Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha törvénybe iktatnák, hogy...

Ha törvénybe iktatnák, hogy az exférj vagy az új feleség indítványára az exnej kötelezhető lenne a férjezett neve elhagyására, ki élne ezzel a lehetőséggel és adna be kérelmet?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 19:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vagy akár az exnej új partnere is kérhetné.
2012. aug. 2. 19:25
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Csak nem te próbálod a párod törvényekkel meggyőzni? :)

2012. aug. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen soha az életbe nem fognak törvénybe iktatni. Az új feleségnek fizesse ki az exfeleség iratainak a módosítását ha nem tetszik. Bár ha van közös gyerek akkor én sem adnám le az exférjem nevét.
2012. aug. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a szomszéd Pista bácsi is kérhetné...

Bocs :-)

2012. aug. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

Én simán látok rá esélyt, hogy törvénybe iktassák, persze természetesen csak azért, mert ezzel is újabb pénzeket lehet lehúzni az állampolgárokról a személyi, lakcímkártya és a rengeteg irat lecseréléséért fizetendő pénzért.


Ha netán elválnék, én azonnal visszavenném a lánykori nevem, igazából nem is értem azokat a nőket, akik nem így tesznek (kivéve persze az anyagi vonzat, de úgy gondolom, hogy ez is idő kérdése, mert össze lehet kuporgatni azt a pénzt, kivéve persze, ha nagyon gáz a helyzet)...

Mint új feleség nem tudom igazából, hogy érdekelne-e, hogy az exfeleség a férjem nevét viseli...

2012. aug. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
:) Akkor már egyszerübb lenne olyan törvény,hogy válás esetén automatikusan visszaáll a leánykori név.
2012. aug. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha törvénybe is iktatnák tuti csak a volt férj, feleség kérhetné. Az új feleség, férjek ehhez semmi köze. Persze neki esik rosszul,de ők nem rendelkezhetnek egy teljesen idegen emberről.
2012. aug. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért, de kit érdekel egy ex?
2012. aug. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ilyen törvény soha sehol sem lesz, mert arra senkinek sincs joga, hogy eldöntse, hogy egy másik embernek mi lehet a neve.
2012. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Hehe. Hamarosan bánkódni fog az ifjú férj, a jelenlegi feleségnél még az ex is jobb volt. Az új feleség szeret olyan dolgokkal foglalkozni amihez semmi köze sincs.

Indítvány elutasítva! :D

2012. aug. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!