Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy egy anya azért...

Létezik, hogy egy anya azért szekálja a lányát, mert féltékeny annak fiatalságára?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Hallottam már ilyenről, de szerintem nem sűrűn fordul elő, a szülői szeretetnek kellene elsősorban érződnie, nem féltékenységnek.
2011. márc. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem hiszem. Nekem 21 éves a lányom, én 37 vagyok, és ha bármiért szekáltam, hogy a te szavaiddal éljek, az tiszta aggodalom volt. Tudod, én az enyémnek azt szoktam mondani, hogy "Ahová te most készülsz, onnan én már rég visszajöttem!" És ezt a tapasztalatra értem.

Tudod egy fiatal lány még tapasztalatlan, és kívülről egyébként is könnyebben átláthatók a dolgok.

De miért kérdezed?

2011. márc. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Véletlenül se azért mert a lánya lusta, felelötlen lázadó tini.
2011. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Ritkán, de előfordul sztem. De ahhoz eléggé labilisnak kell lennie anyukának is idegileg. Vagyis hát tuti van vmi kis személyiségzavara az ilyen szülőnek.


Nekem pl. anyósom a mai napig nem tudja megemészteni, hogy hízott kicsit, és kettőnk közül most nem ő a vékonyabb. Nem szekál vele folyamatosan, de azért nem bírja megállni, hogy ne szóljon be vmit. :)

2011. márc. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos van ilyen.Szerencsére ritka,de van.Általában azok az anyák ilyenek,akik nem akarják tudomásul venni,hogy öregszenek.Ezek azok az 50-körüli nők,akik képesek mini szoknyában, derékig érő póthajjal,bakfist játszani a hét minden napján.
2011. márc. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez beteg dolog volna.Sokkal inkább elképzelhető,hogy egy diszkólázban "szenvedő"tinilány az anyai tiltást nem tudja elfogadni.Úgy gondolhatja,hogy őt a szülő irigységből meg akarja fosztani a szórakozás élményétől.A tiltás mögött bizonyára aggodalom van,amit egy hormonjaitól "megvadult"tinilány nem lát tisztán.
2011. márc. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Persze, van ilyen! Nagyon ritka jelenség, de van. Itt az oldalon is találkozhattunk már ilyennel.
2011. márc. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem ismerek ilyet egyébként (hála Istennek) csak kíváncsi voltam a véleményekre, mert én is hallottam valami ilyesmit.
2011. márc. 28. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!