Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális viselkedés ez részükről?

Normális viselkedés ez részükről?

Figyelt kérdés

Én kicsi koromtól azt tanultam, hogy ha ünnepre megyek, az ünnepelt ajándékot kap, és mikor férjhez mentem, ez szerint folytattam. A férjem szüleinek, nagyszüleinek minden évben vettem valamit, édesség vagy élelmiszer-csomagot, ügyeltem hogy hasznos legyen és személyes (cukorbetegnek DIA termékek, stb...) és ahogy teltek az évek, soha egy ünnepre sem kaptam vissza semmit. Tudták, mikor van a szülinapom, de egy szót sem szóltak aznap, a férjem kivételével, ő szépen köszöntött.

Jó pár év után már a férjem szólt, hogy adjam fel, ez nem fog menni, bunkók, ahogy vannak, így nem is vettem semmit. Rögtön megszóltak, hogy ez meg milyen illetlenség? Aztán inkább nem is mentünk többet, illetve ha mentünk, nem ünnepnapon :(

Nemrég született meg a babánk, a rokonok nagy ívben letojtak a részükről. Az én rokonaim betartották a 6 hetet, aztán jöttek ajándékokkal, kedves szavakkal, az ő rokonai pár hónap után szóltak, hogy mikor visszük már a babát megmutatni? Egy helyre el is mentünk, szóltunk, hogy megyünk, erre megnézték, és rendben, mehetünk haza. Egy bonbon se, vagy egy plüss, semmit sem adtak se nekünk, sem a kicsinek(dédszülők). Aztán a sógoromék eljöttek, agyon nyaggatták a gyereket, és hazamentek. Üres kézzel jöttek...

Tudni kell, hogy náluk minden jeles esemény egy kisebb lagzi méretű, szülinapokra, névnapokra gyönyörű csokrok, édességek, nagy ebédek és ajándékok, tudom, mert láttam, szóval nem azzal van a gond, hogy ők nem ajándékozós tipusok.

Nem értem, mivel érdemeltük ezt ki, van még valaki, aki tud ilyen helyzetet?

Érdemes egyáltalán tartani így a kapcsolatot?

Nem az ajándékokra megyek, mert nem lenne olyan fontos, ha tudnám, hogy nem telik rá, vagy soha nem vesznek senkinek, mert van ilyen ismerősöm is, és az korrekt, de ők tényleg a felső tízezerhez tartoznak, és buliznak mindig, nem értem, a saját vérrokonukkal mi a gond, hogy ennyire semmibe néznek még egy babát is.


2012. aug. 9. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a nagybátyámék csinálják ezt, pedig amúgy jóban vagyunk, de mi mindig viszünk nekik valamit, a gyerekeknek pénzt, csokit, játékot, akkor is, ha nincs se szülinap, se névnap. Anyám több tízezreket elkölt 1 alkalommal nekik ajándékra, vissza meg nem jön semmi. Karácsonykor 1-2 személytelen és használhatatlan apróság, csak hogy valami mégis legyen, de amúgy semmi. Ez van, nem kell foglalkozni az ilyenekkel.
2012. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyilván nem normális. De mikor leszóltak, mert nem vittél ajándékot, miért nem vágtál vissza, hogy neked soha a büdös életben még egy isten éltessen-t sem böfögtek oda? Lehet, hogy nem szeretnek valamiért téged, mást nem tudok elképzelni. Amúgy nekem pl. az esik sz.rul, hogy apám feleségének minden alkalomra, névnap, szülinap, karácsony vittem valami kis ajándékot, volt, hogy egy gyertyatartót, ami illik a házukba, vagy illatos gyertyát, kézkrémet, tusfürdőt, és van olyan, amit egész pontosan 2009-ben adtam karácsonyra kis virágos kézkrém, és még a mai napig ott van az egyik polcon a tasakjában. A kis gyertyatartók, meg kis díszek is még évek múltán is benne a csomagolásukban, és vagy behányva a szobába, vagy bedugva a szekrénybe. Legalább olyan helyre tenné ahol nem látom. Amúgy hatalmas házuk van, csomó szobával, szóval lenne hely. :( Szóval nem vagyunk egyformák, de ezt csaka zért írtam le, hogy a bunkóságnak is van határa, meg annak is, hogy mennyire semmibe vesszük a másikat. Amúgy a kapcsolatod milyen velük általánosságban?
2012. aug. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Soha nem kaptál ajándékot,de még az unokájuk se,de ha te egyszer nem veszel nekik beszólnak?Én a helyedben nem törném magam,nem vennék nekik soha többet semmit.
2012. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mikor azt kérdezték,hogy micsoda illetlenség ajándék nélkül menni (nem is értem,hogy merik megkérdezni,mármint szerintem ciki lenne,de ők tudják)akkor nem maradtam volna csöndben,nem is értem miért nem mondtad meg nekik..
2012. aug. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Túl sokan voltak, hogy meg merjem védeni magam, férjem mellettem áll, de 20 rokonnak hiába szólok be, simán elmondják, hogy nekik van igazuk, és hátat fordítanak :(
2012. aug. 9. 20:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor meg hagyjátok őket a francba és kész,nem kell velük foglalkozni ha ilyen zsugoriak,hogy nem képesek még a saját unokájuknak se venni semmit.
2012. aug. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!