Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanyán akar lakni, én törzsgyö...

Tanyán akar lakni, én törzsgyökeres városi vagyok. Ez lehet válóok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyunk együtt és én nemsoká befejezem az egyetemet. Szóba került az összeköltözés.


Ő most a szülei házában lakik egyedül, (falujellegű településen). Nagyon utálja, a szomszédok miatt, már ki is nézett egy tanyát, hogy azt szeretné megvenni és odaköltözni velem. Betonút nem vezet oda csak poros földút, amerre ellátni földbirtokok, hobbik stb...

A ház nem túl nagy, de még elmenne, ha lenne benne FÜRDŐSZOBA!!! :| de nincs!


Én úgy képzeltem, hogy ha befejeztem a sulit és sikerül elhelyezkedni veszek egy belvárosi lakást (van rá megtakarításom, az én nevemen lenne) ő eladná a házát, mert már nagyon rég el akarja, odaköltözne és abból + amit keres beszállna ő is a költségekbe.


Homlokegyenest más az elképzelésünk! :(

Ezen jól össze is vesztünk.


Annyit engednék a dolgokból, hogy akkor legyen egy kisebb külvárosi kertes ház, közel valamilyen tömegközlekedési eszközhöz. Ő erről hallani se akar, neki tanya kell.

Gyűlöli a várost. Én meg nem tudom elképzelni, hogy ne városban lakjak.


Én szeretem, és vele képzeltem el a jövőmet, de tudom, hogy olyan környezetben amilyenben ő szeretne élni én ne tudnék.


Ti mit tennétek a helyemben?



2012. aug. 10. 11:56
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
97%

itt sajnos nincs kompromisszum. én 2 barátomtól vettem könnyes búcsút emiatt. na persze más okok is voltak, de ez sarkalatos pontja volt a veszekedéseknek.


itt nem egy olyan egyszerű kérdésről van szó, h milyen színű legyen a fal, vagy épp milyen autót vegyünk, mert abban van kompromisszum. a falu-város akkora ellentét, hogy lehetetlen megoldani.


én tipikus nagyvárosi lány vagyok, nem bírnám elképzelni az életemet még egy megyeszékhelyen sem, nem hogy egy faluban, netán tanyán. nyaralni, pár napra leugrani pihenni még jó buli, de ott élni számomra képtelenség. nem vagyok hozzászokva, nem is érezném jól magam. fontos, hogy minden közel legyen, jó tömegközlekedés, még éjszaka is, sokféle bolt, nagyobb biztonságérzet, az élet zajai, emberek.


szerintem ne mérgesítsétek tovább a kapcsolatot. még most beszéljétek meg értelmes módon, hogy ha ebben a dologban különböztök, akkor sajnos nincs hova tovább.

tapasztalatból beszélek.

2012. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
94%

Igen, válóok. Ha egyikőtök be is adja a derekát, nem működne sokáig, az a fél nem lenne bolgod. Ez akkora különbség amit nem lehet áthidalni. Annyi történhez hogy munka miatt városba kényszerül és megszereti. De egy nő aki városban nőtt fel, kiköltözzön egy tanyára és kútból hordja a vizet fürdéshez, kizárt.

Esetlek kisebb városok (Pécs, Győr, ilyesmi) szélénél nézelődjetek, hátha megtetszik valami mindkettőtöknek.

2012. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
7%
Normális emberek ezt már a kapcsolat elején tisztázzák, de legalábbis jóval esküvő előtt. Ez a házasság egy vicc...
2012. aug. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
82%
Törzsgyökeres? :DDDD max tősgyökeres
2012. aug. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, mentek a zöld pacsik

azóta hogy ezen összekaptunk sorra felmerültek más nézeteltérések a jövőt illetően, sajna több dolog nem passzol :S

én még mindig szeretem, azt mondja ő is engem, de félek hogy ez nem elég, tudom hogy soha béke nem lenne ha valamelyikőnk engedne az ő elképzeléseiből

nem működünk :(

2012. aug. 12. 14:59
 26/35 anonim ***** válasza:
32%
Ha két ember igazán szereti egymást, nem az számít hol vannak, hanem az hogy együtt legyenek.
2012. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Ha már felszínre kerültek egyéb konfliktusforrások is, akkor járjatok a végére őszintén és következetesen annak, hogy "rózsaszín köd" nélkül is működne-e a kapcsolatotok. Én (sajnálom) arra szavazok, hogy nem. De azért drukkolok, hogy ne így legyen
2012. aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
97%
Nem akarsz párt cserélni? Nálunk pont ugyanebben a témában éppen fordított a helyzet. :D
2012. aug. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

na, minnyá megalakul a GYK swingerklub :P


néha nem elég a nagy szerelem, mert a racionális érvek porba döntik.

a szerelem múlandó, egy komoly kapcsolatot nem lehet erre az egyetlen dologra alapozni. nekem pl létkérdés, hogy a párom is ugyanott akarjon élni, ahol én. ha neki valamiért nem jönne be a dolog, akkor kalapkabát.

2012. aug. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha városban laknátok, de lenne egy telek, nyaraló valamilyen tanyán, amit szabadidőben látogathat?
2012. aug. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!