Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik a párjuk miatt messzire...

Akik a párjuk miatt messzire költöztek, hogyan élték meg?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogyan tudtak beilleszkedni, hamar sikerült barátokat szerezni? Én az ország másik végébe költöztem a férjem miatt, neki itt van mindenkije, én nem ismerek senkit, nagyon magányosnak érzem magam, azonkívül, hogy ellátom a háztartást stb....mennyi idő kell míg megszokom? ráadásul Pest mellől, egy nagyon kis faluba jöttem, ahol nagyon zárkózottak az emberek. Valaki hasonló szituban? 34/N
2012. aug. 7. 09:38
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Sokat segítene, ha néha hazamehetnék, ahol felnőttem 1-2 napra, hiszen a családom és a barátaim is ott vannak, de a férjem egyszerűen nem engedi, azzal nyavajog, hogy miért vágyódom el, itt a helyem...
2012. aug. 7. 09:40
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Igy oda se költöztem volna.

Mi az hogy gyakorlatilag eltilt a családodtól,barátaidtól?(neki persze ott van mindenki akit megszokott)

Biztos ő a nagy ő?


Kérdésre válaszolva: Kikerülendő hogy csak az egyikőnknek legyen ismeretlen a hely,emberek,mi a két eredeti város közötti városban élünk,havi 1-1 hétvége a szülővárosban van együtt (2 hétvége erre megy el,szülők,barátok)


amit te csinálsz,én nem birnám,nem csodálom hogy kivagy

2012. aug. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Egyébként jól megvagyunk, csak rettentően egyedül érzem magam, senkivel nem tudok beszélgetni, persze ő mindennap találkozik a családjával, nem volt lehetőség máshova költözni, maga a hely nem rossz, csak az én problémám... nagyon szeretnék kisbabát, de az sem jön össze...
2012. aug. 7. 09:49
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "nem engedi"??


Ez nem normális dolog ám! Neked nem kell engedélyt kérned, felnőtt ember vagy. Attól még, hogy megházasodtál, nem szűntél meg szuverén személyiségnek lenni!

2012. aug. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy NEM ENGEDI? Tessék haza látogatni mikor teheted! Mi a férjed, börtön őr?


Amúgy én is idegen helyre költözöm, de én úgy fogom fel mint kihívás, mint egy teljesen új élet. Nem költözöm nagyon messzire 200 km-re, de nem ismerek senkit a városban. Remélhetőleg lesz munkám, majd lesznek ismerőseim is. A páromat ismerem és néhány évfolyamtársát az egyetemen. De itt a lehetőség új arcokat találmi, ismerkedni. Én nem magányként fogom fel, lehetőségként :)

2012. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Sajnos a családja is ebben erősíti, hogy itt a helyem és még nem érzem, hogy itt a helyem, blabla...pedig tényleg csak pár napról lenne szó néha, de veszekedni meg nem akarok. Anyámat utálja és fél hogy ott jobban érzem magam, mint itt.
2012. aug. 7. 09:55
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezzel azért nem volt gondom, mert utáltam azt a várost ahol a szüleimmel laktam. Nem voltak barátaim, pedig ovitól, középsuli végéig csak ott voltam.

Amikor elköltöztem nem volt semmi változás, hiszen se itt, se ott nem volt senkim, jobbanmondva az új helyen ott volt velem a párom. Nameg a megnyugtató tudat hogy nem ismer senki. :)

Lett munkám, és lassan szereztem barátokat.

Ha menni kellett látogatóba, már minden bajom volt. (2 havonta mentünk hétvégére)

Most vagyok a legmesszebb a családtól, külföldön, a férjemen kívül senkim sincs, még a nyelvet se beszélem, de ennek ellenére jól elvagyok :) Nem vagyok magányos soha!

Van internet, vezetékes telefon, amivel olcsón tudok magyar szintén vezetékest hívni, így ha senki nem ér rá aki netezik, felhívom nagymamámat, és beszélgetek vele. Neki is jó, mert nem igazán keresi őt senki, nekem is, mert nem csak a párommal beszélgetek.


Az tényleg elég fura hogy nem enged el... Én nem kértem soha semmire engedélyt a férjemtől, csak bejelentettem, hogy akkor most 7végén megyünk, úgy készüljön.

2012. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

És őszintén, szerinted ez így rendben van? Hogy te nem látogathatod a szüleidet meg az otthonodat, mert ő nem szereti anyukádat, meg nehogy jól érezd magad?? Ekkora butaságot sosem hallottam még!


Ez egy zsarnok, és ne is haragudj, de nem értem, hogy lehetsz vele együtt...

2012. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

2 éve lakom itt, barátokat nem találtam és nagyon nehezen bírom már

A párom nekem is nyavalyog hogy hazajárok, de nem érdekel van hogy hetente 2szer 3szor is hazamegyek, ingyen van a busz így nem lehet az a kifogás, hogy nincs pénz üzemanyagra


Neki leginkább az nem tetszik, hogy a kislányt is viszem magammal, de hát mivel itt nincs kire hagynom vinnem kell, ő meg mindig dolgozik


Szerencsére a barátaim is néha eljönnek hozzám meg sokat telefonálnak


24

2012. aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Amíg otthon laktam, nagyon sokat veszekedtünk anyuval. Ő egy külön történet, megértem, hogy nem szereti. Viszont, ezáltal igen, egy kicsit zsarnokoskodik ezzel...
2012. aug. 7. 10:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!