Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnál egy családban, saját...

Tudnál egy családban, saját magaddal élni?

Figyelt kérdés

Egy kis önismeret, hogy mennyire is ismered magad!

Tegyük fel, hogy holnaptól belőled kettő van és együtt kell élnetek, abban a közösségben, ahol eddig éltél. Apa, anya, férj, gyermek, vagy egyik sem, kinek kie van...

Kiváncsi vagyok, hogy mások hogyan reagálnák le, egyáltalán képesek lennétek-e együtt élni magatokkal, mennyire tudnátok tolerálni ezt a helyzetet, esetleg milyen előnyöket kovácsolnátok belőle. Barátnők, vagy vetélytársnők, ellenségek vagy szövetségesek?

Később, ha lesznek válaszok, majd leírom, hogy én hogyan látom! Annyit azonban elmondok, hogy a férjem örülne neki (megkérdeztem). Szerintem viszont hamar visszasírná a régi felállást!


2012. aug. 9. 10:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Ismerem magam, és tudnék, de nem lenne könnyű. Nehéz természet vagyok, amit a család is több mint 20 év alatt szokott meg. Mindig meg akartak változtatni, le akartak törni, de túl vezető személyiségem van, így mind megszenvedtük.

Most, hogy rájöttek, simán hagyni kell, ha gond van, nem hajlítani, hanem otthagyni engem a fenébe, mindjárt jobb.

Ők is nyugodtak, én meg kimorgom magam, és szintén nyugi van.

Másrészt, örülnék magamnak, mint társ egy beszélgetésben, tanácsadó, stb... és ingyen fotós, mert eddig ezt mindenki élvezhette körülöttem, csak én nem, aki a gép másik felén állok :/

2012. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

nem, nem tudnék. nekem gyakran szükségem van arra, h a másik fél legyen a kezdeményező, ha megteszi az első lépést, nagyon pozitívan állok hozzá és meg is van a konfliktus feloldása. de a másik önmagam sem lenne képes kezdeményezni akkor, amikor én sem tudok, így nem is tudnánk kibeszélni a dolgot, félreértenénk egymást és elmennénk egymás mellett.


általánosságban azt gondolom, h az emberek nem is sejtik, mennyire nehéz volna önmagukkal élniük. valószínűleg mindenki kapásból rávágja, h tök jó lenne, és úgy igazán bele sem gondol. talán extrovertált típusoknál működhet, de introvertált emberek esetén sokkal nehezebb

2012. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
utolsó, másképp látom, az introvertáltak nem biztos, h jutnának egyről a kettőre, az extrovertáltak meg tépnék egymást naphosszat. én nem tudnék magammal élni. egyet is elég tolerálnom magamból.
2012. aug. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
73%
Hát, ha pont olyan lennék, amilyen vagyok, akkor biztos tudnék magammal élni, mert pont azt akarná(m), amit akarok, tehát egyetértenénk. :) De ha nem kettőződne meg mellé a hely és a számítógép pl. akkor itt csúnya háború lenne... :D
2012. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Én sem tudnék, nagyon makacs és agresszív vagyok (nő vagyok) hamar felkapom a vizet kb egy hetet bírnák ki magammal :(
2012. aug. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

2. vagyok


azt mondtam, h "talán" működik. abból indultam ki, h ha valaki nagydumás, bulizós, tehát könnyen teremt kapcsolatot, de nem akar mindennek a mélyére látni és nincs igénye arra, h a másikat közel engedje és az sem zavarja, ha a másik sem érzi őt közel magához, akkor haveri szinten meglehetnének. (ezzel nem azt állítom, h az extrovertált típusoknak nincsenek mély érzéseik, kapcsolataik, csupán azt, h a másik önmagunkkal inkább csak haveri viszony jöhet létre extrovertált típus esetén)

2012. aug. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy szuper kreatív kérdés! Kérdező szerintem menj el önismereti tanácsadónak!


A válasz rettenetesen nehéz és sokat kell rajta gondolkozni. Ezer érvet tudok mondani, hogy miért igen és arra is, hogy miért nem.


Igen. Mert békés, laza, nyugodt és harmonikus életem lenne.


Nem. Mert mindent megenne a kosz (amiből ráadásul kétszer annyi termelődne), mert kétszer akkorára híznék, mint most vagyok, mert lennének napok-hetek, amikor ki sem lépnék a házból, míg végül lehet, hogy a kertkapuig sem lehetne eljutni a gaztengertől és ott pusztulnék éhen kettesben magammal...

2012. aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
4. aha, és ha mindketten arra vágytok, h egyedül (!) tévézzetek a nappaliban (mondjuk, mert ott a legnagyobb a képernyő). akkor mi van? :)
2012. aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
66%
Simán! :D Nem vagyok önimádó, de rettentően érdekes lenne, és teljesen biztos, hogy kijönnék magammal. Így is hiányolom, hogy nincs a közelemben akinek hasonló érdeklődései vannak és úgy jár az eszük mint nekem. Szeretek egyedül lenni, de ha a másik én belőlem van, akkor ő is szeretne, szóval szerintem ebből sem lenne baj.
2012. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Megölnénk engem néhány nap alatt a "két dudás egy csárdában" effektus miatt :)


Impulzív, makacs természet vagyok, viszont nehezen is tolerálom ezt másokban. Magamat nagyon utálnám :)

2012. aug. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!