Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Romlott már meg véglegesen...

Romlott már meg véglegesen kapcsolatod az egyik szülőddel? Hogyan?

Figyelt kérdés
Romlott már meg véglegesen kapcsolatod az egyik szülőddel? Hogyan?
2012. aug. 7. 00:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Megismertem őket. Kiderült, hogy nem azok az emberek akiknek teret adok az életemben. Nem volt semmi dráma, végső ajtóbecsapás, vagy ilyesmi. Csak elköltöztem és nem beszélünk, nem érdekelnek.
2012. aug. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Anyámmal. Az alkoholizmusa miatt,és hogy csak verni tudott.

18 évesen iszonyú nagy veszekedés(részéről verés) miatt nagy haraggal váltunk el. Én elköltöztem,és onnantól kezdve nem tartottam vele a kapcsolatot. Mivel a szüleim régebben elváltak így apámmal mindig is jóban voltam,és vele még ma is tartom a kapcsolatot.

2 hete szólt apám,hogy anyám meghalt. 22 éve nem láttam, és úgyis halt meg,hogy egyik gyereke sem volt mellette (4-en vagyunk testvérek,de csak apuval tartjuk a kapcsolatot.

2012. aug. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még nem, mert nem vagyok 18. De szülinapi ajándék magamnak, hogy végleg itthagyom őket. (ha még együtt lesznek 2 év múlva) napiszinten veszekedés, ordibálás, de olyan komoly indokkal, hogy telhetetlen bal..sz vagyok, mert azt mertem mondani, hogy menjünk már el valahova. Először a nyáron. Apám elvárja, hogy ha valami bajunk van vele, a szemébe mondjuk. De nem lehet, mert nem hallgat meg. Többször volt már olyan, hogy leírtam, összegyűrtem és odadobtam. Volt, hogy elolvasta, és bocsánatot kért, volt, hogy elolvasta, és én lettem a hibás, volt, hogy szétszakította. Ha normális se lehet vele semmit megbeszélni, de ha @ akkor még úgy se. Anyámmal szembe meg olyan komoly elvárásaim vannak, hogy mossa ki a párnahuzatot, a fürdőköntöst, a ruháimat, mossa el a tányérokat, NORMÁLISAN, és legyen kaja. (megelégszem kolbásszal is a fagyasztóba, de a hűtőnk olyan sz.r, hogy minden elvan ázva benne. Arról nem is beszélve, hogy mi van benne. És mostanába hiába berakom, egyből kiveszi, mert minek azt berakni. Úgy a szalonnával is. Én be, ő ki. No meg olyan elvárások, hogy ne 5 éves szinten kezeljenek, ne maradjanak le 10 évet. Nézzenek emberszámba. Ennyi elvárásom lenne. Tudom sok. Meg hogy ha valamit csinálok, ne tegyék szándékosan tönkre.

Más.

Anyám gyerekkorába egy elkényeztetett liba volt, semmit nem csinált, csak amit akart, Görögországba volt('89 után már) de mindenhova kirándultak. Az ő kapcsolata (az apjával) a mostohaanya miatt romlott meg (az anyját nem ismertem, ugyan láttam, de kicsi voltam, 6 éves és nem mondták meg, hogy ő az, és még abba az évbe meghalt). A '90-es évekbe, amikor apámmal összejöttek, még jóba voltak, milliókat ígért, csak aztán anyám nagymamája 2001-ben meghalt, és azt mondták, hogy azért halt meg, mert ellökték, és combnyaktörése lett. De simán el is eshetett, mert szegény már nagyon nem tudott menni. És nagyapáméknál volt, az ő háza volt. Aztán anyám felé se ment(volt egy ,,kis" veszekedés is, a dédi miatt) és akkor azt mondta, hogy akkor gyere, ha én hívlak. Utána nem mentek, de tavalyelőtt tüdőrákot diagnosztizáltak. Anyám elment 3x, mi egyszer voltunk. Anyám nagyon nem szerette, tavaly nyáron, (pár nap múlva egy éve) meghalt. Egy érdekesség, hogy a fiával előtte két nappal beszélt, hogy nem lesz végrendelet, másnapra teljesen leépült, nem tudott semmit csinálni magától, iszonyú fájdalmai voltak, és állítólag aznap este, egyedül 50km-t utazott, hogy végrendeletet írjon, de az ügyvédnek nem volt jó a nyomtatója, így kézzel írta a papírt. Aznap már nem volt teljesen magánál. Másnap este meghalt. Én amennyit ismertem, nem volt rossz ember. Ivott egy kicsit, de magához képest nem. A mostoha volt egy rossz pénzéhes valaki, aki miatt végülis az egész balhé lett, mert nagyapám nagyon könnyen manipulálható volt, és ő kihasználta.

2012. aug. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem volt nagy dráma, alkohol vagy verekedés. ellenben állandó ordibálás, kivételezés a többi tesóm javára, kibeszélés, ellenem hangolás a hátam mögött, folytonos kritizálás a szememben és sok egyéb fájó dolog, pl mindent dugdosott előlem, még a kaját is (most, felnőttként sem vagyok vaságyastól se 50 kiló, szóval senkit sem ennék ki a vagyonából) és a cuccaimat se nagyon tűrte meg a lakásban


én egy nagy nekem esés után becsaptam az ajtót. mostanában kezd úgy, ahogy rendbe jönni a dolog. már beszélünk telefonon, de személyesen azóta sem voltam nála (anyum)

2012. aug. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindkettővel. Bántalmaztak, nem keveset és nem kevés ideig.
2012. aug. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Apámmal fog, amint el tudok költözni soha többé nem fog látni. Manapság se látjuk sokat egymást, hála. Alkohol, pénz elverés, barátnője fontosabb volt, mint én...

Elverte fél millám a semmire, és még többet is... Miatta nyomorgok...

2012. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Apámmal romlott meg,de úgy,hogy soha többé nem fogok tudni bízni benne.Iszik,mindig is sok baj volt ebből.Próbáltuk anyámmal megváltoztatni,sokat beszélgettünk vele,próbáltuk lelkileg támogatni,de annyit ért,mint halottnak a csók,mert csak még többet ivott.Régen megpróbáltam egyedül kezembe venni a dolgokat,mert úgy éreztem,hogy anyám nem volt elég kemény vele.Órákon keresztól beszélgettünk,de fel sem fogta,amit mondok,meg se próbálta megérteni.Akkor véglegesen feladtam,azt mondtam,hogy sz@rok rá.Azóta gyakorlatilag nem is vagyok hajlandó beszélgetni vele semmiről,csak köszönök és ennyi.Ennek már 7 éve.
2012. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!