Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanyán akar lakni, én törzsgyö...

Tanyán akar lakni, én törzsgyökeres városi vagyok. Ez lehet válóok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyunk együtt és én nemsoká befejezem az egyetemet. Szóba került az összeköltözés.


Ő most a szülei házában lakik egyedül, (falujellegű településen). Nagyon utálja, a szomszédok miatt, már ki is nézett egy tanyát, hogy azt szeretné megvenni és odaköltözni velem. Betonút nem vezet oda csak poros földút, amerre ellátni földbirtokok, hobbik stb...

A ház nem túl nagy, de még elmenne, ha lenne benne FÜRDŐSZOBA!!! :| de nincs!


Én úgy képzeltem, hogy ha befejeztem a sulit és sikerül elhelyezkedni veszek egy belvárosi lakást (van rá megtakarításom, az én nevemen lenne) ő eladná a házát, mert már nagyon rég el akarja, odaköltözne és abból + amit keres beszállna ő is a költségekbe.


Homlokegyenest más az elképzelésünk! :(

Ezen jól össze is vesztünk.


Annyit engednék a dolgokból, hogy akkor legyen egy kisebb külvárosi kertes ház, közel valamilyen tömegközlekedési eszközhöz. Ő erről hallani se akar, neki tanya kell.

Gyűlöli a várost. Én meg nem tudom elképzelni, hogy ne városban lakjak.


Én szeretem, és vele képzeltem el a jövőmet, de tudom, hogy olyan környezetben amilyenben ő szeretne élni én ne tudnék.


Ti mit tennétek a helyemben?



2012. aug. 10. 11:56
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha az általad elképzelt közös életet nem tudjátok összeegyeztetni az általa elképzelttel, az persze, hogy szakítóok. Mi más lenne?


Olyan aranyos ez a sztori:

Ott az a tökös parasztlegény, hordozza magában az őserőt, de jó lesz nekem vele a városban. Az ottani életbe majd én bevezetem.

Ott az a helyes, pesti csajszi, hordozza magában a szabadságot, a pörgést, de jó lesz nekem vele a tanyán. Majd bevezetem én a tanyasi világba.

Csakhogy a tanyasi sráchoz hozzátartozik, hogy tanyasi srác akar maradni; a pesti lánynak meg járulékos tulajdonsága, hogy pesti lány maradna. Sajnos az egész emberhez ez a tulajdonság is hozzátartozik. Ha el akarjuk fogadni a másikat, akkor azzal együtt fogadjuk el.


Találjatok megoldást arra, hogy hol és hogyan élnétek, ahol és ahogy mindkettőtöknek jó; vagy fogadjátok el, hogy úgy vagytok egy pár, hogy nem éltek együtt; vagy szakítsatok. Egyikre sem akarlak rábeszélni, de csak ezek vannak. Bármelyiktek változtathat a céljain, igényein, de csak ha tényleg változtatni akar.

2012. aug. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
98%
Hogyha alapvetően ennyire nem egyeznek a terveitek a jövőre nézve, az bizony baj, próbáljatok valami kompromisszumot találni (pl belvárosi lakás, és egy hétvégi ház)!
2012. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
88%
A pasi már most falun lakik és azt sem szereti.Akkor egy külvárosi részt hogy szeretne? Hisz ott is vannak szomszédok
2012. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
13-as, szomszédok mindenhol vannak, hacsak nem egy puszta/erdő kellős közepére húzod fel a házikódat :)
2012. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
99%
Biztos, hogy nem költöznék tanyára, csak azért, mert a párom azt akarná. Ha ő sem hajlandó megegyezésre, és azt hajtogatja, hogy tanya, tanya, tanya, akkor viszlát, költözzön tanyára és éljen boldogan a teheneivel. Én megőrülnék, hogy nem hallok egy életjelet se napközben se éjszaka, nekem kell az, hogy halljam az autókat, az embereket, ne csak azt, hogy kukorékol a kakas. Konkrétan én félnék, rettegnék egy olyan helyen, ahol csak mi vagyunk. Szóval számomra igen, ez válóok lenne. De nem csak konkrétan emiatt a téma miatt, de ebből egyértelműen lejön, hogy a párod nem képes kompromisszumokra (valószínűleg más téren sem), én meg nem tudnék egy életet úgy leélni, hogy csak az lehet, amit ő mond, az én véleményemre meg tojik magasról, és ha nem értek vele egyet akkor szemétláda vagyok. Szóval én már a veszekedéskor szakítottam volna vele, nem várnék vele addig míg mégegyszer előkerül a téma.
2012. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
95%
Sokan írtátok a kompromisszumot. De én nem vagyok benne biztos, hogy ilyen esetben van-e egyáltalán. Saját példa, én vidéki kisvárosban élek, ahol minden 5 percre van gyalog, ő egy 300 lelkes kis faluban, ahol minden legalább 20 km-re van autóval. Szakítás lett a vége. Mi nem találtunk kompromisszumot, mert ahhoz valamelyikünknek teljesen fel kellett volna adnia az addigi életét. Az pedig szerintem csak sérüléshez vezet, ugyanis egyik fél sem tud élni a másik környezetében. De ez csak az én véleményem.
2012. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ez az ügy halott,a kertesház külvárosban pedig jó kompromisszum.

De! nem lehet hibáztatni egyikőtöket se,csak egyszerűen másra vágytok. hülyeség együttmaradni is,hiszen ennek a kapcsolatnak nincs így jövője,ha csak nem enged valamelyikőtök a másik javára és egyben a saját kárára. Én megértelek mindkettőtöket,hiszen én soha nem költöznék se tanyára,se belvárosba. Külváros,zöld övezet,éjszaka is van bolt és közlekedés ,de nem a villamosra ébredek,ki tudok menni kocogni anélkül ,hogy megfulladnék a benzingőzben.A másik végletet ugyanígy nem bírnám,a tanya nagyon unalmas,minden messze van,nincsenek emberek,vagy ha van mindenki ismer mindenkit ami a halálom.

2012. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
79%

"Sokan írtátok a kompromisszumot. De én nem vagyok benne biztos, hogy ilyen esetben van-e egyáltalán."


Pedig ha nincs kompromisszum, akkor nincs jól működő kapcsolat....

2012. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
97%

"Sokan írtátok a kompromisszumot. De én nem vagyok benne biztos, hogy ilyen esetben van-e egyáltalán."


Pedig ha nincs kompromisszum, akkor nincs jól működő kapcsolat...."


Így van. Ezért nem lehet ilyen esetben jól működő egy kapcsolat, mert ha csak az egyik hoz áldozatot, akkor örökre benne marad a tüske. Ha pedig mindkettő, azt nagyon megsínyli egy kapcsolat.


Csak akkor működhet jól egy kapcsolat, ha nem ennyire másképp látják a jövőjüket. Hiába mondják, hogy az ellentétek vonzzák egymást, szerintem ez később nagyon vissza fog ütni.

2012. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
98%

Akkor egy érintett:én tanyán lakok.

Leírom,nekem milyen házam van:kövesút 100 méter.Busz 10 perc gyalog.Város 7 kilométer.Dolgozni bicajjal járok egy közelebbi faluba,az 4 kilométer.A házam 120 négyzetméter,a kert 6000.Megvan mindenem(konvektorral vagy fával is tudok fűteni,hideg-meleg víz,220 és 380 is van,tv,internet stb)gépesítve van minden.Állatunk 2 macska és egy kutya,nem kell feltétlen kakast meg tehenet tartani.

Ez egy tanya sor.A közvetlen szomszédomban nem laknak,csak egyel arrébb és majdnem szemben.Hátam mögött fenyőerdő van egy kis tóval.

Ami jobb,mint a faluban volt(eddig ott laktam):nincs utálkozás a szomszédok között,nem hallatszik át a gyerek zsivaj,télen eltúrják a havat előttünk(vagyis nem kell az utcán havat lapátolni,mint a faluban).

Ami rosszabb:messze lakunk a szülőktől,mert azon a környéken nem volt ilyen jó ház,ahol a szülők laknak.


Szóval szerintem tanya és tanya közt is van különbség,nem kicsi.Ja a fürdőszoba az alap,anélkül én se vettem volna meg,bármennyire is jó helyen van.A ti esetetekben is lehet,hogy sikerülne valami olyan tanyát találni,ami megfelel a komfortérzetednek,hidd el,nekem se volt egyszerű.Évekig kerestem,mire találtam.

2012. aug. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!