Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért vagyok ilyen féltékeny?

Mért vagyok ilyen féltékeny?

Figyelt kérdés
Nővéremmel 2-en vagyunk testvérek. Nővérem 2 évvel idősebb mint én. Nagyon féltékeny vagyok rá, mert nagyon szépnek tartom ahogy a környezetében mindenki más. Nem sportol rendszeresen, mégis tökéletes alakja van: lapos a hasa, izmos a háta, szépek a vállai és nagyon kerek a feneke! Az arca is nagyon szép, a szája és a szemei teszik igazán széppé. Nekem nincs ilyen szép szám és az orrom is görbe egy kicsit. Haja hosszú sötétbarna, vastag, leér a derekáig. Nekem töredezik a hajam és nem akar nőni, a hátam közepéig ér, ott megállt a növekedésben :( Az alakom sem olyan szép, most elkezdtem jobban sportolni, de a hasamon mégis van egy kis háj és a fenekem is lapos. Szerintem soha nem leszek olyan szép mint ő, és ez nagyon fáj, mert ha vele vagyok, az önbizalmam a nullára esik. Mindenki őt bámulja az utcán, én meg csak "vagyok" ott mellette mint egy fadarab. A facebookon is 200-an, 300-an lájkolják a képeit, én meg örülök ha 10-20 embertől kapok lájkot... És ez nem is lenne még olyan szomorú, hiszen örülök az ő sikerességének, csak az emberek összehasonlítanak minket, és ilyenkor én vagyok a csúf ő meg a szépség... Valójában azért vannak hasonlóságaink, régebben azt hitték, ikrek vagyunk, meg most is volt már rá példa hogy összetévesztettek minket, de én látom a különbséget. Látszik hogy én vagyok a "rosszabb" az emberek szemében, minden tekintetben. Akár a tanulást, a személyiséget, a barátok mennyiségét nézzük, ő mindenben csak jobb mint én. Minden nap érzem ennek a súlyát, tudom, hogy változtatnom kell, de azt hiszem hiába, mert olyan "jó csaj" mint ő biztos nem lehetek. Sokszor próbálkoztam már, hogy magamat is szépnek lássam, de mikor oda jutok, hogy szerzek egy kis önbizalmat, ránézek a nővéremre, és elszáll a magabiztosságom azonnal. Mégis mit tegyek? :(
2012. aug. 6. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek vagytok?:)
2012. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ő 18, én 16 éves vagyok.
2012. aug. 6. 20:34
 3/12 anonim válasza:
Yo! Itt az egészben a probléma az az h "összehasonlítás", már ne haragudj de mi a f**ért érdekel más ember véleménye a te kinézetedről meg, hogy milyen vagy..Legyen egy kis önbizalmad légy merészebb ne hasonlítsd magad senkihez..Volt jó pár ilyen barátom is aki ebben szenvedett..:/
2012. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy magadat elfogadd. Te Te vagy, a nővéred meg a nővéred. Lehet te apukádhoz, ő meg anyukádhoz hasonlít, különálló személyiségek vagytok, benned is van jó tulajdonság, benne is van, és ez különböző. Valamiben Te vagy jobb, valamiben ő. Inkább arra koncentrálj, hogy miben vagy TE jó, és ne arra, hogy miben jobb Ő.

Szép vagy te is, hidd el, lesz fiú, aki benned látja meg az igazit:)

2012. aug. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy van,hogy féltékenyek vagyunk egymásra XD Ő féltékeny rám,mert szépnek tart és saját magát elképesztően rondának(nem túloztam tényleg nagyon elégedetlen magával),én meg féltékeny vagyok rá,mert ő nagyon jó matekból és így olyan munkákat tud keresni amivel sok pénzt kap,ellentétben velem,mert én tényleg elég tehetségtelen vagyok...és nem tudok olyan munkát vállalni amivel kb.500ezerforintot kereshetek(az utca sarkánál álló lány pedig biztos nem leszek)XD Ezeken a dolgokon nem lehet teljesen változtatni szerintem.A külsőre sport,smink,stb,ha jobban akarsz kinézni.A másik kettőre nem igazán tudok most hirtelen mit mondani
2012. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Rosszul állsz hozzá a dolgokhoz.

Nekem facebook-on átlag 5-10 ember lájkolja a képeimet, csakhogy ezek az igazbarátaim. Sokkal boldogabb vagyok így, mintha helyettük olyanok tennék, akikkel 1-2 szót váltottam életemben és csak azért jön lájkolni, hogy később én is rányomjak a tetszik-re az ő képeinél... Kösz, inkább nem.

Én 19 vagyok, öcsém 18 és ki van gyúrva, barátnője is van. Nekem se nagy izmaim, se csajom nincs, mégis jól érzem magam.

Azt nézd, hogy te kinek tetszel, ne a nővéreddel foglalkozz állandóan, mert így boldogtalan leszel.

2012. aug. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem pedig a húgomról hiszik mostanság, hogy a nővérem, pedig én 20 vagyok ő pedig 16 :D Magasabb is lett, hosszú szép lábai vannak, kecses dereka, nagyobb mellei, szebb szája, csábos mosolya. De érdekes engem nem zavar. Lehet, hogy azért mert nekem is akadnak bőven csodálóim vagy hogy mondják ezt, de tény, hogy a húgom szebb nálam. Ő is több lájkot kap a képeire is mint én, ha már ezt is említetted. Én csak örülök neki, hogy sikerei vannak, nekem is rossz lenne ha esetleg csúnyácska lenne, mindig aggódnék, hogy nincs elég önbizalma vagy rossz kedve van mert a többiek szebbek.

Mindenki külön egyéniség, ne foglalkozz ilyenekkel, biztosan te is zép vagy, ha meg néha össze is tévesztenek az nem véletlen, szerintem csak te látod nagyon borúsan a dolgokat:)

2012. aug. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) A közeli barátaim, családtagjaim persze ugyanolyan szépnek találnak mint a nővérem, és ez jólesik. Az tuti biztos hogy nagy baj hogy más emberek véleményével ennyit törődök, mások is mondták már hogy nem kéne ilyesmikkel foglalkozzak, de akárhogy is nézzük, ezek mindig kihatnak valahogy az életemre. Nővérem baráti köre, ismerősei nagyjából egyezik az enyémmel és például a "menőbb társaság" mindig elhívja őt bulikba, és tudnak rólam is, én pedig le vagyok szarva mindig. Azok a fiúk, akikkel szívesen ismerkednék, vagy még járnék is, nővéremmel mind jóba vannak, rólam meg tudomást se vesznek, mint ha nem is léteznék, pedig nővérem már több ilyen nekem tetsző fiúnak bemutatott. Rá meg dögivel tapadnak az ilyen pasik, és egy sem kell neki, mert azt mondja hogy ő jobban érzi magát egyedül... Rám is volt hogy hajtott egy-két fiú, őket leráztam mert ők a lehető legrosszabb kategóriába tartoztak kb. (nem csak a külsőt tekintve, sok más egyéb miatt is) és hogy őszinte legyek rám a helyesebb fiúk nem is néznek. Pedig azért kövér nem vagyok, 53 kg 160 centihez szerintem még ideális. Arcom szerintem átlagos, sminkkel azért még szép is tudok lenni (szerintem)... de soha semmi jó! ez veszi el az önbizalmam :(
2012. aug. 6. 22:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Barátkozz olyanokkal, akik nem ismerik a nővéredet és nem lesznek ilyen gondjaid. :)
2012. aug. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
(20:35) Na lassan lassan érzek egy kis elszántságot a szavaidban:) Támogatnám az utolsó hozzászólót, menj egy kicsit egyedül szakadj el kicsit a nővéredtől ismerkedj barátkozz hidd el menni fog az..Ahogy elképzellek, kedves bár kicsit visszahúzódó netán félénkebb típus vagy, de ezzel nincs semmi gond szóval vesd bele magad az életbe:P..Hajrá!
2012. aug. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!