Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális dolog? /lent/

Ez normális dolog? /lent/

Figyelt kérdés

13 éves fiú vagyok. Kezdek kamaszodni.

A szüleim lebasznak, ha megiszom a kólát, vagy megeszem az utolsó fagyit.

Szinte semmire nem adnak pénzt.


Ahányszor felhozom nekik azt, hogy ha kapnék havonta 3000Ft-ot, akkor nem innám meg a kólát és nem enném meg az ő fagyijukat. És édességet sem kell vennie ha ennyire sajnálja tőlem.

De ahányszor felhozom a zsebpénz témát, azt mondja, hogy nem, és elküld.


Ez mennyire normális dolog?

Most sajnálja tőlem az ételt??


2012. aug. 6. 19:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég érdekes dolog. Mondd meg nekik, hogy neked is vegyenek kólát, fagyit, édességet, hisz gyerek vagy, erre mindre szükséged van.

Vagy talán kérdezd meg tőlük, hogy talán sajnálják tőled.

2012. aug. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

a kóla és a fagyi nem étel, hanem "luxuscikk", nem létszükséglet

nem lehet, hogy kevés a pénzük, és nehéz kiszorítani az erre valót?

2012. aug. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Kóla, fagyi? Próbáld meg kontrollálni magad, mert ezek k.rva egészségtelenek, inkább próbálj meg még fiatalkorodba leszokni ezekről, mintsem később, mert akkor már nehéz lesz. Bárcsak tőlem is megtiltották volna annak idején ezeket a dolgokat, viszont csak vették az egészségtelen ételeket, szinte azzal tömtek - és meg lett neki az eredménye... Egyél gyümölcsöt, zöldséget, a húst meg mellőzd. Csak tiszta vizet igyál.
2012. aug. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
3-as, mondhatod ezt egy 13 évesnek.... :(
2012. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

"a kóla és a fagyi nem étel, hanem "luxuscikk", nem létszükséglet

nem lehet, hogy kevés a pénzük, és nehéz kiszorítani az erre valót?"


Akkor maguknak miért vesznek a gyereknek meg miért nem?

2012. aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 éves vagyok, most a kezembe vettem az étrendemet, megpróbálom csak gyümölcsöt és zöldséget enni és tiszta vizet inni, és 1 héten egyszer böjtöt tartani. Annyi energiám van ettől, hogy 4-5 órákat alszom. Persze ez mellet testedzés, jóga, meditáció. Tehát megéri. Sokat kutattam az egészséges táplálkozásról, és erre jutottam. Nézzétek meg pl. okinawai embereket mennyire egészségesek.
2012. aug. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Heartbreaker ***** válasza:
nem akarok bunkó lenni de ha esetleg kövér vagy akkor ne akarj ilyeneket enni!(ha a szüleid azok akkor meg nekik se kéne, de lehet ezért féltékenyek ha megeszed) ha nem küzdesz súly problémákkal akkor meg kérdezd meg hogy miért nem eheted\ihatod őket. Zsebpénzt meg szerezz úgy hogy mostantol dolgozol és segítesz otthon és azután tedd fel ezt a kérdést. De ha már lesz zsebpénzed legalább valami fasza dolgot vegyél..ne fagyit
2012. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Normális. Nálam is így van.. És nem is kell zsebpénz. Mivelhogy spórolok és minden ünnepemre (szüli-névnap stb.) pénzt kérek most is van.
2012. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A Kóla nem olyan rendes kóla. Csak megszoktam, hogy így hívom.

Amúgymeg arról már leszoktam.

Most az egész család "Márka Szőlőlé" -t iszik.

220Ft a boltban a 2 literes. Ellenben a 350Ft-os 2 literes Pepsivel. Van különbség. nekem e szőlőlé finomabb is.


És legközelebb megkérdem tőlük h mért sajnálják tőlem a zsebpénzt.

Nem értem őket.

Nagyapámék gazdagok, Fonyódon akarnak házat venni, és oda költözni, holott már van Ordacsehiben egy telkük, ahol van egy lakókocsi, meg egy házuk, ahol élnek. + van egy robogója is.

És ők is sajnálják tőlem a pénzt.


Ha kérek tőlük, mindig azt mondja, hogy nekik sincs, meg h dolgozzak meg érte. Egyszer felhívtam, hogy elmegyek levágni náluk a füvet meg fát vágni télre. Ez volt a válasza: Minek? Azt én is meg tudom csinálni!


Na akkor miről is beszélünk?:)

2012. aug. 6. 20:08
 10/17 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok kövér. sőt. 13 éves létemre 48kg körül vagyok...:S

Pedig rendesen eszek. Nyugii, nem éheztetnek :D


És ha kapnék zsebpénzt, akkor nem fagyit meg kólát vennék. Jó azt is, de a fő célom az, hogy minimum 15.000-et összegyűjtsek, mert szeretnék egy kutyát menhelyről örökbefogadni, és így az lenne a tartalék a kajára.

2012. aug. 6. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!