Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó estét mindenkinek! Nem...

Jó estét mindenkinek! Nem nagyon tudom megfogalmazni a kérdést, ne haragudjatok, de megpróbálom értelmesen leírni. Mit csinálnátok? Tehetetlen vagyok.

Figyelt kérdés

Először is a barátomról lenne szó! Én 17 éves vagyok, Ő 16.Mind a ketten normálisak vagyunk, én nem rázom magam, Ő pedig jó tanuló. Az a baj, hogy Ő neki viszont van egy nagyon rossz baráti társasága. Akik cigiznek..Isznak..Ellógnak a suliból. . Igazgazónál kötött ki, rendőrségen is volt, biztonsági őr elől futkostak. Ezek a "barátok" totálisan beleviszik mindenbe. Engem nem nagyon vesz figyelembe, mert Ő úgy gondolja, hogy tiltom tőlük..Az tény, hogy nem nézem jó szemmel.. A családi viszony sem jó, elváltak a szülei, az édesanyjával él, aki lop a saját fiától, be képzeli a dolgokat.Elengedi a fiát, az éjszaka közepén, hogy had aludjon a barátainál, mert az édesanyja annak örül a legjobban, ha a fia nincs otthon! Ha a barátom otthon van, akkor csak balhé, ordibálás megy, én még nem láttam az édesanyját, de az elmondások alapján.. Nem lehet könnyű vele lenni! A barátom úgy érzi, hogy nem érdemes élnie, egy percet sem akar otthon lenni, ezért 16 évesen nyugtatót szed, amitől persze teljesen megőrül, nem tudja mit csinál.. (xanax, frontin ..) Kiugrott már az ablakon, begyógyszerezte magát. Most jelen pillanatban, tegnap egy kicsit összekaptunk a haverok miatt, hogy Ők fontosabbak sokkal. Úgy beszélt velem, mint egy utolsó senkiházival, azt mondta nagyon ideges. Rákérdeztem, hogy miért és elmondta.. Kell 50 000 Ft neki, 16 órája van Rá, azóta már le telt az az idő, és azt is mesélte, hogy egyszer sokkoló volt a torkánál, foggalmam nincs, hogy most ebből mi az igazság, nem hazudni ilyenben, szerintem. . Tegnap fél 2- kor beszéltem vele utoljára. Nem volt azóta fent, ha nem is velem akarna beszélni, megnézte volna az üzenetet . A telefont nem veszi fel, semmi hír felőle tegnap kora délután óta. Nincs túl jó érzésem, félek, hogy történt vele valami, mert nem tudta megadni a pénzt . . Annyi minden jel van, félek, hogy bajban van, nem tudok lenyugodni, mert mindig csak az van előttem, hogy valami baj van, nagyon rossz érzésem van! Itt ülök tétlenül, nem tudom mit tegyek . Az édesanyjával még egyszer sem beszéltem, nincs fent, nem tudom felvenni vele a kapcsolatot. Nagyon szeretném, ha nem lenne baj, viszont a jelek azt mutatják , hogy baj van.. Nagyon szeretném kihozni ebből a társaságból.


Bocsánat, ha hosszú lett, de így szerintem érthető. A kérdésem az, hogy mit csináljak..


Előre is mindenkinek köszönöm!



2012. aug. 7. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Késő bánat!

Ha nem tudsz rá hatni, mert neki minden fontosabb nálad, akkor felesleges neked annyira aggódni érte. És ha úgy nézed egy 16 éves gyereknek nem tudom mire kell 50.000Ft, de szerintem gondolod te is. Nem mondott valamit? Esetleg hol szokott lenni? Baráti köréből valakik, akiket megkérdezhetnél?

2012. aug. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz magadnak, és nem egy bűnöző mellett akarod leélni az életedet, akkor sürgősen hagyd ott. Nem a te feladatod, hogy kihozd abból a társaságából (és ez láthatólag nem is sikerül).
2012. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érezhető a leírásodból, hogy a barátodnak nem vagy igazán fontos. Nekem is volt ilyen pasim, működött egy ideig a dolog, de aztán rájöttem, nem akarok ilyen életet élni. Először megpróbáltam "megszokni" és mindenbe belementem, amibe ő is. De az az életmód egyszerűen nem én voltam. Később aztán durvultak a dolgok és én jártam a legrosszabbul (össze-vissza hazudozás, átverés, megcsalás és mindenért én voltam a hibás). Szerintem ezt Te ne várd meg!

Tehát az egyértelmű véleményem az, hogy Te egy normális értékrenddel rendelkező fiatal lány vagy, aki simán kaphat egy normális pasit is. Ennek a kapcsolatnak semmi de semmi értelme.

Értékeld már magadat valamire!

2012. aug. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!