Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy ilyen "barátot"...

Hogy lehet egy ilyen "barátot" lerázni?

Figyelt kérdés
Osztálytársak voltunk, két hetente valami szívességért rám ír. Vagy csak mert unatkozik. Erre tegnap elkezdett faggatni,hogy ma megyek a dolgozni, mikor kelek. Mondtam,hogy korán mert takarítanom kell itthon. Szalad a lakás. Húúú az jóó mert neki van egy szabad fél órája,mert várakoznia kell valahol, és addig feljönne hozzám egy kávéra.Finoman próbáltam elutasítgatni, de csak mondta a magáét. Sőt,mondtam is neki,hogy ne jöjjön. Erre úgy nézett ki,hogy megértette. Reggel hajnalba csörög a telefonom.Ez a kedves barát hívott.Mit lehet ezzel kezdeni? én nem akarom megbántani, de nem kérek a társaságából. Főleg úgy,hogy dolgom van.
2012. aug. 7. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd fel a telefont, kb ennyi.
2012. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
amúgy valamikor barátok voltatok?
2012. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Mivel nyomulós, agresszív, te pedig eddig nyuszi voltál, keményen! Nem azzal kell törődni, hogy "jaj csak meg ne sértsem az érzéseit, és jaj, mit fognak gondolni rólam", hanem azzal, amit te akarsz.


Ha eldöntötted, hogy tényleg nem kérsz belőle, akkor egynesen és keményen tessék neki megmondnai, hogy nem érsz rá. Dolgod van. (Itt szokták elkövetni azt a hibát, hogy elkezdenek magyarázkodni, pedig azt nem szabad! Ezt követted el már akkor, amikor elkezdetd neki mondogatni, hogy takarítanod kell és szalad a lakás. Ne adj neki újabb felületet! Senkinek semmi köze ahhoz, hogy neked mi a dolgod!) Pont.


Legközelebb megint. Annyiszor kell lerázni amíg magátül rá nem jön, hogy nálad hiába próbálkozik.


A telefonszámát pedig tedd listára, a mai telefonokban szokott lenni letiltásra lehőség. Ha ez nem használ, akkor bizony számot kell cseréltetni.


És csak egyenesen, keményen, határozottan, és konzekvensen: ha valakit le akarsz rázni, akkor ez az út, ami működik.


Ha durvább versenyző, és nem ért ebből sem, akkor zaklatás címén a rendőrségen is fel lehet jelenteni. Az szokott segíteni! :)

2012. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nem vettem, csöngetett a kaputelefonon.


inkább csak olyanok voltunk, akik illemből váltanak pár szót, szia mi újság semmi veled semmi érdekes. Kivéve mikor valamivel dicsekedni akart, na akkor én is benne voltam az e-mail cím gyűjteményében :) de kb. minden barátnőmmel ilyen volt a viszonya

2012. aug. 7. 15:12
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarod egyáltalán lerázni? Miért nem lehet megmondani neki,amikor nem jó,hogy el vagy foglalva,de majd taliztok máskor?
2012. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

akkor ezt a magyarázkodással jól elbaltáztam :S

nem gondoltam,hogy megakarja magát hívatni kávézni meg cigizni.. :S

2012. aug. 7. 15:16
 7/11 A kérdező kommentje:
Mert máskor sem akarok vele találkozni.Semmi témája nem lenne,csak az,hogy hogy berúgott a legutóbbi buliba, meg,hogy neki milyen jó mert van barátnője de a csajok loholnak utána.Vagy,hogy nincs pénze cigire. (legutóbb véletlen találkoztunk a buszon, 23 percig a cigiről hallgattam)
2012. aug. 7. 15:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kaputelefont sem veszem fel, vegye fel a tököm. Megmondtad nem érsz rá, ne menjen, ha az nem volt világos majd ez az lesz.
2012. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Írj annyit, mostanság nem alkalmas és nem tudod mikor érsz rá. Pont.

Telefonokon lehet olyat beállítani, hogy híváskorlátozásnál vagy hol, hogy bizonyos számokat automatikusan kinyomjon. Én pl úgy tudom megcsinálni hogy a névjegyzékben lehet csoportokoat csinálni, oda berakom, akivel nem akarok beszélni és tiltást rak arra a csoportra. Keress utána a telódban.

2012. aug. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

Nézd, lepontozhatsz, te is, bárki, de akkor is az a legjobb és legtisztább megoldás, amit én javasoltam. Azt kell eldönteni, hogy valóban le akarod-e koptatni, vagy nem.


Ha igen, akkor nem kell foglalkozni az ő érzéseivel, mert ő az agresszor: ő nem hajlandó az akaratodat tudomásul venni, ő az, aki rád mászik, ő az, akit nem lehet levakarni, csak mert unatkozik.


Akkor van gáz, ha a lelked mélyén nagyon is jól esik neked az, hogy rád mászik. Ebben az esetben nem is tudsz jól dönteni.

2012. aug. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!