Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni a súlyos...

Mit tudok tenni a súlyos állapotban lévő alkoholista apámért?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Édesapám 71 éves, egész életében halálra dolgozta magát és ezzel együtt mindig ivott, de az utóbbi néhány évben sokkal többet. Úgy fél éve a külsején brutális változás van folyamatban: mostanra kb. 40kg, remeg keze-lába, kocsányon lógnak a szemei, nem nagyon eszik csak iszik, evés utáni hiányinger, ismeretlen eredetű balesetek érik, az agyi funkciói megromlottak (emlékezet), iszonyat gyenge, stb. Orvoshoz természetesen nem tudjuk elrángatni, már a házába sem enged be (épp takarít..), kaját nem fogad el, viszont autóba ül! A történethez tartozik, hogy 2 éves voltam, amikor elváltak a szüleim, azóta nem éltem vele, de nagyjából egész életünkben tojt ránk. Természetesen mindent jobban tud, iszonyat makacs.

Azt szeretném tudni, van-e valakinek hasonló tapasztalata és tudott-e segíteni ilyen helyzetben, illetve lehet-e jogilag bármit tenni azért, hogy pl. ne ülhessen már autóba??

Köszönöm előre is a válaszokat,

kriszti


2012. aug. 6. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem sok lehetőség van, ha ő maga nem akarja a változást.

Esetleg -ha egyszer nagyon rossz állapotban lenne-, hívd ki a mentőket és mondd hogy öngyilkossággal fenyegetőzött. Erre kötelesek kijönni és talán bevinni a pszichiátriára.

2012. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legalább boldogan hal meg nincs baj az alkeszokkal addig míg saját pénzüket iszák el
2012. aug. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy a szervezete leépülése miatt, vagy autóbalesetben fog elhunyni hamarosan.

Esetleg a rendőrségnek lehetne szólni, amikor ittasan ül kocsiba, hogy menjenek utána. Ha megszondáztatják, akkor úgyis elveszik a jogsiját, innentől nem lesz mivel vezetnie.


Nem csak maga miatt, de ha elgázol valakit, vagy a vétlen autós hal meg, akkor nehéz lesz elszámolni a lelkiismerettel.

2012. aug. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Teljes mértékben átérzem a problémát. Az én apám is iszik, mióta az eszemet tudom. Néha hetekre, hónapokra leállt anyukám hatására, de ő három éve meghalt, azóta egyre rosszabb, és csak tehetetlenül nézzük a tesómmal. Hasonló jelek vannak nála, de ő még csak 56 éves, még dolgozik, de van, hogy dolgozni is részegen megy be. Ittasan viszont soha nem ül autóba - legalábbis még nem tapasztaltam. Én mindent megpróbáltam, azt gondolom. Semmi befolyásom nincs rá. Szerintem max. akkor tehetsz valamit, ha bizonyítható, hogy nem beszámítható.
2012. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves 3-as válaszoló,

Az a gond, hogy változó időpontokban megy el otthonról és hogy akkor épp ittas-e, nem tudom. Volt már, hogy autóban ücsörögtünk a tesómmal a háza előtt és vártuk, de nem történt semmi, ez nem megoldás sajnos. A házba meg tényleg nem enged már be, valamire mindig hivatkozik.

Persze, azért is vagyunk megrémülve, mert a többi autóst minimum ugyanúgy féltjük, ha nem jobban..

Valójában azt sem tudom, mikor van nagyon rossz állapotban, a legtöbbször a telefont sem veszi fel. A szemben lakó szomszédjával szoktunk konzultálni, hogy ő épp mit lát apun.

3-as válaszoló,

Nagyon sajnálom.. Azt hiszem, most a kérdéseket és válaszokat olvasgatva jöttem rá, hogy anyu mitől mentett meg minket a nővéremmel, amikor egy 6 és egy 2 éves gyerekkel elköltözött a családi házból egy pincébe.. Korábban apu sem ült be ittasan a kocsiba (tudtommal), és amíg dolgozott, nem volt ilyen mértékű az ivás. Ő maga is mondta egyszer, hogy ha már nem fog dolgozni, fél évet ad magának..

Gondoltam már rá, hogyan lehetne nem beszámíthatóvá nyilvánítani, de a neten utánanézve nem tűnik megoldhatónak.

2012. aug. 6. 15:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a fenti tünetek alapján körülbelül behatárolható, hogy meddig élhet még? Vagy ez mindenkinél teljesen máshogy zajlik fizikálisan?
2012. aug. 6. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!