Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy tinire hogyan szólhat rá...

Egy tinire hogyan szólhat rá egy család (fő) hogy vendégként nem illik folyamatosan kaját kunyerálni?

Figyelt kérdés

A lány néhány hónapja napi szinten eszik a családnál,ami nem gong egyáltalán, csak az azon túli lassan 'igényei', követelései... kialakuló válogatóssága és azt azt követő nassolási-rohamjai ..( a fiú barátnője)

Eleinte enni sem mert.

Nem nagyon van rendes kaja a lányéknál, vagy kevés, a másik család sincs kimondottan viruló anyagi helyzetben, de náluk azért kerül mindennap hús pl. az asztalra, vagy az idény gyümölcsökből is kisebb mennyiségben de tudnak haza vinni.


Hogyan lehet ezt kulturáltan elmondani, vagy megoldani, hogy ne az legyen hogy milyen "bunkó" a család?



2012. aug. 11. 15:28
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem nézem mennyit és mit eszik, heti 2x hozok valami különlegességet(hamburger buci, vagy jégkrém...mikor mi) és egyértelműen hozok neki is. De nem minden nap. Hétvégén süti a hűtőben.. stb.


Nem akarom konkretizálni a korát, de fiatal.

2012. aug. 11. 16:25
 22/33 anonim ***** válasza:
37%
Az "öten vagyunk két keresetből" meg nekem azért nem érv, mert én eleve annyi gyereket vállalok, amennyi nem okoz gondot. Ha már fel kell emlegetni, akkor ez már régen rossz. Ha vállalok 3 gyereket, akkor nem hozom fel hogy csak két fizuból etetem őket......de ez már off topic, csak nem tudtam elmenni mellette, pont azért mert felemlegetted.
2012. aug. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös és 20-as(és 22-es)!

Az ide elírtjaidból arra következtetek, hogy anyagi gondjaid nem sűrűn voltak. Nálunk 5 éve még a kenyéren és a heti 1 sütin kívül másra nem futotta.

Ahogy manapság be tudok iktatni kisebb ínyencségeket az már "luxus".


Az pedig hogy ide írok, egyértelműen azért van, mert reggeltől estig itt van a leányzó és nem lehet róla beszélni. A fiam előtt sem.

Nagy ritkán van fél óránk, és akkor sem ezt hozzuk fel témára, mert mindenki tudja és látja.

2012. aug. 11. 16:31
 24/33 A kérdező kommentje:

A segítő válaszokat nagyon köszönöm, igyekszem magamat is felkészíteni a kisebb ideig tartó "mosolyszünetre"!


(A továbbiakban kedves 15-20-22-es köszönöm, de mellőzheted a topicomat.)

2012. aug. 11. 16:34
 25/33 anonim ***** válasza:
86%

Ha kérnek,megmondod,hogy nincs pénzed.

ha meg a fiad odaadja az ő jégkrémjét,azt nem tudom miért fáj neked. Ha többet akarnak,akkor vegyenek zsebpénzből ,mondd,hogy neked nem telik többre és kész. A fiadnak mondd,ne a lánynak.

2012. aug. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
91%

kedves anyuka(77%-os)


Amint látom te nem tudsz olvasni a sorok között. A kérdező mintha leírta volna már,hogy beszélt a fiával nem is egyszer. Akkor te jössz azzal hogy egy anyuka inkább üljön le a gyerekével dumálni.. HAHHHÓÓÓ Megtette. Beszélt vele..Feltételezem hogy nem csak egyszer.

A másik beszólásod,hogy annyi gyereket vállaljon amennyit képes eltartani.. Te komolyan játszod hogy nem vagy okos, vagy ez alap nálad?? A kérdező annyit vállalt amennyivel elvannak. A fene se gondolta,főleg a kérdező nem,hogy X év múlva az egyik gyerekének olyan párja lesz aki nem tanult illemet, aki nem képes a határokat betartani. A kérdező nem vállalta a lányt is, így érthető ha úgy érzi sok ez így anyagilag.

Biztos vagyok benne,hogy a néha ott eszik az nem gond..De valljuk be ha valaki napi szinten megeszik egy felnőtt adagnyit(vagy akár két adagnyit is,és emellett még plusz a fia pénzét is költi (amit szintén a szülők adnak zsebpénz fejében) azért ott nem arról van szó,hogy sajnálja az egy tányér levest..


Egyébként az ilyen anyukák mint te azok,akik ha ilyen helyzetben lennének az se tudnák hogy kinek panaszkodjanak,és mit tegyenek.. Szóval ne verj pálcát a kérdező felett mert fel merte tenni a kérdést.. Azért van ez az oldal..ugyebár.

2012. aug. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

25-nek: a zsebpénzét már rég elköltötte, megjegyzem dolgos gyerek, a ház körül is sokat segít, volt nyári munkán is - mind a lányra/-nyal ment el. Azon felül amit miatta kér én már nem adok neki, semmi értelme. Ez is sok. Tudja is.


És megint leírom (annak aki nem tud olvasni-neked), hogy én nem sajnálok semmit tőle, nyugodtan fogyassza azt amit mi is, de ugyanolyan rendszerességgel. Ha van, akkor kap, ha nincs ne kérjen. Ennyi. Semmi gond ezzel, a további igényeivel van a gond, hogy ne az legyen neki az első gondja ha belép az ajtón, hogy mi lesz az ebéd.(és ha nem jó, akkor kutasson vagy kéressen pénzt másra) Ez már pofátlanság.


De hagyjuk..


Kaptam jó tanácsokat, majd elválik melyikkel lehet a legfinomabban megközelíteni a dolgot.

2012. aug. 11. 17:35
 28/33 anonim ***** válasza:
53%

Tudok olvasni,de szerinted mi mást lehet tenni,minthogy a fiadnak szólsz,hogy nincs több nasi,és ennyi? majd ő közli a lánnyal.

nem tudom,hogy tudnak követelőzni,ha te úgysem adsz nekik pénzt (amit jól is teszel,ha nem engedheted meg magadnak) ,akkor hisztizzenek csak ,ami idegesítő,de majd megunják. Ezt a fiadnak kéne igazából megbeszélni a lánnyal,hogy szívesen adna de nincs több. Megmondod,hogy x jégkrém jár mindenkinek,és nincs több. Ha a gyereked odaadja a barátnőjének az övét,akkor az már nem a te bajod.

Úgy csinálsz,mintha a fiadnak semmi köze nem lenne ehhez,nem tudom hány éves de egye meg amit főzött,ha ilyen túlzó igényei vannak a barátnőjének,akkor azt finanszírozza ő.

Mi más lehetne még tanácsolni??? Lakatoljátok le a hűtőt,vagy valami hasonló de az már nem túl illedelmes megoldás és te olyat kértél.

2012. aug. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
és elbeszélgethetnél a fiaddal a befolyásolhatóságról és a manipulációról,meg hogy egy férfinek nem papucsnak kell lennie hanem egyenrangú félnek amibe nem fér bele a követelőzés. A lányok jönnek mennek ,ezért kell a fiaddal beszélni.
2012. aug. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
92%
Látom kaptál hideget meleget. Én egyenes ember vagyok, a helyedben leülnék velük, és megbeszélném. Úgy hogy a fiad is hallja, és a lány is ott legyen. És elmondanám a lánynak, hogy pont azért akartad, hogy ő is ott legyen, mert nem akarod hogy az legyen, hogy a háta mögött beszélsz. Szerintem van annyira értelmes, hogy felfogja, a külön igényei, nektek anyagi teher, és ha ehhez a családhoz akar tartozni a későbbiekben, ezt fogadja el, mert nálatok ez a " szabály". Majd ha ők keresik meg a rá valót, oda költik amire akarják, de míg a te pénztárcádat nyúzzák, addig annyi van, amennyit te eléjük teszel és kész. Ezen nincs mit megsértődni, ha meg megsértődik, legfeljebb nem fog egész nap ott lebzselni. De biztos vagyok benne, hogy normális hangnemben ha elmondod, nem lesz probléma sem a fiaddal, sem a barátnőddel. Sok sikert!
2012. aug. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!