Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek és kihez fordulhato...

Mit tegyek és kihez fordulhatok ha egyedül maradtam az 1 éves kisfiammal?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy mitévő legyek...egyedül maradtam a kisbabámmal.Az apjával 2 éve voltunk együtt és tavaly megvolt az eljegyzés is,aztán várandós lettem a kisfiammal.Ő állítólag nagyon várta és győzködött arról,hogy igen is készen áll az apaságra....de,már a terhesség közben kezdtem néha úgy érezni,hogy talán mégsem...és jól átvert!Sokat veszekedtünk már akkor is,de azt mondta,hogy Én vagyok megbolondulva a terhesség miatt..persze,ebben is lehetett valami,de ami azt illeti nagyon sokszor undorítóan viselkedett velem.A baba várás egyáltalán nem ment könnyen és Én a 6. hónapban nagyon beteg lettem,sokat voltam rosszul és cukros is voltam,rettegtem,hogy a stressz hatására koraszülött lesz a babám és nem éli túl vagy nagyon beteg lesz..ennek az aggodalomnak megfelelően viselkedtem.( Már nem érdekelt,hogy mit mond és az sem,hogy mit tesz,csak nyugalmat akartam legalább a 37.hét végéig.Nagyon sok lenne ide leírni a teljes történetet....A lényeg,hogy a kisfiam most lesz augusztusban 1 éves és Én nem akartam,hogy továbbra is ilyen stresszes életvitelben nevelkedjen.Hogy mi tartott ilyen sokáig? Biztosan tapasztaltátok,hogy mindig vannak egy kapcsolatban hullám völgyek( mert,ugye ebben is voltak egészen jó idők)Hitegetett,hogy megváltozik és Én hittem neki...hát vártam a csodára.Későn jöttem rá,hogy akit Én imádtam és azt hittem ismerek,valami teljesen más...mint amit mutat.Az ellenségemnek sem kívánom ezt az érzést.Munkahelyet váltott és most már annyira furcsán viselkedik,hogy azt érzem,hogy Én ezt az embert nem is ismerem.Én nem ezzel az emberrel akartam leélni az életemet és nem Őt ajándékoztam meg egy kisbabával,és most tudatosult bennem,hogy már sosem tér vissza (hiszen az csak valószínűleg egy álarc volt).Tulajdonképpen egy világ omlott össze bennem.Csak egymás mellett éltünk és nem egymással.A picivel nem törődik mondván,hogy milyen fáradt(de,ez a váltás előtt sem volt másképpen pedig ott csak hetente 4X-er dolgozott 8 órát.)Anyagilag sem támogatott mindig.Szóval nálam abszolút az érzelmeim vezéreltek,mert bár sokszor bántott lelkileg még is szeretem...Azt mondta,hogy Ő már nem bírja mellettem, ezért néz magának egy albérletet.(Én meg 2 évig húztam mellette!)Valóban levegőnek tekint.Szóval feladom! Csökkent a fizetésem is még Januárban....nem volt a terveimben,hogy egyedül maradok.A biztonság érzet,hogy valaki legalább itt van mellettem sokszor megnyugtatott.A szüleim nem tudnak segíteni,mert a halmozottan sérült húgomat nevelik.Nem állnak jól anyagilag sem.Most mit tegyek? Ilyenkor mi a teendő? Félek.Egy 25 éves anyuka.
2012. aug. 3. 00:40
1 2
 1/13 anonim válasza:
51%
Haza kellene költöznöd a szüleidhez egy időre amíg kitalálod hogy mit tehetnél a továbbiakban. Írhattál volna magadról még pár fontos dolgot pl. végzettség, kereset, lakhatás stb.
2012. aug. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Szóval nálam abszolút az érzelmeim vezéreltek,mert bár sokszor bántott lelkileg még is szeretem."


Nem őt szereted, hanem azt a képet, amit elképzeltél, ami nem ő. Akit szeretsz, az nem ő, csak egy hazug kép.


"A szüleim nem tudnak segíteni,mert a halmozottan sérült húgomat nevelik.Nem állnak jól anyagilag sem."


Hazaköltözhetnél hozzájuk, az nem lenne akkora teher nekik, nem? Hogyha közben dolgoznál vagy ilyesmi, akkor osztozhatnátok a rezsin meg ilyenek, és akkor nekik is meg neked is könnyebb lenne.

2012. aug. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

25 évesen ebbe beleugrani, na de már te is látod a következményét.

Mi a végzettséged?

2012. aug. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Röpke két év után, mindössze 23 évesen bedőltél a krapeknak.

Téged nem sajnállak.

Megint ki szívja meg? Az ártatlan gyerek, aki nem tehet arról, hogy milyenek a szülei. Ő az igazi áldozat.

2012. aug. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol élsz - van-e bölcsőde a településen.Ha igen, akkor egyedülállóként felveszik a gyermekedet, s te pedig keress munkát, hogy az alapvető szükségleteiteket meg tudd teremteni. Ha nincs végzettséged, szakértelmed, akkor nehéz lesz. Én is azt tanácsolnám, hogy kérd meg a szüleidet, adjanak helyet nektek, de ne teher legyél nekik még te is, hanem megspórolhass bizonyos kiadásokat- házimunka fejében. Ez a gyermek életed végéig a te felelősséged lesz, magadnak szülted. Bármennyire nagy a szerelem, ha jön a gyermek, azt az anyának kell átgondolnia, képes lesz-e megteremteni neki a javakat, ha a szeretett férfi megszökik a felelősség elől. Egyet nem tehetsz, hanyatt vágni magad, és magadat sajnálni. Dolgozz, dolgozz, dolgozz! - de ma a legnehezebb jól fizető munkát találni. S ha szerencséd lesz, egyszer elfogad egy férfi gyermekeddel együtt, de ott már ne csak érzelmi alapon dönts, hanem használd a fejed is!
2012. aug. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

Ha nem tudtok egymással élni, váljatok el! Ne engedd, h csak úgy elköltözzön és új életet kezdjen új nővel! Azért mondom ezt, h annak a szerencsétlen gyereknek legalább a gyerektartás járjon már!


Próbálj meg munkát találni, a gyereket bölcsibe adni.


Bocsi, most olvasom, h csak eljegyzés volt...akkor nem jár gyerektartás.

2012. aug. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bár most megnéztem pár korábbi kérdést és ott azt írják, jár a gyerektartás akkor is, ha nem vagytok házasok!
2012. aug. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hogyne járna gyerektartás! Ha nem fizet, akkor lehet kérni megelőlegzett gyerektartást az államtól, és majd behajtják rajta. De a gyerek érdekei nem sérülhetnek semmiképp!
2012. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha a lakás amiben éltek saját akkor menj vissza dolgozni a kicsit add be bölcsibe ,kérd a gyerektartást.Ha hitelt vagy albérletet kell fizetned akkor jobb ha hazaköltözöl a szülidhez.
2012. aug. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Először is kié a ház? Tied, övé vagy közös? Ha a tied ottmaradsz egyedül.. ha az övé akkor nem s ha közös/albi akkor sem fogsz ott maradni ha esetlegesen szakítasz vele.. Gyerektartást kérhetsz. A szüleidhez nem tudsz visszaköltözni? Olvastam hogy a sérült húgod nevelik, de ha lehetséges menj oda. Ha nem vannak olyan intézmények ahol a gyermekeddel egy évig ott tudsz lenni! Családok vagy gyermekek átmeneti otthona.. Próbálj meg egy ilyet.. nem tudom hogy kell e fizetni de ha igen az sem egy nagy összeg!
2012. aug. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!