Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem 8 hónapja munkanélkül...

A férjem 8 hónapja munkanélküli, két gyerekünk van, már feladta azt, hogy találjon munkát, azt mondja így kell berendezkednünk, hitelünk is van és az én fizetésemből nem tudom fizetni, mit csináljak a férjemmel?

Figyelt kérdés

Lassan beleőrülök abban ahogy ő felfogja ezt az egészet,nem mint egy felelősségteljes felnőtt családapa aki a föld alól is keresne munkát és nem tűrné,hogy a családja ilyen mértékben nélkülözzön.


Nincs kedvem tovább eltartani és nem is tudom,már nagyon nagyon haragszom rá,hogy ebbe így beletörődik .


Minden nap megnézi az újságot és megnézi a neten az állásajánlatokat,aztán nyugodtan megállapítja,hogy nincs semmi lehetőség.


Mi lenne vele,ha énvelem történne valami,mi lenne akkor a gyerekeinkkel,ha ő így gondolkozik.


Egyre nőnek az adósságaink ,mivel a férjem részéről nincsen bevétel és egymagam pedig nem karesek annyit :-( !


2012. aug. 2. 12:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy 4. éves egyetemistaként volt olyan, hogy télen éjjel lecsúszott alkeszokkal havat lapátoltam, csak hogy pénzt keressek, amikor nem találtam más jobban fizető melót.
2012. aug. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
56%

Mond meg neki:


no munka, no punci este.

2012. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%

Ne adj neki enni.

Bár ez se ér semmit az ilyennél, úgyis megtalálja azt akin élősködhet.

Apám ugyanez, felőle már rég éhenhaltam volna, elfagyott volna az összes cső a házban, kikapcsoltak volna már mindent. Én tartom fenn a 180 nm-es házat, már 6 éve és 70.000 Ft nettó a fizetésem. Volt olyan, hogy azért nem tudtam szakítani az élettársammal, aki vert, mert egyedül nem tudtam volna a házat fenntartani.


Egy rakás szerencsétlenség az egész ember!

Én azt mondom, 1-2 évig el lehet hitetni, hogy ő milyen szerencsétlen munkanélküli, de ennyi év után már átlátok rajta.


Az első munkanélküli évében 1 éven át megosztottam szegény állástalan apukámmal az egy személyre rendelt ebédemet. Főzni nem volt időm, mert munka után heti 6-szor este 9-ig tanultam egy diszlexiás kissráccal.


Akkor gondolkoztam el először, hogy ki vagyok használva, amikor az akkori páromnak azt mondta 1 év élősködés után hogy még a végén el kell mennie árufeltöltőnek.


De nem kellett, mert összejött egy szintén özvegy osztálytársával, akinek fél millió Ft a havi nettó fizetése és közösen kitalálták, hogy állja apámnak az egyetemből hátralevő időt, amit huszonévesen a háborgó lelke miatt hagyott félbe és aztán vagy 3-szor próbálta befejezni, de persze családosként már nem volt rá ideje.


Így lett belőle egy félresikerült építészmérnök. Míg mások ezzel a tudással, tehetséggel agyonkeresték magukat, ő mindig mások neve alatt dolgozott, mert nem volt aláírási joga, az aláírásért persze a fél bevételét lenyúlták.


54 évesen hát nekikezdett újra az EGYETEMNEK. Szerelmes barátnője úgy vélte, max. 1 évet kell bepótolnia az örök diáknak. Csakhogy kreditrendszer, miegymás...Az 1 évből 2 lett, aztán 3...aztán 4....

Félévente súlyos százezreket perkált ki apám taníttatására, etette, ruházta mint egy szaros tinédzsert.

Apám olyan önállótlan lett emellett a határozott nő mellett, mint egy 2 éves.

Abszolút elfeledkezett rólam, élte a gondtalan diákéveit, teljesen kivirult, amikor én minden nap rettegtem, mert szakítanom kellett az agresszív párommal, aki azonnal szétverte az ablakot meg majdnem a pofámat, amint apám elköltözött szerelméhez és kettesben hagyott minket.

Szakítottam vele, de fél év után össze kellett költöznöm vele újra, mert rájöttem hogy egyedül nem tudom fenntartani a házat. Csak nagyapámra számíthattam, senki másra.

Beteg lettem, össze-vissza vizsgáltak, úgy köhögtem mint egy tüdőbeteg, állandó hőemelkedésem volt, egy idő után az ágyból nem tudtam kikelni, ez meg amikor végre 2 hónap után meglátogatott, közölte, hogy azért jött mert a barátnője mondta hogy jöjjön.

Szegény kis nő akkor már őrjöngött apám miatt, láttam a kiábrándultságot benne, apám nem is sejti, hogy többek közt azért veszítette el őt, mert látta hogyan sz...ja le az egyszem gyerekét aki még él. (A másik 20 évesen meghalt.)


4 év után apám haza lett paterolva azzal az ürüggyel, hogy a barátnője tinédzser lánya problémás és rá kell koncentrálnia, de majd ha jobban lesz...


Azóta lassan 2 éve apám próbálja valahogy összehozni az egyetemre a pénzt. Már több félév tandíját is elengedték neki.


Legutóbbi 2 szigorlata nem sikerült, mert az egyiken csalt, a másikra meg el se ment. Legutóbbi fél évben alig járt be órákra, majd közölte vizsgaidőszak előtt hogy most mégis inkább halaszt, mert olyan sok volt a dolga, hogy nem tudott jól felkészülni. Nem tudom mi volt az a ku..rva sok dolog, mert házimunkában semmit sem segített, mintha nem is az ő háza volna komolyan, munkája nincs, egyetemre heti 1-szer ment el maximum.


Egy nagy rakás...


Ki nem rakhatom, mert mégis csak az ő háza.

Évekig nem adtam neki enni, azt zabált amire futotta neki, de elél ez kenyéren is. Mostanában meg gyakran meghívom ebédre, legalább heti négyszer, mert mostanában legalább néha elmosogat (heti 1-szer kb.).


Diákmunkákra jelentkezik és csodálkozik, hogy nyáron nem talál 60 évesen semmit. Még azt a nyavalyás 25.000-et sem kapja az önkormányzattól, ami minden ingyenélőnek jár, mert ha bejelentkezne munkanélkülinek, fel kéne adnia a nappali tagozatos egyetemét.


Fel tudnék tőle robbanni! És persze siránkozni azt tud, hogy 60 évesen nem kell sehova, mert ugye a munkanélküliség...Közben 80 km-es biciklitúrákat tesz, szóval azt gondolom, bírná még a fizikai munkát, csak neki így kényelmesebb.

2012. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
67%
Ez sajnos nem olyan dolog, hogy szegénynek milyen nehéz lelkileg. Van 2 gyerek, nem lehet feladni, ha kell rosszabb állást is el kell vállalni.Valami saját vállalkozásban nem gondolkodik?
2012. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

12-es vagyok, komolyan mondtam, amit mondtam. Ti nők tényleg nagyon nem értitek a férfiakat....:DDDD


Inkább éhen halok, mint hogy a puncit elvonják....XDDDD


...és sztm. a férjed is mégiscsak férfi....


max. 1 hét duzzogás, aztán mint a kisangyal, elkezd munkát keresni...

2012. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Már csak a családjáért is fel kéne adnia a büszkeségét,és el kéne vállalnia olyan melót is,amihez nem igen füllik a foga,de így,ilyen hozzáállással titeket a családját is egyre mélyebbre húzza...
2012. aug. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
58%

Barátnőm két évig nem talált munkát, keresett, tanfolyamot is elvégzett, ilyen-olyan fekete munkát vállalt el. Most hálistennek van munkahelye.

De van olyan ismerősöm, aki 3 éve nem talál munkát, én tudom a legjobban, hogy keres, volt, hogy velem járta végig a várost, beadta személyesen az önéletrajzát minden egyes boltba, ami útba esett-külön volt több fajta önéletrajza. És nem talál.

Tényleg durva ez a helyzet, de akik habzó szájjal ítélik el a több mint fél éve munkanélküli embert, kicsit magukba szállhatnának. Persze itt mindenki az év dolgozója, "bármitelvállalok" hős.

2012. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Egyszerűen van olyan ember, akinek nem sikerülnek a dolgok.
2012. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

hűű most nagyon le leszek szavazva, de ezért nem veszek én fel semmilyen hitelt. Soha nem lehet tudni mit hoz az élet.

Az én férjem 6 hónapig volt munkanélkül, már majd bele pusztult, teljesen kifordult önmagából, depressziós volt, ideges. Volt hogy már én mondtam neki hogy egy pár napig ne is nézze a hirdetéseket, mert akkor csak még jobban kiborult hogy közel-távol, nincs semmi.

Persze ahol két gyerek van, ott másabb, és értük, méghacsak ideiglenesen is, de tényleg bármit be kellene vállalnia, és közbe keresni a jobb lehetőséget.

De a hitel... még ha lakásra is... ebbe a bizonytalan világba? Ezért vagyok én albérletbe, és a gyerekünk is ide fog érkezni, így egyrészt lehet menni a munka után másik városba/országba, másrészt ha minden kötél szakad, akkor hazaköltözünk a szülőkhöz anélkül hogy buknánk az addig befizetett kamatot.


Mindenképp beszélj vele, egyedül se lenne jobb, esetleg próbálj te neki szerezni valamit... az ismeretségeket kell ilyenkor kihasználni.

2012. aug. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én sem találok munkát..nem magyarországi vagyok..kis városban élünk,ahol még kínaiba sem keresnek senkit..

Párom tart el,kapok egy kis támogatást,azt betesszük a kajapénzbe.Párom is érdeklődött már számomra több helyen,de sajnos nem járt sikerrel.

Ne légy mérges a férjedre,ha keres melót,hidd el,találni fog.

2012. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!