Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SZeretném kicsit megleckéztetn...

SZeretném kicsit megleckéztetni az anyámat. Adnátok pár ötletet hogy mit csináljak vele? ) (részletek lennt)

Figyelt kérdés
13. éves vagyok, és hát őszintén szólva nem jövök ki túl jól az anyámmal. Rendmániás (sohase engedi, hogy pl: behozzam a kaját a szobámba vagy hogy az ékszereim az éjjeli fiokomon legyenek) mindig ugráltat, kiszolgálom minden nap ugy kb 1000x elég dúrván bánik velem és igaz nem ver max csak megpofoz de ezek a dolgok szerintem nagy koromban ártani fognak nekem... mert ezek a dolgok örökké megmaradnak majd bennem. Rettentően idegesít már mert bármit is mondok vagy teszek ő arra durván reagál vissza és bármit kér nem hagyja el a "már" szót ( ,,hozd már ide a táskám", ,,Nem nem azt, vidd már ki én nem ezt kértem") Szeretnék szembeszálni vele és egy kicsit megleckéztetni hogy észrevegye magát. Adjatok ötleteket! :)
2012. aug. 7. 20:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Megleckéztetés helyett,inkább üljetek le és beszélgess el vele arról,ami zavar téged,és talán zöld ágra tudtok vergődni.Ha megleckéztetnéd,tuti te húznád a rövidebbet,szóval ezt verd ki a fejedből!
2012. aug. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%

Leckéztetés helyett lepd meg.


Azzal, hogy megtanulsz helyesen írni.

2012. aug. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%
13 évesen ne akard megleckéztetni! remélem senkitől nem kapsz ötleteket!
2012. aug. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Ülj le vele és beszélgessetek el egy kicsit, ha megleckézteted azzal csak magadnak ártasz.
2012. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
36%
Majd emlékezz erre, ha már nem lesz.
2012. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
55%
Biztosan azt érdemli, mert törődik veled. 13 éves korodra felvilágosultnak kellene lenned bizonyos dolgok tekintetében. Példának említhetném, hogy a szennyes nem öntisztulással szabadul meg a piszoktól, meg az étel nem magától fő meg, meg a pénz sem mászik a számlára automatikusan, mint ahogy te sem csak úgy gomba módjára növekedtél eddig. Nem leckéztetést érdemel, inkább valami köszönetfélét. Esetleg.
2012. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%
hja, a pubertás...
2012. aug. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
Nekem az a kívánságom van csak, hogy majd amikor te szülő leszel, remélem véletlenül el fogod olvasni, ahogy a te gyereked ilyet ír ki. És remélem, nagyon-nagyon büszke leszel majd rá, hogy egy 13 éves ember-kezdemény (erősen idézőjelben az ember) egy felnőtt embert, aki életet adott neki, aki eddig nevelt, etet, és úgy általában, ellát, meg akarja "leckéztetni".
2012. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos nem derült ki számomra egyértelműen, hogy tényleg durva veled az anyukád vagy csak te fújod fel a dolgokat. Például mert te magad is durván beszélsz vele, és azért reagál így, vagy sem. (Bár a pofozkodást nem helyeslem, de ez az én véleményem.)

A leckéztetés meg marhaság. Óvodások szintje. Verd ki a fejedből.

Az igazán rossz szülők a felnőtt gyerekeiktől kapják meg a valódi leckét, amikor az feléjük sem néz.

Sokszor érzi úgy az ember (gyerek), hogy a szülei rosszul bánnak vele, de később, felnőttként tudja valóban letisztázni, hogy tényleg rosszak voltak-e a szülei hozzá vagy mégsem. Remélem, anyukád az utóbbi kategória lesz.

2012. aug. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
32%
Azért az érdekes, hogy a kommetentelőket csak az zavarja, hogy a kislány meg akarja leckéztetni az anyját, de hogy az anyja pofozza őt, az senkit sem háborít fel. Én biztosan elmondanám az iskolapszichológusnak, ha lenne ilyen a suliban.
2012. aug. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!