Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem 8 hónapja munkanélkül...

A férjem 8 hónapja munkanélküli, két gyerekünk van, már feladta azt, hogy találjon munkát, azt mondja így kell berendezkednünk, hitelünk is van és az én fizetésemből nem tudom fizetni, mit csináljak a férjemmel?

Figyelt kérdés

Lassan beleőrülök abban ahogy ő felfogja ezt az egészet,nem mint egy felelősségteljes felnőtt családapa aki a föld alól is keresne munkát és nem tűrné,hogy a családja ilyen mértékben nélkülözzön.


Nincs kedvem tovább eltartani és nem is tudom,már nagyon nagyon haragszom rá,hogy ebbe így beletörődik .


Minden nap megnézi az újságot és megnézi a neten az állásajánlatokat,aztán nyugodtan megállapítja,hogy nincs semmi lehetőség.


Mi lenne vele,ha énvelem történne valami,mi lenne akkor a gyerekeinkkel,ha ő így gondolkozik.


Egyre nőnek az adósságaink ,mivel a férjem részéről nincsen bevétel és egymagam pedig nem karesek annyit :-( !


2012. aug. 2. 12:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Adj neki ultimátumot. Nincs jó helyzetben aki dolgozni akar menni, de azért aki nagyjából bármit elvállal, annak akad munka. Mekkorák a gyerekek?
2012. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
14%
Ne piszkáld még te is őt! Általában a férfiak nehezebben viselik, ha nincs munkájuk, ezért van ennyire elkeseredve. Ha lesz megfelelő munka, akkor menni fog dolgozni. Ne aggódj azon, mi lenne, ha veled történne valami, mert nem fog. Gondolom, nem mentél volna hozzá, ha nem tudná, mi a kötelessége a két gyerekével kapcsolatban.
2012. aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
21%
Anyám évekig csinálta ezt. Diplomás, nem akarta lejjebb adni. Apám meg tűrt és eltartotta. Nyilván ez meg normális dolog, csak a férfitől alapelvárás, hogy bármit elvállaljon a családjáért.
2012. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Második, ezt nem mondhatod komolyan!

Nyilván nem hárpiaként kell rikácsolni a feje fölött nap nap után, de az hogy még én sajnáljam és pátyolgassam őt, hát ez mindennek a teteje.

Nyilván attól hogy ő van otthon nem a feleség, még házimunkát sem igen végez, azt is anya csinálja meló+2 gyerek emllet.

Hol itt az egyenlő teherviselés?!?!?

2012. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
40%

4-es te vagy a kérdező, vagy csak gondolatolvasó vagy?

Nem mondtam, hogy pátyolgatni kellene, hanem annyit, hogy meg kell érteni a munkát kereső embert. Én is hiába kerestem melót, még takarítónőnek sem kellettem. Elég szörnyű érzés. Kíváncsi leszek, a szar diplomámmal pár hónap múlva, mi lesz. Szerintem akkor sem fogok kelleni sehová.

2012. aug. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Igenis van abban valami amit az első mond. Iszonyat nehéz jó munkát találni. Iszonyat könnyű önsajnálatba, depresszióba esni. Kemény dolog a kudarc ilyen téren. Ezt azért szem előtt kell tartani. Bár továbbra is állítom, hogy 8 hónap alatt azért bármit el kellett volna már vállalnia.

2012. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Egy barátnőm anyja pont ugyanezt csinálja. Hosszú évek óta. már millió munkahelye lehetett volna legutóbb oda is hívták ahol a lányai dolgoznak, de mindegyikkel van valami baja... Hihetetlen. Olyan nincs, hogy nincs semmi. Ha nekem a családom megélhetése forogna kockán elmennék árkot ásni, vagy szórólapot osztogatni, de nem hagynám teljesen kilátástalan helyzetbe sodorni őket. Mondd emg neki, hogy választhat, vagy normálisan felnőtt férfi/apa módjára áll hozzá a témához, vagy egy ideig ne nagyon legyetek együtt. Én ezt nem tudnám eltűrni, hogy én megszakadok, ő meg henyél, és mindenre rávágja, hogy ja hát akkor innentől nem dolgozom.
2012. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

4. vagyok.

Képzeld, én is voltam munkanélküli 8 hónapig, diplomával, két nyelvvizsgával, tapasztalattal a zsebemben.

A végén már a sarki ABC-be akartam jelentkezni hétvégi pénztárosnak, mondván az is jobb mint a semmi.

Voltam Karácsonykor hitelelbíráló 2 hónapos fix szerződéssel, igyekeztem nem elhagyni magam.

Nem azza van a kérdezőnek sem baja szerintem, hogy nem dolgozik, hanem hogy a kereséshez is így áll hozzá.

Látom a lelki szemeimmel, hogy reggel nem korán felkel, megkávézik, kinyitja a napi sajtót, majd nyújtúzkodva megállapítja, hogy ma sincs fogára való álláslehetőség.

Egyszerűen egy családapa nem viselkedhet így.

2012. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg rohadt nehéz munkát találni,tudom...,mert most sajna én is munkanélküli vagyok,de nem lehetetlen,feszt küldöm az Önéletrajzokat,még ha nem is hívnak vissza,de soha nem fogok beletörődni,még ha kudarcok is érnek,esetleg behívnak lebeszélgetésre és nem, vesznek fel...

Bp-iek vagytok? Mert akkor olyan nincs,hogy "nincs semmi lehetőség",sőt Bp-en van a legtöbb lehetőség.Vidéken ebből a szempontból tuti rosszabb a helyzet.Biztasd a férjed és légy vele kicsit megértőbb mert neki se könnyű,nagy a nyomás rajta,tudja ezt ő is csak próbálja leplezni.

2012. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Noszogatnod kell, hogy kezdjen el dolgozni! Nincs apelláta, méltóságon aluli rosszul fizető munka is jobb a semminél. Ellenőrizném, mint egy hülye gyereket, hogy készített-e életrajzot, motivációs levelet, hány helyre küldte el, érdeklődött-e utána náluk, honnan hívták vissza, mikor megy interjúra.


Amíg otthon van, addig pedig az ő feladata legyen minden házimunka: takarítás, főzés, mosás, vasalás, vásárlás, ügyek intézése, gyerekek istápolása


Mondd meg neki, hogy ezt érte teszed, mert magadat is hibáztatnád, ha hagynád ellustulni és lecsúszni. Viszont, ha nem hajlandó ezt felfogni, akkor nincs értelme a további közös életeteknek.

2012. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!