Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy tinire hogyan szólhat rá...

Egy tinire hogyan szólhat rá egy család (fő) hogy vendégként nem illik folyamatosan kaját kunyerálni?

Figyelt kérdés

A lány néhány hónapja napi szinten eszik a családnál,ami nem gong egyáltalán, csak az azon túli lassan 'igényei', követelései... kialakuló válogatóssága és azt azt követő nassolási-rohamjai ..( a fiú barátnője)

Eleinte enni sem mert.

Nem nagyon van rendes kaja a lányéknál, vagy kevés, a másik család sincs kimondottan viruló anyagi helyzetben, de náluk azért kerül mindennap hús pl. az asztalra, vagy az idény gyümölcsökből is kisebb mennyiségben de tudnak haza vinni.


Hogyan lehet ezt kulturáltan elmondani, vagy megoldani, hogy ne az legyen hogy milyen "bunkó" a család?



2012. aug. 11. 15:28
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, hagyom picit érlelődni a dolgot, és meglátjuk melyik variáció lesz.


Csak az a gond, hogy nem bánthatom meg a fiamat sem azzal, hogy "a barátnője...", szívesen adunk, de nem azon is túlon túl.. Neki ez olyan mintha tőle is elvenném..


Ha valami ínyencség van itthon, az nem azt jeleni, hogy holnap is lesz. Most van, oszd be, ezt mindenki tudja.


(Első barátnő, úgyhogy még vak szegénykém...:)

2012. aug. 11. 16:00
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
*jav: főtt étel (csak vacakol a "t" billentyűm).
2012. aug. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Ez is nagyon jó, köszi utolsó, csak valamelyik beválik.

(még magamat is fel kell készítenem a kínos beszélgetésre...)

2012. aug. 11. 16:03
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem úgy venném, hogy tőle is elveszitek, mert nem. Neki veszitek, az viszont, hogy ő a barátnőjének adja vagy megtartja magának már az ő döntése. Neki van, de azt csinál vele amit akar.
2012. aug. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
44%

Nekem is van egy fiam, de ha elkezdeném lesni, mennyit eszik a menyem a féltve féltett hűtőmből és idegeneknek írnám le hogy a lányzó milyen tuskó hogy kiesz a vagyonomból, valamint elkezdeném (megfogadva az okos tanácsot) eldugdosni előle a kaját, igencsak megérteném ha én is az anyósviccek céltáblája lennék egykettőre.......


Most komolyan: mennyit tud enni az a szerencsétlen lány, hogy úgy érzed, kiesz a vagyonodból? Mert én nem látok itt akkora egetrengető problémát, hogy idegeneknek kelljen kibeszélned a fiad szerelmét. Nem vagyok Rotschild, de szívesen adok bármilyen finomságot a fiam barátainak és szerelmének, nem lesem mennyit esznek és főleg azt nem hogy miről beszélgetnek a fiammal....(magyarán ha a lány szól a fiúnak hogy enne egy joghurtot, nem csinálnék belőle világháborút).


De nem vagyunk egyformák. Nekem több kell ahhoz, hogy már a kezdetén szikrákat szórjak a menyemre. Pl. ha bántana vagy megbántana valamelyikünket, pláne a fiamat. De az, hogy sokat eszik nálunk és a hűtőből is szívesen kér finomságot.........na ez banális. Nagyon az..

2012. aug. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
83%

Pedig ha már ennyire szemtelen és a fiadnak is többször mondtátok,hogy ez így nem megy,akkor szemtelennek kell lenni nektek is egy kicsit.

Ha kéri a dinnyét,akkor valószínű hogy a fiad kéri. Akkor tessék megmondani a fiadnak hogy

- Engem nem érdekel hogy te eszed meg vagy a barátnőd a részedet,de csak a saját részedet veheted ki a hűtőből. A többiek részét még te sem eheted meg.


Minden kajával így csinálnék. Ha látnám hogy eszi a mogyorót akkor elvenném,hogy .."kedvesem,azért hagyjunk holnapra is rendben??" és eltenném..


Azt meg ha barátnő ha nem még a fiamtól sem tűrném el,hogy válogasson. Ha ebéd van,és nem a kedvenc étele van az asztalon akkor nem eszik..Felállhat és nézheti hogy a többiek esznek..De hogy nem főznék csak a kedvére másikat az is biztos.. Ezt el is magyaráznám a fiamnak,hogy ez családban sem szokás,és nem fogok egy idegennek ugrabugrálni.. HA nem érti meg,akkor lehet sűrűbben a lány szüleinél is időzni..

2012. aug. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
91%

ma 16:05

na akkor neked szívesen bemutatnám a bátyám nőjét.

Egyedül annyit eszik mint mi hárman testvérek. Volt hogy anyám 2 kg marhahúsból készített marha pörköltet nokedlivel. (isteni finoman főz anyu) A kisebbik bátyám amikor hazaért már nem maradt semmi neki. A bátyám nője kapásból 4 hatalmas tányérral bevágott. A röhej hogy nem is kövér a lány,és ezek után még vacsorázni is maradt.. Rengeteget eszik..Sokszor csak lessünk,és anyám aki sosem panaszkodott,már ő is megjegyezte,hogy a lánynak ha külön főzne akkor annyit kéne főznie mint egy 6 tagú teljes családnak..

2012. aug. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös! Félreérted. Olvasd el légyszíves a kommenteket is, mert leírom, hogy ami ritkán van az nem mindennap van.

És mostmár úgy kezeli, ha nincs mindennap, akkor kérjél pénzt anyudtól és menjünk el venni. PL. Nem ebédel, fél óra múlva: házi hamburger mindennel teletéve, 2 db drágább fajta jégkrém, majd menjenek el chipsért mert ő azt akar enni. És a fiam nem éhes, de egyen vele. Ez akárhogy számolom min 5-600 Ft pluszköltség naponta. És igen, nekünk számít ez a pénz, mert 5-en vagyunk 2 keresetből.


Itt az illemről van szó és nem a pénzről egyébként.

2012. aug. 11. 16:18
 19/33 anonim ***** válasza:
87%
hát ha nem fogja a jeleneket, akkor nincs már hátra, mint egyenesen megmondani neki. AMúgy hány éves, hogy lehet, hgoy egész nap ott dekkol?
2012. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
33%

Nem tudom, nekem akkor is az UTOLSÓ gondolatom az lenne, hogy kibeszéljem ezt egy rakat idegennel. Én akkor már a fiammal beszélnék, mint egy bölcs felnőtt édesanya. Többet érsz el így, mintha internetre írod a lányzó baklövéseit. Oké, oké, tanácskérés.....na de ez azért nem lyan probléma, amihez net-meeting kell, ha valaki háromgyerekes édesanya......ilyet már meg kellene tudni házilag orvosolni, mint ahogy írták mások is, hogy szólj a fiadnak finoman. Ehhez nem kell világnak kibeszélnek a lányzót.


De a nullára pontozásból látom, hogy az anyósviccek sajnos nem mindig alaptalanok :)))) Örülök, hogy én nem teszek az igazságalapjukhoz hozzá, és végtelenül sajnálom, hogy más igen.

2012. aug. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!