Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog ez anyától?

Normális dolog ez anyától?

Figyelt kérdés

A barátom azért nem jöhet hozzánk, mert

1. anyának nincs kedve egész nap a tűzhely mellett állni

2. nincs kedve minket "szolgálni" (ő használja ezt a szót, = főzés...)

3. nem segítünk neki semmit (ha megkér valamire, szó nélkül megcsináljuk, + mindig én mosogatok el minden kaja után)

4. egész nap döglünk (barátpm egész héten dolgozik reggel 7től este 5ig, én pedig a vizsgáimra készülök, tanulok. én kérek elnézést, hogy nem kelünk fel reggel 6kor. 8-9 körül mindig felkelünk, és szoktam úgy is tanulni, hogy barátom itt van, anya persze nem hiszi el, azt mondja hogy egész nap csak "lógunk", mert persze ő csak annyit lát hogy bent vagyunk a szobámban, nem érti meg hogy olyankor sokszor tanulunk is.)


Ezzel a "szolgálni" szóval tud a legjobban kiborítani. Csak főznie kell, semmi mást nem kell miattunk csinálnia, mit kellene... Én meg nem főzhetek, mert "az ő konyhájába nem mehet be senki".


Csak hétvégente tudunk találkozni a barátommal, egyik hétvégén náluk vagyunk, a másikon náluk. Mindig jópofizik egész hétvégén anyukám, aztán mikor a barátom elmegy egyből váhja a pofákat meg hogy többet ő ezt nem fogja csinálni, ide többet ne jöjjünk...


Megjegyzem, anyukám nem dolgozik, a nevelőapám tart el minket, szóval igazából a takarításon meg a főzésen kívül más dolga sincs.


20 évesek vagyunk


2012. jún. 14. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem,mert ha engedné hogy főz,akkor semmi dolga nem lenne veletek.Bár kétlem hogy a barátod +2 tányér kajája miatt görnyedne a konyhában,hisz egyébkét is főzne,csak igy 10 dekával többet kell.

De az ő hülyesége ha nem enged téged főzni.

2012. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Lehet ,hogy anyukád úgy gondolja,hogy amikor a barátod ott van akkor nem tud teljesen ellazulni,pihenni. Nem tudom.

Én magamról tudom,hogy amikor eljönnek a tesómék vagy valamelyik barát itt van,akkor pár óráig minden oké,de ha itt is alszanak, akkor én másnap úgy érzem magam mintha kifacsartak volna. Nem igazán tudok feloldódni ilyenkor.

Egy idő után tényleg sok ha minden hétvégén úgymond "szolgálnia" kell. Itt a szolgálnia inkább az ő feszélyeztetéséből ered..

2012. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Rendeljetek kaját, havonta 2x (kéthetente jár hozzátok) megengedheti magának a barátod ha dolgozik.

Anyunak is rendeljetek, hogy ne kelljen főznie. Kíváncsi lennék a reakciójára. :)) Meg, hogy milyen kifogással állna elő.

2012. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

bocs, de anyukád egy idegbeteg egyáltalán nem normális ez tőle. Az is lehet, hogy simán féltékeny rád de nem tudsz mit csinálni, az az ő háza, ha nem engedi...

kérd meg a nevelőapádat, hogy beszéljen vele

2012. jún. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a kaja rendelés ugrott be..


Egyébként ha normális ha nem az anyukád viselkedése akkor is az ő háza. Ott az ő szabályai érvényesek..Két lehetőséged van

Megszoksz vagy megszöksz.

2012. jún. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
De ellenszenves anyukád így elsőre...szerintem is csak cseszegetni akar, mi az hogy nem enged be a konyhába aztán meg panaszkodik? Gusztustalan. Ha nem is dolgozik, akkor mit akar kipihenni hétvégén?
2012. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
jahh, ezt is mondta, hogy ha itt van, akkor nem tud pihenni...
2012. jún. 14. 11:02
 8/14 anonim ***** válasza:
hát ha az a kívánsága, hogy ide többet ne gyertek, hát ne gyertek. majd mész te a sráchoz. 2 hét alatt meggondolja magát, ha látja hogy otthagyod őt...
2012. jún. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Miért csak akkor "kell" főznie ha a barátod ott van ? Nem értem az összefüggést.
2012. jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

szokott főzni amúgyis, van egy 9 éves kistesóm, neki azért csak kell...

de olyankor is mindig morog

2012. jún. 14. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!