Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet valamit tenni ilyen...

Lehet valamit tenni ilyen esetben? (kérlek minél többen)

Figyelt kérdés

Kis faluban élünk(2500 fő). Nemrég mellénk költözött egy egyedülálló 40es férfi,kedves,segítőkész,barátságos. Sajnos kirúgták az állásából és mivel nem volt szeméjes jövedelme nem tudta fizetni a villanyszámlát és kikötötték a villanyt nála. Vett egy agregátort amit sokszor használt 22óra után is(természetesen előtte végigkérdezte a szomszédságot hogy zajjal fog járni nem zavar e bennünket. Természetesen többen a szomszédok közül tudtuk milyen helyzetben van,és azt mondtuk nem fog zavarni a hang,ha így neki könnyebb... Használta kb két hete és ma sajnos ki kellett kapcsolnia. Az ok:

Van egy gazdag család a szomszédságban akik Pesten élnek és nyaranta feljárnak ide "üdülni" természetesen sokszor úgy is élnek mint egy ilyen üdülőfaluban szokás(medencéjük van,halastó,sok pesti barát) a halastó nyáron rengeteg békát vonz,a pesti barátok a medencében nagy zajt csapnak a hét több napján és így folytathatnám... mindig eltűrtük őket,sokszor dühöngtünk maginkban,de nem szóltunk sosem. Nos ma ők átkiabáltak ennek a bizonyos embernek aki az agregátort használja hogy ha nem kapcsolja le feljelentést tesznek a rendőrségnél és ki fogják rá hívni a hekusokat ha ezt tovább folytatja... Nagyon feldühítettem magam ezen és tenni szeretnék ellene valamit,tulajdonképpen szétb.sz az ideg hogy ők ordibálnak esténként van hogy 20an 30an és akkor akiről tudják hogy ez a megoldása van arra hogy tudjon áramot használni ilyen gusztustalan módon megfenyegetik,mikor ők itt nem állandó lakosok hanem csak ideiglenesek. Nem lehet ez ellen valamit tenni? Jogosan szóltak érte? Nagyon mérges vagyok és tenni szeretnék valamit ellene,mik a lehetőségek?



2012. aug. 5. 22:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A kis falu neve Csévharaszt.
2012. aug. 5. 22:05
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

"mikor ők itt nem állandó lakosok hanem csak ideiglenesek. "

Ez teljesen mindegy az ő tulajdonok az ő joguk akkor használni amikor akarjál.

Legközelebb mikkor nagy ricsajt csapnak ki kell rájuk hívni a rendőrséget csendháborításért, vagy átkiabálni mint ők. Mást nem nagyon tudsz tenni.

2012. aug. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek át és próbáljatok normális hangnemben beszélni velük. Gondolom nem tudnak az aggregátor hátteréről. Kérjétek meg őket, hogy hagyják békén, hiszen az ő zajongásaikat is eltűri a szomszédság, szeretnétek békét és jó hangulatot, legyenek partnerek benne.


Ha esetleg erre támadólag reagálnak, akkor meg lehet említeni, hogy ugyanilyen jogalapon ti is tehettek feljelentést az ő hangoskodásuk miatt. (Amúgy ez tényleg így van)

2012. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokszor használod ezt a "pesti" jelzőt. A pesti emberek sem lelketlen droidok, ha normálisan bevezeted őket a férfi helyzetébe, meg fogják érteni. Az már neccesebb, hogy ők is hangosak. Ha netán kihívnátok rájuk a rendőröket, lehet dacból ők is feljelentenék a férfit. Próbáljátok meg elviselni. Tv max hangerőn, mp3-as a fülbe. Úgy is csak ideiglenes lakosok, egy évben egyszer ki lehet bírni.
2012. aug. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Igen.Meg kell félemlíteni őket jópár kancigánnyal
2012. aug. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

--> de amíg te bedugod az MP3-as lejátszót meg maxon hallgatod a tv-t, a másik szomszéd, aki nem tud áramot termelni üljön a sötétben feltétlenül.


(folytatva az egyik idióta válaszoló kommentjét)


Szerintem is menjetek át, beszéljétek meg, ha "pestiesen" viselkednek, akkor közöljétek velük, hogy ők is fel lesznek jelentve amint zajt csapnak :)

2012. aug. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 6-os válaszoló, jó lenne, ha elolvasnád még egyszer, amit írtam, talán sikerülne megérteni.


Ha kihívjátok a rendőrséget a "pestiekre", szerinted sütivel a kezükben fognak bocsánatot kérni minden szomszédtól? Tapasztalatból írom, hogy ilyenkor még inkább elmérgesedik a helyzet, és dacból már csak azért sem fogják elnézni szegény férfi helyzetét. A következő zajra rohannak a rendőrségre feljelentést tenni ellene.

Azért mondom, hogy neked kell okosabbnak lenned, elmagyarázni a "pestieknek" a férfi helyzetét, aztán ha szerencséd van, megértik és elviselik. De ha te erre rájuk hívod a rendőrt, ő miért nézné el a férfi hangoskodását?


Én értem, hogy a pasi nem tud mit tenni, engem sem zavarna, inkább hozzászoknék, csak legyen villanya szerencsétlennek, de sajnos rengeteg buta, sötét emberrel találkoztam már, és fel kell készülni, ha neadjisten ilyennel lenne dolgotok nektek is. Persze lehet, hogy tök szimpatikusak lesznek, kedvesek, megértőek, és sikerül mindenben dűlőre jutnotok. Ezt neked kell tudni, mennyire lehet megpuhítani őket. Sajnos van olyan az életben, hogy az okosabbnak kell tűrnie. Sőt inkább csak olyan van.


Itt az én példám: a felettem lakó nő soha nem viszi le a kislányát se a játszóra, se sétálni, sehova. Be van zárva a lakásba egész évben, már 3 éves. Így hát persze hol vezeti le az energiáit? A lakásban. Ugrál egész nap, a plafonom már reped. Már többször felkopogtunk, szóltunk neki (ami végül vitába torkollott), még a rendőrséget is kihívtuk, de nem változott semmi. Komolyan belefáradtunk, és most már inkább tűrünk, inkább mi megyünk el otthonról. Emellett a szerencsétlen kislány nem tehet semmiről, ő csak játszani, futkosni szeretne.

2012. aug. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
De a problémát a néma tűréssel nem lehet megoldani. Én se azt írtam, hogy jelentsék föl egyből, hanem magyarázzák el. Aztán ha akkor is kö.csögök akkor lehet drasztikusabb módszerhez folyamodni. Azt hiszem neked is szükséged van értő olvasásra.
2012. aug. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

agregátor???/?gondolom az generator, allamfejleszto akar lenni, pl uzemanyaggal.Ha igen:

annak nincs olyan nagy hangja h megtudjanak buntetni sztem, legjobb nekik is elmagyarazni pontosan mi a helyzet.

Meg ha a pestiek nagy tomegbe lejarnak, meg amiket irtal a hazrol-gondolom tehetos emberek, sok penzzel.Sztem az lenne alegjobb h a ferfivel atmennetek, megbeszelnetek ha lehet h O(a ferfi)rendezne a birtokot ameddig ok nincsenek ott, cserebe vmi minimalis penzzel segitve.

MEg amugy is a legjobb a villanyt visszakotni, mert a generatort fenn tartani talan meg dragabb mint az aram.

esetleg a faluba gyujtest szervezni az ujboli bevezetesre.

valaszolj mi torten vegulis.

20F

2012. aug. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
aramfejleszto
2012. aug. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!