Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokszor annyira bánt, hogy a...

Sokszor annyira bánt, hogy a szüleim így élnek. Megváltoztatni nem tudom, el kell fogadjam?

Figyelt kérdés

A szüleimről van szó. Az életüknek egy szeletét vázolnám. Mindketten dohányoznak. Egész kis koromtól kezdve, talán még akkor is mikor 1-2 éves voltam, már nem emlékszem. Mindig is rengeteg pénzt elköltöttek cigire, mellette meg mindig ott van a panaszkodás, hogy nincs pénz. Valóban nincs sok pénzük, édesapám betegnyugdíjas, havi 30 E-t kap. Ha a hűtőben nincs is egyéb csak egy darab szalonna, akkor is van pénz az utolsó két doboz cigit megvenni...lapsajtot, sonkát ilyen dolgokat nem vesznek, mert "nincs rá pénz", de két naponta van pénz két doboz cigire...Nem is értem...Ha csak a cigi árát költenék minőségibb kajára már akkor jobb életük lehetne...Persze pizzázni luxus dolog, nyaralni sosem voltunk...Próbáltam szépen, csúnyán, de valahogy nem hatja meg őket...


Az idegesít, hogy már a hátammögött veszi anyum a cigit, hogy ne szóljak semmit. Legutóbb kérdezés nélkül elvett tőlem 10 E forintot, mert nem volt hó végére, feléből tuti cigi lett...Nem az a pénz, szívesen adnék, bármire kell, de ne cigire...és ne azért mert a cigi miatt nincs pénze...

Amellett, hogy egészségtelen nem veszik észre, mennyivel jobb életük lehetne cigi nélkül. Én kb 1 hónap múlva elköltözöm itthonról, s ha elmegyek ez már csak rosszabb lesz...

Valamit tudok tenni, vagy fogadjam el, hogy a szüleim nem látják a fától az erdőt? :(


2012. aug. 7. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
El kell fogadnod. Ami még fontosabb: nem szabad hagynod, hogy lehúzzanak. Se anyagilag, se érzelmileg. Ez ugyan önzőségnek tűnhet, de neked is csak egy életed van, azt kell jól élned.
2012. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
mennyire van köztetek az, hogy leülünk és akkor beszélgetünk ? egymással összefognak amikor "számon" kéred a dohányzást ? van esetleg valami álmuk, ami pénz függő és ha te is besegítenél akkor, esetleg tudnának megválni a rossz szokásuktól érte?
2012. aug. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy van lehetőséged elköltözni otthonról!
2012. aug. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szóval valami konkrét cél, vágy kell ,ami erős ahhoz, hogy "áldozatot" hozzanak


hogy napi szinten egy kicsivel jobb legyen, azért nem éri meg a cigit letenni nekik

2012. aug. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hát néha beszélgetünk, de nem az a család vagyunk, voltunk, ahol a problémák megbeszélődtek, inkább az, ahol besöprődtek a szőnyeg alá.

Nem védik egymást a cigizés kapcsán, elméletileg azt mondják tudják, hogy nem jó, de nincs amit csináljanak...



Eddig segítettek, egyetemre jártam a segítségükkel, ilyen téren nem lehet egy szavam se...

Én sosem cigiztem és nem is fogok, ha egyebet nem, ezt megtanultam egy életre...


Igazából nincs olyan cél, amit elakarnának érni :(

2012. aug. 7. 13:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Van egy kedves ismerősöm, azoknak is nagyon kevés a bevételük, egyik szülő nem dolgozik, mert beteg, a másik csak hébe-hóba, rengeteget cigiznek, anno az e Egész családi cigire ment és elvárják a lánytól, hogy több, mint a fizuj felét adja le...

Menekülj és tegyél rájuk magasról, az ilyenek nem érdemlik meg, tanulják meg a pénzt beosztani.

Én se fogok apámra visszanézni, az egész életem elqrta..

2012. aug. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sokmindent nem tehetsz.

nálunk is ez van.

Ők ketten napi 3 dobozzal elszivnak,az 1 hónapra ha 700as cigivel számolok 63ezer forint.Egyikőjük fizuja majdnem elmegy erre.Plussz kávéznak,az se 2 Ft.

És nekem panaszkodnak,hogy nincs pénz.

Bár mióta kiakadtam,és már üvöltve visitottam,hogy csesszék meg,én 10ezerrel többől még albérletet is fenntartottam sokáig,azóta ritkábban panaszkodnak nekem...

2012. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet félreértettetek. Én nem akarok hátat fordítani nekik, csak szeretném, ha valahogyan jobb lenne...
2012. aug. 7. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!