Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanyán akar lakni, én törzsgyö...

Tanyán akar lakni, én törzsgyökeres városi vagyok. Ez lehet válóok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyunk együtt és én nemsoká befejezem az egyetemet. Szóba került az összeköltözés.


Ő most a szülei házában lakik egyedül, (falujellegű településen). Nagyon utálja, a szomszédok miatt, már ki is nézett egy tanyát, hogy azt szeretné megvenni és odaköltözni velem. Betonút nem vezet oda csak poros földút, amerre ellátni földbirtokok, hobbik stb...

A ház nem túl nagy, de még elmenne, ha lenne benne FÜRDŐSZOBA!!! :| de nincs!


Én úgy képzeltem, hogy ha befejeztem a sulit és sikerül elhelyezkedni veszek egy belvárosi lakást (van rá megtakarításom, az én nevemen lenne) ő eladná a házát, mert már nagyon rég el akarja, odaköltözne és abból + amit keres beszállna ő is a költségekbe.


Homlokegyenest más az elképzelésünk! :(

Ezen jól össze is vesztünk.


Annyit engednék a dolgokból, hogy akkor legyen egy kisebb külvárosi kertes ház, közel valamilyen tömegközlekedési eszközhöz. Ő erről hallani se akar, neki tanya kell.

Gyűlöli a várost. Én meg nem tudom elképzelni, hogy ne városban lakjak.


Én szeretem, és vele képzeltem el a jövőmet, de tudom, hogy olyan környezetben amilyenben ő szeretne élni én ne tudnék.


Ti mit tennétek a helyemben?



2012. aug. 10. 11:56
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

azt esetleg még hozzáteszem, hogy én 24/N ő 32/F

bár a nememet biztos ki lehetett találni

2012. aug. 10. 11:59
 2/35 anonim ***** válasza:
95%

Laktam falun,gyűlöltem.

Lakásom van,imádom a nyüzsit,imádom hogy éjjel 2kor kivánok meg valamit,akkor éjjel 2kor is nyitva a bolt,munkahely 5 perc,minden fél órán belül.

Nagyszüleim pici falucskában laknak,2 nap után mehetnékem van.

Ha te is ilyen vagy,akkor nem ajánlom,hogy próbálj meg alkalmazkodni,ugyse fog menni.

Ha ennyire nem drasztikus,akkor próbáljatok meg valami hatalmas telken álló házikót,de nem tanyát.

2012. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
lehet válóok. Minek mennél oda ahova nem akarsz, s fordítva. Beszéljetek sokat és jussatok közös nevezőre. Pl egy csendes kis falu, ahol nyugis, de közelebb a városhoz (van ilyen) de mégse a pampán élnétek!
2012. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
99%
agglomerációs település? ez egy jó kompromisszum. autóval közel a város. mondjuk én ilyenben lakom, és a halálomon vagyok... visszavágyom a jó öreg városba(L)
2012. aug. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
86%

Szia.

Mi sem szeretjük a várost, de kénytelenek vagyunk itt lakni, mert munka falun nincs. Mi is gondolkoztunk azon, hogy vegyünk-e, lakjunk-e tanyán. Gyerekeknek jobb lenne, nekem munkaügyileg jobb lenne, de a férjem nem tudna bejárni dolgozni. Miből élnénk meg? Ezzel tudnál érvelni. Persze szép a tanya, DE gondozni kell, enni kell (nem lehet mindent megtermeszteni), dolgozni kell, társasági életet is kell élni. A tanya arra jó, hogy megszökjetek a városi forgatagból. A belváros tényleg elég durva:koszos, mocskos, de közel van minden. Szóval mindennek van előnye-hátránya. Mi úgy oldottuk meg, hogy a városban lakunk és hétvégente tanyázunk :) (pihenünk, úszunk, napozunk, hajózunk..stb)

2012. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
59%

2-es vagyok.

Jah,igen,én is éltem "kocsival 10 perc a város",de még a madarak csicsergése is ingerelt.Vehetnénk szép nagy kertes házat,de eszem ágában nincs,most inkább 2 szintes lakással szemezek,egybe van vonva a harmadik-negyedik emelet...:D


Lehet válóok,az is lesz

2012. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
76%
mi az hogy nem hajlandó kompromisszumra??? ha más téren is ilyen, egyszer úgyis elválnátok...
2012. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
99%

szerintem válóok. én sem költöznék városon kívül sehova, max nyugdíjas koromban

nem csak hogy ebben tértek el, de ez már egy komplett felfogás kérdése

én is megőrülnék ha nem lenne minden a közelemben ha a barátaim hívnának és 5 óra mulva érnék oda, ha éjszaka nem lenne járat stb. úgy néz ki ő ezt nem igényli, tök mást szeretne

véleményem szerint nincs túl sok esélyetek együtt maradni, de lehet hogy nagyon pesszimista vagyok, azért gondolom így

2012. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Pedig találtatok jó komromisszumot, hogy külvárosi kertes házba mennétek, mert ott egyszerre lenne nyugi és és nyüzsi is, el tudnátok kicsit különülni de a város is közel lenne, lenne kert még se lenne falusi jellegű stb...

Mi a párommal hasonló komromussziumot kötöttünk, csak még nem költöztünk össze, de mostmár külvárosi kertes ház a terv, pont a fentebbi okok miatt. Nálunk is egyébként dettó ugyanez volt: ő lakik tanyán, ahová én kijárni is utálok, több napot meg nem is szeretek ott lenni, annyira idegen nekem ez az életstílus. Oda is csak földút vezet, viszont, sokkal otthonosabb lehet mint amiről te írsz, mert víz, gáz, villany, fürdőszoba, felszerelt konyha minden van ott...Én meg városban lakom, el nem tudnám képzelni, hogy tanyán vagy falun éljek. A barátom jobban érzi magát a városban- a tanya a mindene- de mondta, hogy elsősorban azt akarja, hogy nekem jó legyen, neki ez a fontos. Én nem akartam, hogy teljes mértékben csak az én akaratom érvényesüljön, ezért találtuk ki végül kompromissszumként a külvárosi kertes házat. Itt majd ő is tud kicsit mezőgazdasági "tanyasi" életet folyatni, pl zöldség, gyümölcstermesztés... nem utolsósorban rájöttem nekem is jobb lesz, ha nem kell majd a leendő gyerekeinkre a hatodik emeletre babakocsival felszerencsétlenkedni valahogy...

Ha homlokegyenest mást terveztek és egyikőtök se tud engedni az elképzeléseiből, akkor sajnos tovább kell lépni...

2012. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem város melletti kis kertes övezetet nézzetek. Ne menj tanyára, mert meg fogsz őrülni, főleg, ha gyereked lesz. A gyereknek se lesz jó később, ha ennyire kiesik a lakóhelye.Arról nem beszélve, ha elromlik a kocsid, gyalogolhatsz esőben és dagonyázhatsz. És nem vagy hozzászokva.
2012. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!