Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom feldolgozni,...

Miért nem tudom feldolgozni, hogy ilyen a kapcsolatom az apámmal?

Figyelt kérdés

nem is tudom hol kezdjem.

egész kicsi korom óta csak ilyen emlékeim vannak az apámról: alkoholista, agresszív, tönkretette az egész család életét. nagyon sokat bántott lelkileg, és fizikailag is. mindig is azt éreztem, hogy utál engem. 18 éves koromban eljöttem otthonról emiatt, rettenetes fáj, hogy lehettem több időt anyukámmal, nem lehettem a testvéreimmel, nem láthattam ahogy felnőnek, kimaradtam az életükből. miatta nem is nagyon járok haza, mert úgy néz rám mint a véres ingre.

úgy érzem, hogy nem is ismerem, nem tudom, milyen az ha egy szép szót szól hozzám, nem tudom milyen az ha a lányának hív, nem tudom milyen őt megölelni, megpuszilni, milyen őt apának szólítani. már ott tartunk, hogy ha esetleg összefutunk nem is köszön nekem. mindig próbáltam közeledni felé, de nem nyitott. világ életében úgy bánt velem mint a kutyával, mégis ha segítség kell neki, akkor azt én adom meg neki, ha kórházba kerül én vagyok az első és egyetlen aki rögtön ugrik utána, mert mindezek ellenére szeretem, de nem értem, hogy miért.


állandóan az jár a fejemben, hogy nem fog örökké élni, kitudja mikor jön el a vég, és ez nagyon bánt, hogy ilyen volt a viszonyom vele. nem tudom, hogyan dolgozzam ezt fel, mert tudom, hogy megváltozni ez a kapcsolat sohasem fog, és nem én miattam...


2012. aug. 3. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
El kell fogadni azt a tényt,hogy ez így alakult.A helyedben nem pattognék neki,oldja meg a gondjait egyedül.
2012. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit csinálni, nem te akartad, hogy így alakuljon apukáddal a kapcsolatot. Mondjuk a helyedben én nem ugranék...
2012. aug. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én apám tökéletes mása annak, amit leírtál. Annyi különbség van nálunk, hogy négy éve elváltak anyukámmal és azóta még a telefont sem veszi fel, ha hívom. Egyszerűen átnéz rajtam, az utcán képes elmenni mellettem.

Nem akarlak elkeseríteni, de ezt sem elfogadni, sem félretenni nem lehet, ezzel együtt kell élni.


Bírom az ilyen "próbáld túltenni magad rajta" tanácsokat. Ezt nem lehet feldolgozni és egy állandó tüske az emberben, pláne ha még próbál is kedves lenni az apjával, aki ezt egyáltalán meg sem érdemli.


Együtt érzek veled!

2012. aug. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!