott félelmed ráíródjon a kapcsolatotokra, és hamis illúziókba kergessenek (hogy pl tényleg kihasznál, amikor erről pedig ténylegesen szó nincs).

Take it easy! :) ..és légy boldog!

2011. aug. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11:36: az nem baratsag, mikor valaki mindent megtesz a masiknak, minden papir ugyet elintezi, barmikor szamithat ra, ejjel is felhivjak, de a masiktol annyit nem lehet elvarni, hogy baratkozzon veled. Ennyi, tudod az nem baratsag, ha mindig csak egyik csinal valamit. En nem vartam csereben semmi kezzel foghatot. Amint nem kellesz, mert nem vagy hasznalhato, nem keresnek tobbe. Ez nem baratsag.
2011. aug. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

11:02- igazad van, az tényleg nem barátság. :( ott sajnos Neked kellett volna tudnod/érezned, hogy ki az aki kéri a segítséget, és visszautasítani azt.

mondjuk könnyű beszélni, hisz sajnos - gondolom nem vagyok egyedül - én is csalódtam már eleget barátokban hitt "emberekben"...

2011. aug. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak ha valakit nem ismersz, nem tudod, hogy milyen. Akkor derul ki, ha mar segitettel. Nem minden nep ilyen am...
2011. aug. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!