Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet ártani a szembesítéssel?

Lehet ártani a szembesítéssel?

Figyelt kérdés

Elég érdekes családmodellben nőttem fel, és minél idősebb vagyok annál elviselhetetlenebb ez az életforma számomra.


Tudom, hogy felnőttkorúként minél előbb dobbantani kéne, de sokszor gondolok rá, hogy sokat könnyítene a lelkemen, ha nem csak elszakadnánk egymástól, hanem megbeszélnénk, első sorban kimondanánk olyan dolgokat, amit soha senki nem mondott/nem mondhatott ki.


Szerintetek ha van egy berögzült életforma, aminek ordító hibáit csak hallgatással és fogadott vaksággal lehet palástolni, ott óriási pusztítást végeznék, ha szeretnék az illetőkkel beszélni róla?

Eddigi finom próbálkozásaim során mondjuk elég egyértelmű volt, hogy úgy csinálnak mintha nem hallanák meg..


Remélem járt már valaki hasonló cipőben és tud valami tapasztalattal, jó tanáccsal szolgálni. Köszönöm!


2012. aug. 9. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Éltem ebben.A nagymamám kibirhatatlan természet volt.Soha senki nem mondta el neki hogy tudjuk hogy hazudik,szinleli a betegséget,ismerjük a múltját nem kell szépitenie magát.Úgy halt meg hogy nem mondtam el neki a véleményem róla,és megmondom őszintén nem bánom.Az égvilágon semmit nem értem volna el vele.
2012. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen,szerintem nem mindenkivel lehet öszintén beszélni,megbeszélni dolgokat,vagy ha mégis megprobálod,nem változik semmi,esetleg balhé,sértödés lesz belöle.Tapasztalat.
2012. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!