Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak a nagymamámmal?...

Mit csináljak a nagymamámmal? Nagyon szomorú vagyok miatta! (kicsit hosszú, de fontos)

Figyelt kérdés

A nagyim borzasztóan kibírhatatlan! Jó, most mindenki azt fogja mondani h túlzok, de nem. Tulajdonképpen az anyukám mamájáról van szó, akitől (szerencsére) elég messze vagyunk. Mi Bodapesten, ők Szabolcs megyében laknak.

Már Anyu kiskorában is ilyen volt. Mindenbe beleszól, mindenkit irányítani akar, mindenkit leminősít, mindenen mgsértődik, túl aggódós és nagyon erőszakos.

A konkrét probléma az, hogy van valami családi viszály Anyu, a nagymamám és Anyu öccse között. Ez abból áll, h a nagyim és Anyu öccse mindenen összevesznek, mert anyu öccse mindent leszól, és elég negatív, nagyim viszont mindenbe beleavaatkozik. Pl anyu öccse megházasodott, és maradt a v árosban. Vettekegy szép nagy házat, berendezték és beköltöztek. Nagyim átment, és átrendezte a konyhaszekrényt. Anyu és az öccse valami féltékenységi háborút játszanak, mert nagyon eltérő golgokat választottak. Mindenen osszevesznek, mert anyu öccseprovokál, és mindenfélét mond a nagyimnak, de főleg az unokatsómat (velem egykorú) uszítja, aki már szóba se áll velem. A pasi mindig velem példálózik az uncsitesómnak, h bezzeg én. Bzzeg én szeretek olvasni, bezzeg én jól tanulok, bezzeg én nyelvvizsgáztam (mert kéttannyelvű suliba járok) stb. Pedig ő se hüly, csak anyu tsója lerontja az önbizalmát a vicces(nek szánt) beszólásaival. Anyu és a mamája meg azért nincsenek jóban, mert anyut még mindig kislánynak nézi, és mindenen megsérődik. Nagypapámmal semmi gond, őt nagyon szeretem de a nagyim...


Pár hete odautaztam, és az egésznek a közepébe kerültem. A nagyim nekem mondta h anyu tesója meg az uncsitesóm így meg úgy, és nem hívnak sehova, pedig azért mondtam le az LB-mmel a programot, h ne akkor menjek amikor táborban vannak, de nem mondta meg h hívtak moziba, csak anyumat kérdezte meg, aki ÚGY DÖNTÖTT (!) h nem akarok mennimer ez olyan h utolsó pillanatban elvisznek, h ez is meglegyen. Unokatesóm meg fél éve nem szól hozzám, és mindenkivel nagyon undok, és még ezt is nekem kell hallgatnom a nagyimól, h milyen szemét. Azonkívül anyu tesója ilyen egyéves lényegtelen sz*rokat mond ellenem a hátam mögött valami h amikor náluk votlam mer vacsizni hívtak, nem hagyam nekik elég kaját (???) és nagyim most mondta el és tökre rosszul érzem magam emiatt. És mindenki a ,,ne foglalkozz vele" taktikát követi, Anyu azt mondja ne foglalkozzak a mamájával és a tesójával mer nem érdemes, nagyim már ki se akar békülni a fiával (?!) mer nem érdems, mindketten azt mondják me foglalkozzak az uncsitesómmal, mert nem érdmes, de szerintem igenis érdeme Én nem akarom h ez így maradjon, mert már utálok ott lenni. Amikor 5 napig most ottvoltam, uccsó éjjelt végigsírtam. és hhez jön még ez az erőzakos, tolakodó aggódás, amitől már egyedül maradni sem tudok. Meg h ilyen gúnosan, ilyen ,,de azanyos ez a kislány" stílusban fogadja h tudok egyedül fürdeni, h nem kell nénizni- bácsizni (ki mondja egy 14 évesnek h a buszvezető bácsi???) Mit csináljak? Nagyon el vagyok keseredve. de a nagypapámat nem akarom megbántani. Elegemvan belőlük :(



2012. júl. 29. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy 14 évesen a felnőttek hülyeségét kell hallgatnod.. és azt is, hogy a felnőttek a családodban belekevernek ilyen dolgokba.. Gyerek vagy még! Ezzel valóban nem kell foglalkoznod! Úgysem tudsz olyan dolgokat megváltoztatni, amik nem rajtad múlnak, csak tönkre teszed magad!

Esetleg menj kevesebbet, csak 1 napokra, és mondd meg az okát is! Az idősek nem változnak, ezt ne is várd!

Sajnos el kell viselni ezeket a dolgokat, mondom, redukáld le a látogatások számát!

2012. júl. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt a "ne foglalkozz vele." dolgot maskepp is lehet ertelmezni.

Az en nagyim is mindenkinek csupa hülyeseget(rosszat) beszel a masikrol. En mar a mondani valoja 95%-at nem hiszem el.

Neked is ezt kene tenned. Sajnos a csaladtagokat nem lehet megvalogatni. Ilyenkor kell türelmesnek(es sajnos) ketszinünek lenni. Bologass, mosolyogj, aztan lepj ki a szobaajton es mindent felejts el mindent.

Ha javitani akarod a kapcsolatot az uncsitesoddal es a nagybatyaddal, akkor kerüld meg a nagyidat, lepj at felette. Pl.:ha moziba akarnak vinni, neked szoljanak ne a nagyidnak. Csereljetek szamot es közvetlenül egymassal beszeljetek, ne az öreglany legyen a postas.

Lehet hogy nem fogjak tart karokkal fogadni a közeledesedet, de egy idö utan ugy is ra jönnek hogy te es amit a nagyi mond nem ugyanaz.


Nalunk is volt sok veszekedes hasonlo kavarasok miatt, mert mamank unatkozott. A kommunikacio a megoldas. Beszelgettünk ha nem talalkoztunk. Ki mit csinalt, mi törtent stb...Aztan ha valaki atment nagyihoz, amikor visszajött akkor is elmeselte h vele mit beszelgettt. Igy amikor mondjuk ram került a pofavizit sora, mar tudtam mikor hazudik es miben.

Es az hogy nagymamad ugy gondolja hogy bacsiznod kene buszvezetöt, haat.... En 2 eve laktam együtt mar a baratommal, amikor nagyimtol stafirung (lepedök, agyhuzatok,teritök stb.) vagy tanyerok helyett plüssfigurat kaptam.

Türelem, türelem, lesz ez meg igy se.

2012. júl. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!