Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzám hasonló tinik! Titeket...

Hozzám hasonló tinik! Titeket is kikészítenek a szüleitek?

Figyelt kérdés
Van amikor tök normálisan elvagyunk, de sokszor legszívesebben menekülnél tőlük. Nem ugyanolyanok a szüleink, de az enyémek sokszor kibírhatatlanok főleg az apám. Mindenből akkora nagy problémát csinál, mint pl amikor elmegyek a boltba kenyérért stb. és hozok mellé egy tábla csokit akkor fel van háborodva, HOGY MERTEM HOZNI NEKI EGY 300Ft-os milkát. Nem magamnak hoztam, hanem neki.. És hasonlók. Mindent olyan körülményesen csinál meg, de bezzeg ami neki fontos azt azonnal.
2012. aug. 9. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

A kérdés fordítva:

Szulok, titeket is kikészít a tini gyereketek?

2012. aug. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Elsőnél a pont.
2012. aug. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én sokkal lazábban veszem a dolgokat, az apám viszont tiszta görcsösen..
2012. aug. 9. 15:44
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Multkor anyám majdnem elbőgte magát mert az egyik haverom kibobta a műanyag palackot amit elvittem magammal sétálni, h neki arra még szüksége volt...
2012. aug. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Hmmm... érdekes. Az unokatesóm azért készült ki, mert nincsenek szülei (meghaltak az elmúlt egy évben, teljesen váratlanul, egymás után).

De hát... mindenkinek lehetnek problmái. Még nektek is.

2012. aug. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%

Koszi :)

Elso voltam

2012. aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Ez teljesen természetes, ezek nem olyan nagy problémák. : )
2012. aug. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

300 ft elég sok, de mivel még csak egy eltartott gyerek vagy, nem fogod fel a pénz értékét. Azért a pénzért valahol 2 kg kenyeret lehet kapni...

Apukád nyilván úgy van vele, hogy ennyit nem adna ki csokiért. Igaza is volna, mert én 100 ft-ért tudok táblás csokit venni, ami ugyanolyan jó, de azt sem állandóan.

Különben meg tudod kinek add be, hogy neki vetted! Ha meg mégis: ő kérte? Magadtól az ő pénzén adsz neki ajándékba csokit? Nem vágod, ez miért ökörség?

2012. aug. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves első válaszoló, ha téged kikészít a tini gyereked azzal, hogy meglep egy tábla csokival...

Kérdező, ha legközelebb apukád elküld vásárolni, kérdezd meg, hogy kell-e a visszajáró vagy költhetsz belőle szabadon. Lehet, hogy az volt az utolsó ezrese és ezért nem örült, hogy 300-at elköltöttél belőle édességre.

A körülményesség pedig... Hát ő ilyen, ez van. Nem méri fel, hogy amit másnak kell megcsinálni, az a másiknak mennyire fontos, úgy gondolja, ha nem noszogatják, akkor ráér. Ha megkéred valami szívességre, akkor kérd többször. Kérdezd meg, mikor ér rá és a megadott időpont előtt hozd fel még egyszer-kétszer a dolgot, hogy ne felejtse el. De ne feledd, szívességet kérsz, méghozzá az apádtól. Még valami: ajánld fel ilyenkor, hogy segítesz is neki. Ez alap, hiszen első sorban a te érdeked, hogy az adott munka el legyen végezve. És ha ő kér meg valamire, te se légy körülményes és segíts neki, ahol csak tudsz.

Nincsenek nagy gondok így első olvasatra köztetek, csak a kommunikáció legyen jó.

2012. aug. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

"Kedves első válaszoló, ha téged kikészít a tini gyereked azzal, hogy meglep egy tábla csokival..."


Nem nekem szólt, de: áruld már el, mi abban a kedves gesztus, ha valakit a saját pénzéből meglepik valamivel? Ha már ő keresi, talán eldöntheti, mit szeretne venni belőle.

2012. aug. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!