Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most őszintén: normális ez a...

Most őszintén: normális ez a nő? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

A sógornőmről (öcsém élettársa) van szó.

Nyílt titok, hogy csak azért lett terhes, hogy megtartsa a tesómat, aki akkortájt épp szakítani akart vele. Megtartották a babát, de a kapcsolatuk semmit sem javult, sőt, a kisfiú születése óta rosszabb lett minden. A sógornőm egy igazi hárpia, de szó szerint. Acsarkodik, egyik percben még elküldi öcsémet, hogy szedje össze a cuccait és takarodjon, öt perc múlva meg zokog, hogy ne menjen el... Igazi hisztérika, aki folyamatosan üvölt a kisfiúval is, ha az nem úgy viselkedik, ahogy neki tetszik. (Pl., ha akkorr kezd el a kicsi kajáért üvölteni, amikor ő telefonál...) Egy ideig lehetett ezt a hormonokra fogni, de már 7 és fél hónapja, hogy szült, szóval ez már nem szempont. (Nekem is van gyerekem, szóval tudom, miről beszélek.)

Most az van, hogy tesóm hazaköltöztette a csajt a szüleihez, mert nem bírta tovább elviselni a dolgokat, ő amúgy is vidéken dolgozik, hétvégente jön haza.

Épp ott tartanak, hogy a csaj szó szerint ZSAROLJA, méghozzá szexszel. Ha nem kettyint a csajjal, akkor nem láthatja a gyereket... és hiába tudjuk, hogy jogtalan, és nem tehet ilyet, sajnos megteheti, mert az öcsém nem mehet bíróságra, ugyanis a csaj megfenyegette, hogy ha megpróbálja, öngyilkos lesz. (És komolyan gondolja, már volt egy kísérlete a szülés után, mikor öcsém el akarta hagyni.)


A legrosszabb, hogy a gyerekkel tartja sakkban, tesóm pedig nem tudja magához venni a kicsit, mert nagyon sokat dolgozik. Sajnos segítsége sincs, se szülők, se senki. Mi 260 kilométerre lakunk tőlük, negyedévente találkozunk.

Mit lehetne tenni? Hogyan lehetne megoldani ezt a helyzetet, megértetni a lánnyal, hogy engedje el az öcsémet, ne zsarolja, ne fenyegesse? (A kicsi körül mindent a tesóm fizet, jöval a megítélhető gyerektartáson felül gondoskodik a kisfiúról.)

A lány amúgy alapjában véve teljesen normális volt még a szülése előtt, az egyetlen "hibája az volt", hogy elvakultan imádta az öcsémet, és tűzön-vízen át meg akarta tartani, nem számított, hogy az imádata tárgya már nem akarja.


(Beszélni nem lehet a lánnyal, semmi józan belátás nincs benne. Nem hatnak rá az észérvek, semmi.)


2012. aug. 6. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
ne haragudj, de szerintem ez családi kapcsolatok témakör, másik dolog pedig, milyen válasz nyugtatna meg téged? A nő nem normális, szexszel pedig azt lehet zsarolni aki hagyja magát. Egész egyszerűen szexuális helyett jogi útra kell terelni a dolgot, bírósági úton kiszabni a láthatást és a gyerektartást.
2012. aug. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért tettem gyereknevelés témakörbe, mert a csaj a gyerekkel szemben is vállalhatatlanul viselkedik. (Bébikompoztatás 3 hónaposan, egyebek...) És azért, mert ebben a helyzetben a gyerek a kulcs.


És igen, lehet valakit szexszel zsarolni, ha a gyermek biztonsága is a tétek között szerepel.

Az a baj, hogy aki nem látja át teljeds mértékig a helyzetet, az nem is érezheti igazán, hogy mennyire nincs lépési lehetőség benne.

Azt reméltem, van itt olyan anyuka vagy apuka, aki volt hasonló helyzetben, és tudna tanácsot adni.

2012. aug. 6. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Te nem vállalnád be az öcséd kisfiát? Jogi útra terelném a dolgot és mivel apuka sokat dolgozik, anyuka beszámíthatatlan, téged jelölnének ki gyámnak, s nálad láthatná az apuka a gyermekét.
2012. aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hidd el, szívesen megtenném, de nekem is két kicsi babám van, 4 hónapos ikerlányok. Egy harmadik ilyen korú babát már nem tudnék bevállalni, ha megszakadok, akkor sem. Ha egy kicsit idősebb lenne, másfél-két éves, akkor talán, de nekem sincs segítségem, a férjem dolgozik, későn ér haza, hétvégén van csak itthon.
2012. aug. 6. 20:24
 5/6 anonim ***** válasza:
A saját szülei nem veszik észre, hogy baj van a lányukkal? Ez igenis pszichés betegség, hogy depresszió vagy valami más az teljesen mindegy. El kell dönteni, hogy részt akartok-e venni a gyógyításában vagy sem. Ha nem, akkor zsaroljon amivel akar, válópert elindítani, majd hivatalosan kijelölik a láthatást. A tárgyaláson kérni kell szakértő kirendelését, mert öcséd nem érzi biztonságban a fiát. Ha mégis öngyilkos lesz (ami lehetetlen, már rég megtette volna), az már az ő döntése. A kisgyerek elhelyezésén ráértek akkor gondolkodni. Elhiszem, hogy sokat dolgozik az öcséd, de ha mégis nála helyezik el a gyereket, majd másképp intézi. Milliónyi nő neveli egyedül a gyerekét, ők is megoldják. Ezen az alapon örökké marad ez a helyzet, a gyerekből meg lesz egy lelki nyomorék.
2012. aug. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Ha beszélni nem lehet a lánnyal,akkor hagyjátok a francba...

Nem tudom elképzelni,milyen lehet a csaj,hogy már avval kell fenyegetőzni-e,hogy ha nem d*gják meg,akkor öngyilkos lesz,de elég gáz.

Szerintem hagyjátok ott a francba,hadd nyírja ki magát. mindenkinek jobb lesz...

2012. aug. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!