Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felorol a kulturalis kulonbseg...

Felorol a kulturalis kulonbseg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elore is elnezest kerek az ekezet nelkuliseg miatt, nem magyar a billentyuzetem.

Tehat...kulfoldon elek, a parom helyi fiatalember (29 eves) en tavaly erkeztem az o orszagaba dolgozni, majd megismeretem ot es dontes ele kerultunk, hogy hogyan tovabb. Mivel Magyarorszaghoz a szuleimen kivul nem kot semmi (egytemet befejeztem, meg kacerkodtam a gondolattal, hogy belevagok a jogasz kepzesbe levelezon, de elotte akartam 1 evet kulfoldnek szentelni) igy egyertelmuve valt, hogy mivel neki van munkaja es felepitett elete, en igazodok hozza es maradok. Bar nyugat-europai o is, teljesen mas a kulturank. Nagyon sokaig nem zavart, mert sok helyi baratom van es aklimatizalodtam hozzajuk, persze egeszseges szinten.

Viszont most otthon voltam a szuleimnel 3 hetig, visszacsoppentem a magyar szokasokba es egyre jobban rosszul esik a parom viselkedese. Nem tudom kinel hogy van, de engem ugy tanitottak, hogy ha kapok valamit akkor azt megosztom massal (legyen az egy doboz bon bon v egy csomag cukor). Nos, o nem. Tegnap este elment a boltba, bevasarolt (maganak, meg se kerdezett kerek-e valamit) majd bevonult a szobaba enni. Egesz nap nem talalkoztunk a munka miatt, valahogy bennem az el normalisan, hogy amikor vegre valahara egyutt van ket ember akkor legalabb egyutt vacsizik. Ez mar multkor is problema volt. Este be kellett mennem a kozeli varosba es o vitt ki az allomasra. Mondtam neki, hogy sietek haza max 1 orat vesz igenybe a dolog utana ehetunk. O meg huzta a szajat, hogy majd eszek egyedul mert o nagyon ehes.

Vagy ha kap valamit akkor szepen megeszi, de nem nyujta senki fele, hogy "tessek kostold meg". Ha en megyek vasarolni, mindig meglepem valamivel, vagy most Mo.rol hoztam par aprosagot (Pilota keksz, szalami, stb) amit szinten megeszik, de se egy koszonom se semmi nem hagyja el a szajat.

Ami tegnap nagyon kiboritotta a bilit es lelkileg kicsit magam ala zuhantam: a szuleim kultek neki egy csomagot meg 1 honappal ezelott, par aprosaggal es egy konyvel. Ezt a mai napig nem pakolta el, meg mindig az eredeti csomagolasban volt az agyra lehajitva. Oke, hogy nem nagy szam meg minden, de felem lett volna egy gesztus ha legalabb elpakolja.

Amugy en egy rettenetesen jol alkalmazkodo tipus vagyok, kovetem a "romaban viselkedj ugy mint a romaiak" elvet, de tegnap mar tul sok volt ez a massag. Szeretem, ezzel nincs is baj, de igy nem tudom elni az eletem. Valoszinu most azert is reagalok igy, mert sokat voltam otthon, magyar kornyezetbe. Es bar rank magyarokra azt mondjak, hogy hidegek vagyunk, bizton allithatom, hogy csaladcentrikusabbak es kedvesebbek vagyunk idegen orszagbol erkezett emberekkel mint ezek itt.


Ide kot a munkam, a barataim, szeretek itt elni, de ezt a kulturalis kulonbseget nem tudom megszokni. Mit lehet tenni ilyenkor?


(Elnezest ha hosszu lett vagy ertelmetlen. Nem a sajnalatkeltes a celom, de itt nem igazan lehetne errol a problemarol beszelnem. Nincs kivel)


A beszelgetes a masik fele. Egesz nap nem talalkozunk (reggel o megy elobb, en felkelek hozza, elkoszonok es utana meg alszom kicsit), delutan o jon kesobb. De zero beszelgetes. Beul a gep ele, filmet nez, az erkelyen olvassa a hireket, nekem meg annyi jut, hogy "Jo napod volt, az enyem bla bla bla". Es nem varja meg a valaszt, beszel magarol, majd elvonul. Tegnap az anyanyelven neztunk filmet (angolul beszelgetunk egymassal, ha beszelunk) es annyira nem vagyok perfekt a nyelveben, megis inkabb ugy neztuk, minthogy 1. vagy angol szoveggel v 2. angol felirattal, hogy csori magyar lany is ertse. En meg mindig figyelek arra, hogy ha esetleg magyar filmet nezek, azt angol felirattal tegyem. Amikor meguntam (durvan 20 perc utan, miutan a 80%at nem ertettem a filmnek) es mondtam, hogy megyek aludni, megsertodott es arcokat vagott, hogy de ez egy tok jo film nezzem vegig.

Tudom, hogy en is hibas vagyok, mert nem tanulom eleg intenziven a nyelvet es kenyelmesebb angolul megertetnem magam, de egy ici pici figyelmesseg olyan nagy keres lenne?


Mit gondoltok, mit tegyek?



2012. aug. 9. 09:41
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
85%

A kapcsolatotok lényege tehát kijelenthetjük, hogy a szex, mert ezen kívül semminemű érdemleges (vagy ahogyan ő mondaná: meaningful) kapcsolat vagy kommunikáció nincs közöttetek. Innentől kezdve egyszerűsödik a kérdés, mi a fontosabb, elviselni ezeket, és legyen szex, vagy megóvni magad az ilyen szituációktól és akkor nem lesz szex.

Ami biztosan nem fog menni: megváltoztatni a pasit, ezt most felejtsd el, mielőtt beleélnéd magad.

2012. aug. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Nem akarom megvaltoztatni. A kommunikacioval eddig nem volt gond, az utobbi idoben valt ilyenne. Miota nekem is van uj es jobban fizeto munkam, sokkal tavolsagtartobb.

Hat hogy sex kapcsolat lenne, az kicsit eros, mert o tul faradt az ilyen elvezetekhez.

2012. aug. 9. 09:50
 3/50 anonim ***** válasza:
87%
A leírtak után nem igazán értem, hogy mi tartja egyáltalán össze a kapcsolatotokat. Miért vagy vele?
2012. aug. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
85%
Akkor egy költői kérdés: egy tapló, nem szexelő és még csak nem is gazdag(abb) pasira minek vesztegeted az idődet?!
2012. aug. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
87%
Nem is tudom nekem ugy tűnik a párod egy bunkó,és nem hiszem,hogy ez kulturális különbségböl adódna nála.Szerintem szólj mondd el neki,hogy ahogy viselkedik azzal megbánt téged,és ha szeret tisztel téged nem tesz ilyen dolgokat.
2012. aug. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%
Egyet kell értenem az egyik előttem válaszolóval, hogy ez nem kultúrális különbség, hanem simán egy antiszociális, önző bunkót fogtál ki.
2012. aug. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Nem tudom elképzelni, hogy külföldön hogy lehetnek hidegebbek az emberek, mert lásd. 44 százalékos válaszolót...bár ilyen válaszokat csak a megkeseredett tuskók adnak.
2012. aug. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%

Csomagolnék, és még ma hazajönnék. A pénz ez esetben nem számít - a lelkedet kérik cserébe.

Megy az idő, és csak mélyülsz egy szenvedést okozó dologba. Ha hazajössz, kihevered a fájdalmakat - akkor elérhet egy boldogító szerelem is.

2012. aug. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

Utolso te belegondolsz egyaltalan abba amit irsz? Mar meg ne haragudj, de semmi jogod lehulyezni. Az, hogy van egy gondom nem jelenti azt hogy hulye vagyok!

Nem mellesleg nem azzal indult a kapcsolatunk, hogy "he taplokam, milyen leszel 1 ev mulva? El fogsz hanyagolni?"


A gazdagsag relativ fogalom, nem azert dolgozom en is mert nem tehetne meg hogy eltart, csak nekem nem engedi a buszkesegem, hogy egy pasi kitartottja legyek.


Amikor megismertem nem ilyen volt. Kedves, mosolygos, meglepett ezzel-azzal, elvitt par helyre ami nekem ebben az orszagban uj volt. Bevezett egy masik, felsobb vilagba, mondhatni a sznobok koze, bar ez engem nem nyugozott le.


Hogy ertsetek. Nem a kezdetektol fogva ilyen. 3 honapja tortent nala egy kattanas, azota bunko. Mikor allast valtottam, szo volt rola, hogy amig nem dolgozom o tart el. Ennek orult. Amint bejelentettem a jo hirt, hogy van allasom, van sajat autom stb stb. akkor mintha lehutztak volna egy rolot es nem velem orult, hanem megjegyzeseket tett.

2012. aug. 9. 10:03
 10/50 A kérdező kommentje:
Bocsanat tenyleges utolso!!!! Nem neked szantam!!!! Ne haragudj!
2012. aug. 9. 10:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!