Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennél ha a helyemben...

Mit tennél ha a helyemben lennél? Változtatni szeretnék a helyzeten, de nem tudom hogyan.

Figyelt kérdés

Bocsi, de nem tudom melyik kategóriába lehetne rakni.


Szóval, panelben lakunk, első emeleten. A szobám épp a lépcsőház fölött van. Egy hete van fűtés, de máris néhány szomszéd lekapcsolgatja, mert hogy napközben jó idő van. Persze, 2-3 órát süt a nap, de ettől még a falat nem melegszenek fel, és éjszaka ugyanolyan hideg van. Már tavaly télen is ezt csinálták, mert aki a 2.-on és 3.-on lakik, annak melege van.

3 hete folyamatosan megvagyok fázva, nem tudok meggyógyulni, hiába szedek gyógyszert. Éjjelre lekapcsolják a fűtést, és alulról jön fel a hideg.


Kb óránként le szoktam menni, és feltekerem, de már unom hogy egy hete ezt "játsszuk", hogy valaki lecsavarja, és feltekerem.

Ha hűvös van, képesek minden ablakot kinyitni "büdös van a lépcsőházban" mondattal, nyáron persze nem lehetett egyiket sem kinyitni, mert azonnal bezárták. :(

Egyszerűen nem értem a hülye szomszédokat, 2-3 már a fűtést is ki akarta kapcsoltatni, merthogy "még nincs tél". Sok idős ember és pár kisgyerek lakik a lépcsőházban. Ők is azért fagyoskodjanak, mert 1-2 hülyének melege van?

Már azon gondolkoztam, hogy írok egy levelet, sokszorosítom, és bedobálom a postaládádba...

Hiába beszélnék azzal a szomszéddal, letagadná (tavaly is letagadta), hogy ő csavarja le a fűtést. :(


2010. okt. 8. 15:48
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
És attól ők nem fognak spórolni, hogy a lépcsőházban hideg van. A közösköltség sem lesz kevesebb, sőt azt hiszem a fűtést is úgy fizetjük, hogy mindenki egyenlően fizet. Tehát akkor is 40-50 ezret fog fizetni, ha egész télre kikapcsolja a fűtését a szomszédunk...
2010. okt. 8. 15:49
 2/21 anonim ***** válasza:
Ez a társasház rákfenéje, semmit sem tehetsz ellene. Hülye szomszédok mindig lesznek, ezt a legjobban csak családi házban lehet kiküszöbölni, de sokszor még ott sem. Megpróbálhatsz beszélni a szomszéddal, de ő ugyanolyan alapon fogja levenni a fűtést, mint te feltekerni. Innentől az érdekek eltérnek, és csak elbeszéltek majd egymás mellett. Akár az is megtörténhet, hogy onnantól bosszúból csakazértis letekerik a fűtést. Ilyen a panel, én is menekültem belőle. Elég csak 1 nem odavaló, és az egész közösség szétesik. Szerezz be egy hősugárzót, az majd ad meleget.
2010. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ha lenne pénzünk, már rég elköltöztünk volna.

A hősugárzóval az a baj, hogy sok áramot fogyaszt.

És ha már havi majdnem 50 ezer a fűtés, azt hiszem jogunk van élvezni a lakásban a meleget.


A piében meg égve hagyják a villanyt, havi szinten az is elég sokba kerül, ha minden éjjel 7-8 órát ég, míg valaki észre nem veszi...

2010. okt. 8. 15:58
 4/21 A kérdező kommentje:
*pincében
2010. okt. 8. 15:59
 5/21 anonim ***** válasza:
Én is laktam panelban örülj hogy csak ennyi a próbléma vannak szomszédok akik durvább dolgokat csináltak velem pusztán irigységből és rosszindulatból.Hősugárzó,ágymelegítő,bedugható villanyradiátior...Kítartást.
2010. okt. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Voltak már rosszabb dolgok is... de most ez a "lecsavarom a fűtést" játék megy.
2010. okt. 8. 16:01
 7/21 anonim ***** válasza:
közös képviselővel kell beszélni
2010. okt. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Gondnoknak nem lehet szólni?? Én biztos megtenném, a gondnok meg bekopogtathatna a lakásokba és megmondhatná, hogy annak aki mégegyszer letekeri a fűtést személyesen töri el a kezét.

Nehogy hagyd magad!

2010. okt. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A közös képviselő sz.rik az egészre.

Már a házmesternek is szóltunk, azt mondta hogy beszéljünk azzal aki lecsavarja.

Vannak tippjeim, hogy ki az/kik azok.. de amíg nem látjuk, nem gyanúsítgathatjuk meg őket...

2010. okt. 8. 16:04
 10/21 anonim ***** válasza:
Az ajtókukucskálóból nem lehet rálátni a fűtéskapcsolóra?Mert akkor néha jártadban-keltedben kinézhetnél. Vagy épp ha hallod hogy jön valaki a lépcsőházban, akkor kinézel. Ilyenkor hasznos ha van kutya a lakásban, mert akkor ő jelez ha valaki jön. (akármilyen halkan is)
2010. okt. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!