Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeled a féltékenysége...

Hogyan kezeled a féltékenységet, ha nem alapból vagy féltékeny típus, hanem azért, mert már volt rá okod?

Figyelt kérdés

Pl.ha meglátod más nővel beszélgetni,hogy küzdöd le a rossz érzéseket,hogy ne arra gondolj,vajon tetszik e neki?

Ha felhívja egy ismeretlen szám,nem gyanakodsz,hogy valami nő lehet?

Légyszi ne a bizalomról papoljatok,meg nem kioktatást várok,hanem tanácsot, tapasztalatot várok...

Én soha nem féltékenykedtem eddig ,mert eszembe se jutott,hogy megtörténhet velem is, hogy megcsalnak.

én megbocsátottam ugyan, de azóta sokkal gyanakvóbb ,és féltékenyebb vagyok, ami szerintem elég természetes reakció.

Szóval ,aki eredetileg is féltékeny típusú, az más tészta...


2011. márc. 21. 12:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én eredetileg az vagyok, szóval én el sem tudom képzelni, hogy egy ilyen esetet szó és megvádolás nélkül hagyjak... sajnos.
2011. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Pedig a bizalom a megoldás. Én elég racionális vagyok, és végiggondoltam, nyilván azért van velem, mert engem szeret és a félrelépése csak egy botlás volt.

Ráadásul ha folyton féltékenykednék, az önbeteljesítő jóslatként azt eredményezné, hogy megcsalna vagy elhagyna, mert nem bírná a féltékenykedést.


Egyszerűen nem éri meg ezen stresszelni. Ha nem bírsz a féltékenységeddel, akkor inkább hagyd ott.

2011. márc. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

En sem vagyok féltékeny tipùs, de megadja rà a férjem az okot. Na nem megcsalàsról van szó. Tùlsàgosan kedves minden nõvel, azok meg veszik a lapot. A buktatója, hogy forditva màr nem tûrné, hogy én ùgyanazt csinàlnàm.


Megértelek nagyon, a féltékenységnek oka kell, hogy legyen. Az egyik fél megadja az okot, ott màr nincs min gondolkodni.


En viszont nem tudtam volna megbocsàjtani, hogy megcsalt. Igen ebben sem vagyunk egyformàk.

2011. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
Nekem van annyi önbizalmam, hogy ne legyek féltékeny. Szerintem csak az önbizalom hiányos emberek féltékenyek. Baromira nem érdekel, hogy a párom más nővel beszélget. Én többre tartom mindegyiknél magamat. Ha engem választott, velem akar élni, akkor miét legyek féltékeny?
2011. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%
Soha életemben nem voltam féltékeny és sosem volt rám sem senki féltékeny. Megfelelően fejlett személyiségű emberek között ilyen bizalom- és önbizalomhiány nem fordul elő.
2011. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%

Nem vagyok féltékeny típus,teljesen megbízom benne ahogy ő is bennem. Én is beszélgetek, találkozok más pasikkal mégsem veri ki a balhét, teljesen normális hogy az ember ismerkedik egy kapcsolat mellett is..

Sőt szerintem az is normális hogy esetleg megnéz másokat ahogy én is megnézzem mondjuk a szembejövő pasit, hogy ha helyes....

meg mondjuk meg is szoktuk beszélni ha látunk valakit, elmondjuk a véleményünket róla :)

2011. márc. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Botlás?

Ha a párom azt mondja szeret szerelemmel, tiszta szívből akkor csak Én vagyok neki az egyetlen, akivel megossza az életét az ágyát és nem mással "botlásból". Az is lehet szeretett, de az már nem az a fajta, ami 2 szerelmes közt szövődik.


Megértem a reakciód, teljes mértékben. De az agyad akkor is azon fog kattogni, hogy mikor, kivel... miért.

Ezt meg kell beszélned a pároddal, hogy ez így lesz, és ezt neki el kell viselnie, mert egyszer már sebet ejted rajtad, most lesheti a következményeket. És talán elmúlik, ha maximálisan kitart melletted és Te magad mellett is.


Sok sikert, és kitartást! :)

2011. márc. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Valószínű,hogy önbizalomhiányos vagyok,sose voltam elszállva magamtól.

Én is abban bízom, hogy nem ok nélkül van velem,hanem azért mert szeret.

Majd az idő megoldja ezt is szerintem.

2011. márc. 21. 12:36
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Hát én elég féltékeny típus vagyok. De nem mindenre. Pl. ha a párom el akar menni bulizni, engem nem zavar. Vagy ha mégis, inkább azért, hogy vigyázzon magára. Ha mással beszélget, esetleg flörtöl, az se különösebben zavar. Viszont egy szabály van, ami nálam szent és sérthetetlen. Az exek. Ha megtudom, hogy egy exével beszél, azonnal ideges leszek. Nálam ez egy ilyen alap dolog, hogy exekkel nem tartjuk a kapcsolatot. Ott a közös múlt, a közös emlékek, élmények. Egy idegennel nincs ilyen. Én sem vagyok jóba az exeimmel, tehát a páromtól ugyanezt elvárom. Ez az egy amit nem tolerálok. És ezt kezelni sem tudom, ideges leszek, őrjöngök, és nagyon hamar szakítok.
2011. márc. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Én nem tudnám elfelejteni és túl tenni magam rajta.

Nem vagyok féltékeny típus, de a "becsapás" érzésén nem tudnám túltenni magam.

2011. márc. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!