Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aposom alkoholista, anyosom...

Aposom alkoholista, anyosom pedig tarsfuggo, ezt persze o nem vallja be. Ti mit tennetek a helyemben? Tartanatok a kapcsolatot veluk vagy nem? Hogyan szuntethetnem meg az emiatt kialakulo vitakat a parommal?

Figyelt kérdés
A parom szuleivel valo talalkozasok elott, utan es kozben vitak alakulnak ki kozottunk. Szerencsere csak havonta-kethavonta egyszer megyunk hozzuk, de nekem ez meg igy is sok. Raadasul, ha tavolsagtarto vagyok a szuleivel szemben es inkabb nem talalkozok veluk, akkor ugy neznek ram, mintha nem lennek normalis.

#aposom alkoholista #anyosom tarsfuggo #vitak aposom miatt
2012. aug. 5. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ők azt az utat választották, azt járják, ha te nem óhajtasz találkozni velük, akkor nem muszáj hozzájuk menned. Ha a férjed hazavágyik, menjen egyedül, harag nélkül. Szépen mondd meg a férjednek, hogy nem értesz egyet az édesapja életvitelével, ezért inkább kerülnéd a vele való találkozást. Lehetőleg mellőzd a jelzők használatát, tehát nem kell kihangsúlyozni, hogy ilyenek, meg olyanok, hanem csak annyit amit feljebb már leírtam. Pont. Sziasztok.
2012. aug. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nem szólnék bele. Ha anyós társfüggő, sosem fogja elhagyni a férjét. Rájuk hagynám, és soha nem mennék hozzájuk, megszakítanám velük a kapcsolatot. Ha az unokáját (nem írtad, hogy van) nem láthatja, talán majd anyós is elgondolkodik, érdemes-e egy részeg állatért mindent félredobni.

Nekem az anyám iszik, szóval nem úgy szólok hozzá a témához, mint aki sosem találkozott hasonlóval.

2012. aug. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! Volt eset, hogy mondtam, csinaljuk ugy, ahogy te is irtad, de nemigazan tetszett neki. Ugy latom rajta, cikinek tartja a vilag elott, hogy nem akarom tartani a kapcsolatot a szuleivel, mit mondanak masok nev alatt. Falun elnek a szulei, el tudod kepzelni, mennyi pletyka lefolyik. Engem ez a fele nem erdekel, de a ferjemet (sajnos) igen. Ugyis csak ez az egyetlen megoldas marad ha a jovoben el akarjuk kerulni a vitakat. Rossz erzes, mert latom rajta, szeretne, hogy menjek, s neha latom rajta, hogy igyekszik megerteni engem is.
2012. aug. 5. 14:44
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mit jelent az, hogy "társfüggő"?

Ez valami rossz dolog?

2012. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen a tarsfuggoseg egy betegseg. A lenyege, hogy mindegy ki van melletted csak legyen valaki. Altalaban a nok szenvednek latvanyosan ezekben a kapcsolatokban, megsem kepesek azt mondani, hogy nem, meg ha bantjak is oket, akkor sem. Az ilyen kapcsolatok persze rosszak. Normalis kapcsolatban azert vagy a valasztottaddal, mert szeretitek egymast.
2012. aug. 5. 20:35
 6/11 A kérdező kommentje:
Meg nincs unoka, de rovidesen gyereket szeretnenk. Jol latod a dolgokat, nem fogom a gyerekem olyan kornyezetbe vinni hetvegekre, ahol nem jo, hanem inkabb elrettento peldakat lat. Majd ha akarjak ugyis meglatogatjak, par orat igy kibirunk majd egymassal.
2012. aug. 6. 15:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy kérdezek, de hogyan lehet megállapítani a "társfüggőséget"? Illetve te hogyan tudtad diagnosztizálni?
2012. aug. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nyugodtan kerdezz csak. Eloszor is furcsa volt nekem, hogy egy nonek, akinek elmondasa (panaszai) szerint szinte semmit nem er az elete a reszeges ferje miatt, 20 eve egyutt el egy alkoholistaval es megcsak meg sem probalt elvalni, kulonvalni, onallosodni tole. Ez mar az elso jel. A masodik jel, hogy lathatoan oromut lelik abban, hogy egymast naphosszat cseszegessek, valahogy ugy jon ki, hogy de jo hogy itt vagy, teged legalabb tudlak cseszegetni es persze mindig keznel vagy. Na ez a ket nyilvanvalo es allando tunet utan utanaolvastam a neten a tarsfuggosegnek, es ez egyertelmuen az.
2012. aug. 7. 18:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is utánaolvastam. De ettől függetlenül, ha laikus módon utánaolvasunk valamilyen betegségnek a neten, akkor nagy valószínűséggel mi magunk is abba szenvedünk. Vagyis a felsorolt jegyeket rögtön megtaláljuk magunkon, vagy az anyósunkon. Tágabb értelemben az összes együttélés társfüggés ( hibái bárkinek vannak ), mert ha nem így lenne, akkor összefeküdnénk akárkivel is. Idősebb korban meg nem olyan könnyű függetlenedni, ahogy azt te most látod. Az utolsó mondatodból ítélve, ők meg téged látnak furcsának. Nem ez fáj neked?
2012. aug. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nem normalis dolog 20 evig egy olyan alkoholistaval elni, aki nap mint nap leissza magat. Ha ok nezik a sajat szemszogukbol a mi jozan es kiegyensulyozott eletunket, akkor persze mi nem tununk normalisnak. De ez engem egyaltalan nem zavar. Inkabb legyek boldog, mint depresszios es eletunt.
2012. aug. 8. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!