Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni, ha...

Hogyan lehet feldolgozni, ha az édesapám kitagad?

Figyelt kérdés
17/L
2012. júl. 5. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
ez nagyon kevés infó. Mi történt?
2012. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Miért tagadott ki?

Mit csináltál?

2012. júl. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

alkoholista, sokat veszekedtünk, a fejéhez vágtam csúnya dolgokat és jelenleg 2 hónapja nem beszélünk, ritkán köszönünk, ha muszáj, nem kapok tőle semmilyen támogatást, se szeretetet, se pénzt, anyu próbál támogatni, de nehéz

és egy házban élünk, nagyon csúnyán beszél rólam apa, fáj

2012. júl. 5. 10:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

figyelj,ebben nem te vagy a hibás,nehogy te érezd már rosszul magad. A szülők gyakran elfelejtik,hogy a tiszteletet nem csak elvárni kell(csak azért,mert szülők)hanem a gyereket is tisztelni kell,és szülőként kell viselkedni.Apukád oldja meg a gondját,azt kellene szem előtt tartania,hogy ott vagy te,és pont miattad/érted kellene lemondania az alkoholról.Egyébként is,az alkoholizmus betegség,egyedül nem fog kigyógyulni sosem!(nálunk is van a családban sajnos).

23/L

2012. júl. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

ismerős helyzet...én is igen csúnyán kiosztottam a faterom anno, próbált kemény lenni, kapott pofont is tőlem, akkor elgondolkodott utána.

feldogozni? inkább tojd le, még neked kellene szenvedned? és...feldolgoznod a dolgokat? neki kellene feldolgoznia azt, hogy a lánya nem foglalkozik vele a viselkedése miatt, és szégyelli hogy az apja egy ilyen szar alak. persze ez a gondolat akkor juthat csak eszébe, ha kicsit józan.

2012. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre válaszolva: nagyon nehéz feldolgozni. Nekem az édesanyám az alkoholista, de apám sem különb, mert mindenben "támogatja". Én voltam a lábtörlőjük, aztán egy szép napon nem engedtem tovább verni magam. Kitagadtak, hivatalosan is. Én elköltöztem, és ezt a lépésemet egy pillanatig sem bántam meg. Csak fáj. Főleg, amikor mások családi fotóit látom a Facebookon, vagy elég, ha csak látok egy boldog családot az utcán. Vagy egy esküvőt az örömanyával, örömapával. Olyankor tudatosítom,-nekem ilyenem sosem lesz. És olyankor esténként sírok egy kicsit:-(
2012. júl. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, én elköltöztem anyával nagymamámhoz 1,5 hétre és most visszakönyörögte magát, elvileg jó belátásra tért, és nem fog inni. Így mi visszajöttünk, de sztem nem tud megváltozni.

Nekem az volt a költöző indok, hogy állandóan provokál, csúnyán beszél, olyanokat mondott h boszorkány vagyok, meg h egy csőd, és az egyetemet se fogom elvégezni és ezt és még csúnyábbakat nyomta kb fél órán keresztül és akkor megelégeltem és konkrétan összeverekedtünk. (az incidens előtt bevettem 3 nyugtatót, mert tudtam h iszik és h akkor állandóan cirkuszol és amugy is nagyon nyugodt, és kedves természetű ember vagyok. és anyával is csinálta már ezt h kiprovokálta h verekedjenek)

Nekem is szörnyű érzés, de tudd h ők beteg (alkoholista) emberek, nem normális dolgokat csinálnak, az h kitagadott az csak menekülés azok elől a dolgok elől amikkel szembesítetted.

Ne okold magad, nem vagy hibás, látod más is jár ebben a cipőben :)

Írj ha van még kérdésed :)

2012. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó, hogy ennyien írtatok, kicsit nyugodtabb vagyok, csak fáj. Gyerekkorom óta ez megy, de csak most fajult el ennyire. Volt, hogy ő is megütött, de nem akartam visszaütni, csak lefogtam. Egyik

napról a másikra megszakadt a kapcsolatunk és ez nehéz.

2012. júl. 5. 10:59
 9/10 anonim ***** válasza:

elköltözni nem tudsz? az a helyzet,hogy most sajnálod,mert az apád(de ő meg tojik rád ezek szerint sajnos).Sajnos csak neked lesz rosszabb,ha ott maradsz,neki nem lesz jobb. Kemény tapasztalotakkal a hátam mögött csk azt tudom tanácsolni,a magad érdekében minél hamarabb lépj le,mert idegileg te fogsz tönkremenni,te leszel beteg az ő hülyesége miatt.

Max.annyit tehetsz,hogy felkeresel egy pszichológust,beszélsz vele,majd odaállsz apádhoz,keményen közlöd a tényeket,hogy senki nem hajlandó tovább tűrni neki,kézen fogod egy jó pillanatában és elviszed.ha nem válik be,akkor meg sz.rd le(akármilyen kegyetlenül hangzik)mert segíteni nem fogsz tudni rajta,csak amgadat teszed tönkre.

23/L

2012. júl. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem nagymamám tagadott ki, mert mondtam neki dolgokat, amiről azt hittem, hogy csak neki teszek jót. Nem én vesztettem el egyik nagyszülőm, hanem ő az egyik unokáját. Ezt így kell felfogni. Ha majd szüksége lesz rád úgyis megbékél és keresni fogja a társaságod. Főleg, ha alkoholista, akkor nem szabad ezt magadra venned. Te nem vagy hibás. Egy korábbi válaszolóval nagyon egyetértek, a tiszteletet ki kell érdemelni, amit egy alkoholista sztem alapból nem is kaphat meg.
2012. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!