Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha anyámtól el akarok költözni...

Ha anyámtól el akarok költözni apámhoz, akkor milyen hivatalos ügyeket kell intézni? És mit csináljak ha anyám nem engedi hogy apumhoz költözzek?

Figyelt kérdés
Nem váltak el, össze sem házasodtak, csak a közös élet nem jött össze. Én sokkal jobban érzem magam apukámnál, nyugalomba vagyok, nem zaklatnak, nem szidnak, és a házban sincs olyan nyomasztó érzésem. Amikor anyámnak mondtam ezt, kiakadt, és mondta hogy 18 éves korodig azt csinálod amit mondok.. Képtelen vagyok otthon maradni. Ez nem a kérdéshez kapcsolódik de hasznos információ. Segítsetek! Fontos! 15/L

2012. aug. 1. 13:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Gyermekvédelmi szolgálatok elérhetősége:

[link]


Ha szüleit nem tudnak megegyezni, akkor apád bíróságtól kérheti a gyerekelhelyezés megállapítását. Ha születésedkor apád hivatalosan nem nyilatkozott az apaságról (anyud vezetéknevét viseled) akkor először még apaság megállapítása lenne az első bírósági kör.

2012. aug. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
nem akarok tartásdíjat, se láthatást, csak azt hogy apukámnál lakjak.
2012. aug. 1. 14:44
 13/18 A kérdező kommentje:
apu nevét viselem
2012. aug. 1. 14:44
 14/18 anonim ***** válasza:
Kérdező (#12), na azt viszont nem Te döntöd el tényleg.
2012. aug. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Azt tudom. De nem akarok kiszúrni anyámmal.. Így se nagyon tudunk megélni..
2012. aug. 1. 14:48
 16/18 anonim ***** válasza:
Akkor azt apukáddal kell megbeszélni, mivel a magyar jog általában nem teszi lehetővé a tartásdíjról való hivatalos lemondást, legegyszerűbb, ha megállapodtok az általában "kvázi-hivatalos" minimum összegben (ha van anyukádnak keresete, olyan minimum 15 000 Ft, amit még megkajál a bíróság), a bíróság ezt ítéletbe foglalja, azután nem kéritek el, és kész.
2012. aug. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Majd meglátom. Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!
2012. aug. 1. 14:58
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha apud nem fizet tartásdíjat, akkor nagyon valószínű hogy annak idején anyuddal megállapodtak abban, hogy cserébe lemond a gyermekneveléssel kapcsolatos apai jogairól.


Tudok rá ismeretségi körben számtalan példát arra, hogy nagyon apusak elvált szülők lányai, amikor apuhoz mennek egy hónapban egyszer egy hétvégére, akkor apu elhalmozza őket minden földi jóval (drága programok, ruhák, ajándékok, zsebpénz...), amire a kevésbé jómódú anyának nincsenek anyagi lehetőségei, akinek mindazonáltal mégis többe kerül a lánya nevelése.


Igazából általában apuknak is ez kényelmes, könnyeben fenntudja tartani a lánya rajongását, ha egy hónapban egyszer egy hétvégére elkápráztatja, és nem is igénylik sokszor azt hogy előző kapcsolatból származó lányuk nevelésének minden gondját nyakukba vegyék.

2012. aug. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!