Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van, hogy mikor szüleim...

Miért van, hogy mikor szüleim veszekednek és szidnak valakit vagy egymást, egyből szóba kerülök, hogy én is olyan rossz vagyok, mint a szidalmazott, pedig semmi közöm az esethez és több ízben bizonyítottam, hogy nem vagyok olyan?

Figyelt kérdés

Másnak is csinálják ezt a szülei? Mi a jó nekik ebben?

Pl. ha öcsém nem segít, akkor "én se", akkor is így van, ha éppen abban a pillanatban én végzem a legtöbb házimunkát, vagy bármit, és már a saját feladataimra nem jut idő. De ez csak egy. Én egyszerűen nem értem, miért vagyok a családban "közutálat tárgya". És az anyai nagyszüleim ugyanezek (az apaiak azért nem, mert nagymamát már nem ismertem, nagyapám meg meghalt, mikor kicsi voltam).


2009. júl. 21. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez van. Idegesítő és frusztráló. Minden nap órákat segítek itthon, aztán megkapom, hogy egész nap csak "döglök a szaros gépem előtt" (meg amellett reggel hattól este négyig az iskolában vagyok ugye, vagyis voltam, mert másfél hónapja levizsgáztam).


A lényeg az, hogy ne vedd fel. Ha felvennék minden sértést és ocsmányságot, amit itthon kaptam a szüleimtől és a családomtól már évekkel ezelőtt fellógattam volna magam egy kötélre, vagy megöltem volna őket.


Ha majd egyszer családod lesz a jövőben, próbálj ne ilyen s*ggfej módon viselkedni a kölykeiddel.

2009. júl. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, csak már egészen kicsi koromtól ezt hallgatom... És 24 évesen betelt a pohár...
2009. júl. 21. 09:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem kell hagynod. Sorold fel, hogy te éppen mit segítetél vagy egyéb hasznosat csináltál, és mondd el nekik, hogy ne rád haragudjanak, amikor egymásra dühösek. És hagyd őket ott, hátha észbekapnak.
2009. júl. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem tudok segiteni, mert az én anyukám is ilyen. Jó, én 16 vagyok, de nekem a 28 éves nővérem mondta, h nyeljek egy nagyot, ne bántsam magam, hanem igyak meg egyszerre sok kakakót vagy vizet vagy vaamit, h utána ne azzal a dühhel törődjek, hanem azzal, h fáj a hasam. én már beletörődtem, h sose leszek jó neki. nehéz, de próbáld meg te is megszokni..


puusz


bajtárs:)

2009. júl. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Költözz el ha van rá lehetőséged , csak azt ne hidd hogy akkor jó leszel nekik . 3 gyerekem van 30 éves vagyok , nehezen de megállunk a saját lábunkon , nem kérünk tőlük semmit , sőt mi adunk ha tudunk , mégse vagyok jó nekik !
2009. júl. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha végre találok egy tiszta munkát, ahol normálisan tudok keresni, akkor el tudok költözni.
2009. júl. 21. 09:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Költözz el, amint tudsz...Én a másik véglet vagyok, rég elmentem otthonról suli miatt, és anyukámék sirnak utánam, na meg én is utánuk.
2009. júl. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az lesz, el fogok menni, és gondolkodjanak, miért nem fogok gyakran feléjük nézni.


De azért ugye nem gondolom rosszul, hogy a viselkedésük nem egészen fair?

2009. júl. 21. 14:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem fair.
2009. júl. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Addig, amíg nem tudok elmenni, tudtok valami tanácsot adni, hogy könnyebben viseljem el? Sajnos már odáig fajult, hogy legalább fél óra figyelemelterelésre van szükségem, hogy tudjak koncentrálni a feladataimra. :-( Ez így nem jó, mert nem haladok.
2009. júl. 22. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!