Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne lerázni egy...

Hogyan lehetne lerázni egy idegesítő barátot?

Figyelt kérdés
A férjem barátja egy hónapja szakított a barátnőjével, azóta folyton nálunk van. Ezzel még nem is lenne semmi gond, csakhogy 2 hete megszületett a kislányunk és már egy kicsit zavaró, hogy nem tudunk hármasba lenni. Lejön s órákat ül a gép előtt. Sokszor már úgy szólunk neki, hogy lassan fürdetjük a gyereket, meg ilyenek. Nem akarjuk megbántani, de valahogy tudtára kéne adni a dolgokat. Hogy mondjuk meg neki, hogy ne jöjjön minden nap és ne is sértsük meg? Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 19. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a dolog, amit ha nem ápolsz bizalmas kapcsolatot az illetővel, akkor csak a párod mondhat meg. Neki kell elmagyaráznia a helyzetet, hogy egy kis tapintatot és időt kérnétek, mert még nem szokott össze az új család, nektek is rázós időszakról van szó.

Azonban nektek is megértőnek kell lennetek, hogy a megszokottnál kissé több időt tölt ott, hiszen kihez forduljon az ember a bajban (és jóban), ha nem a családhoz és a barátaihoz!

Szóval egy szó, mint száz, itt csak a tapintatos megbeszélés segíthet. Természetesen részleteket nem tudok, így ezt mondom általánosságban. Nem tudom milyen régóta barátok, meddig volt a barátnőjével, milyen a ti kapcsolatotok... esetleg ha ezekről mesélnél, talán tudnék konkrétabb tippeket adni.


És nem utolsó sorban jó egészséget és sok boldogságot Nektek!

2009. okt. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! 3 évet volt a barátnőjével. A párommal szomszédok voltak kiskoruktól, de úgy 4 éve megszakadt köztük a kapcsolat. Most, hogy már nincs barátnője unatkozik, és lejár hozzánk internetezni. Van hogy szinte egész nap itt van. Közbe hozzánk jönnek a rokonok, látogatók, Ő meg beül a számítógép elé. Van hogy a párom bent van a gyerekkel, én ebédet csinálok, takarítok, ő meg elfoglalja magát,és addig gépezik míg nem szól neki a párom, hogy már reggel óta megy a gép ki kellene kapcsolni,stb. Kikapcsolja, aztán délután visszajön. A páromnak mondtam hogy beszéljen vele, de nem tudja hogy mondja meg hogy ne bántsa meg.
2009. okt. 19. 08:53
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a haver úr azt szeretné tapintatosan a tudtotokra adni, hogy fizessetek neki elő az internetre :D :D
2009. okt. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van benne valami.
2009. okt. 19. 09:14
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Ez az ember mit képzel magáról???Ha annyira ki lenne bukva nem számítógépezne,hanem a pároddal beszélgetne ha már elvileg barátok vagy mi.El kell küldeni,mégis mire vártok?Hát nehogy már te húzd meg magad az otthonodban!Ő fizeti a villanyszámlát/internetet???Nem!Van részesedése a lakásotokból?Rokonod?Akkor mit van ott naphosszat???Álljatok már a sarkatokra,kit érdekel ha megsértődik?Tekintettel van ez rátok?Mert nem!Akkor ti miért is vagytok rá tekintettel?Tapintatosan is el lehet küldeni,sőt,be se kell engedni!Vagy valaki feljogosítrá?Istenem,legyen már benentek valami akarat!!!Küldjétek már el a búsba!Ha nem tudjátok megtenni,ne sajnáltassátok magatokat!Milyen ember ez?Felnőttek vagytok vagy nem?Állj elé,kerek perec mond meg neki hogy el lehet menni,nem netkávézó vagytok,nem is szálló,és nektek van magánméletetek.Ha nem érti meg,akkor egy ilyen embernek kinek kell a barátsága?Mit vesztek vele?
2009. okt. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Mondjátok neki, hogy elkaptatok valami vírust, és kb. 7 nap a gyógyulás, és addig ne menjen, mert a doki azt mondta, kerüljetek mindenkit. Aztán lehet, hogy a 7 nap alatt talál valami más elfoglaltságot, és lekattan rólatok.
2009. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ezek lennének a legszebb hetek, amit hármasban tölthetnétek. Meg nem tudom, te hogy vagy vele, de én szülés után 2 héttel pizsamában, kócosan zombiztam egész nap:) Keresgéltem a házban hol legjobb szoptatni, meg ilyesmik...ebbe nem fér bele egy idegen. Ha annyira lelki beteg, igyanak egy sört(vagy bármit) a pároddal és beszéljék meg a problémáikat. Szerintem ne tűrd meg, mert ez csak rosszabb lesz, a végén még főznöd, mosnod is kell rá, vagy mi? Aztán meg beköltözik inkább hozzátok. A végén már kicsit elszállt a fantáziám, de érdemes lenne a sarkadra állnod, szerintem.
2009. okt. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igazatok van, csak mi érezzük magunkat bunkónak hogy szólnunk kell. Magától kéne látnia, hogy nem szívesen látott személy!Mert nem szoktunk vele jópofizni, hogy de jó hogy jössz meg ilyenek.
2009. okt. 20. 05:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!