Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet helyrehozni egy...

Hogyan lehet helyrehozni egy hosszú kapcsolatban a kommunikációt?

Figyelt kérdés

A párommal két éve vagyunk együtt, de az első évforulónk után valami megváltozott. Akkor még kevésbé tűnt fel, rá hónapra összeköltöztünk(ő kért meg rá).

Nem volt kedve közös programokhoz, a barátok előre valóbbak lettek, én csúsztam lejjebb. Elmaradozott köztünk a szeretkezés is. Mindezalatt ő gondterhelt volt, próbálta megoldani de mindig azt mondta, nem tudja mi a baj, de valami nem jó.

Én ezalatt megpróbáltam mindent, új program, csinos ruhák, még több gondoskodás... De az önbecsülésem süllyedni kezdett, hiszen nem szeretkezett velem, úgy éreztem nem vagyok elég.

Majd mikor majdnem lejárt az egy év a kétségek között, egy veszekedés alkalmával kibökte, hogy már nem szerelmes, de azért nagyon szeret. A kapcsolatunk elvesztette intimitását, de mégis szeret.. Mint embert? Nekem kellett rájönnöm minderre? MIért nem szólt, hogy gond van?

Az első együtt töltött naptól kezdve, sőt az azt megelőző barátságunk alatt is engem akart a feleségének. Azt mondta engem szeret, de vajon tényleg engem akar?

Én teljesen biztos vagyok benne, hogy megtaláltam azt, akivel bármilyen problémák is jönnek, az életemet akarom leélni. Közösek az elveink, a terveink.

Na de menni fog ez a kommunikáció nélkül? Hogyan taníthatnám meg rá, hogy mondja el ha van valami! A veszekedéseink alatt én beszélek, ő hümmög. Nem fejti ki a véleményét, nem segít előrébb. Persze ha bármiről van szó, akkor igyekszik megtenni, odafigyelni, de mindig nekem kell kimondanom? Hiába kérem, hogy mondja el mit gondol, egyszerűen képtelen megnyílni. Amúgy gyakorlatias, határozott és talpraesett. Mindig konkrét véleménye van mindenről, csak rólunk nem? szerintem csak nem mondja ki. Egyedül megoldani pedig piszkok nehéz.


Hosszú és zavaros lett, bocsánat. Volt veletek ilyesmi?

Esetleg ismertek könyvet, ami segíthetne? Vagy csak tanács?



2012. aug. 3. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyesmi, igen. Sőt, úgy nagyjából szóról szóra ez volt. Az évek során még rosszabb lett. Most válunk. (Pedig elolvastam pár könyvet, és csak annyit tudtam belőle kideríteni, hogy egy kapcsolatot nem lehet úgy megmenteni, hogy csak az egyik akarja.)
2012. aug. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé megérintett amit írtál. A saját kapcsolatom jutott eszembe, ami hosszabb ideig tartott mint a tiétek, de az általad leírt időtartam alatt ugyanzon változásokon ment keresztül. A párom egyre zavarodottabb lett, mert nem tudott mit kezdni azzal, hogy "nem szerelmes", de szeret, "nagyon fontos vagyok neki", stb.

Én meg azt gondolom, nem tudott azzal mit kezdeni, hogy a szerelem átalakul (de nem vész el, és nem "csak" szeretetté lesz!).

Szerinte ha tenni kell a kapcsolatért, az már baj, mert belülről kell jönnie a dolognak, és magától.

Szerintem meg akkor is szerelmesként kell viselkednünk, becézgetnünk a másikat, stb., mikor nem jön belülről annyira, de a gyakorlat, a tettek visszahozzák, megtartják az érzelmeket.

Ezzel és sok más dologgal rengetegen egyetértenek (pl. hogy tenni kell a kapcsolatért), de az életben nem gyakorolják. Csak papagájként ismételgetik ezeket a dolgokat.

A (volt) párom pl. kinevetett, mikor egyszer kiöltöztem a vele való találkozáshoz, mondván, hogy randizunk. ő meg valamelyik családtagjával jött, és sírtam csalódottségomban.

Hosszan írtam, de szerintem a Te párod sem tudja talán megemészteni, hogy a szerelem nem (mindig) emésztő szenvedély, és a csendes nyugalom, a konfliktusok, stb. mind-mind természetes részei. Semmi baj nincs. Csak ki kell tartani, udvarolni kell, továbbra is kimondani, hogy "szeretlek", "hiányzol", "édesem", "kincsem", stb.

De ezeket nem neked kellene mondanom, hanem neki. És neki kéne könyvet olvasnia, vagy tanácsot kérnie.

Ha még eszembe jut valami okos, írok.

(Ja, és a (volt?) párom mindig visszajött. Ő nem tudja, de én igen, hogy szerelmes belém, csak nem fér bele neki a hullámvölgy...

A párod is érzi, hogy Te vagy az igazi, stb., csak a változásoktól ijedhetett meg. Nagyon bután azt szoikták tanácsolni, hoyg ha nem érzel úgy mint régen, szakíts, pedig senki nem fog egy idő után úgy érezni, mint régen. Ez a kapcsolat természetes útja. Amiben jönnének a szenvedélyes pillanatok még - ha lenne hitünk kivárni.

2012. aug. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bence_ ***** válasza:

Két év az nem hosszú. Szerintem unalmas vagy neki és nincs kedve lépni.

"Én teljesen biztos vagyok benne, hogy megtaláltam azt, akivel bármilyen problémák is jönnek, az életemet akarom leélni. Közösek az elveink, a terveink. "

Ha tényleg közösek lennének az elveitek akkor a kommunikációban nem lenne gond.

2012. aug. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi köze van az elveknek a kommunikációhoz? A kommunikáció képesség, az elv pedig pl az abszolút hűség, a család fontossága, stb.
2012. aug. 5. 22:03
 5/5 Bence_ ***** válasza:
Persze képesség is de van akinek igénye sincs rá. Ha már a kommunikáció gyakoriságában különböző elvet vallatok akkor nehéz.
2012. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!