Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom szeretni a kisbabám...

Nem bírom szeretni a kisbabám - volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Már 8 hónapos, és nem érzem, hogy kötődnék hozzá. A terhesség alatt is idegennek éreztem a testemben, de mindenki azzal nyugtatott, majd ha a karomban tartom, más lesz. Az is furcsa volt, semmi meghatót nem éreztem. Csak örültem, hogy kint van. Pedig sokszor elképzeltem, milyen lesz.

Nem volt tervezett gyerek. Évek óta együtt vagyunk a párommal, csak épp beszéltük, hogy majd egyszer a jövőben lesz gyerekünk, mikor kiderült: teherbe estem (mindig védekeztünk). Elvetetni végül nem vetettük el (bár én elég sokáig fontolgattam), mert anyagi okok nem voltak ellene, és teljesen nem voltunk elzárkózva a témától. Nem beszélve a nagyszülői fogadtatásról mindkét oldalról.

Szoptatni nem szoptattam, mert nem bírtam elviselni, pár kísérlet után felhagytam vele. Idegenkedtem, végül fejtem magam és tápot evett. Anyósom szerint ezzel is csak elidegenítem magamtól.

Most még itthon vagyok vele, de hamarosan bölcsis lesz. Már nagyon vágyom vissza a munkahelyemre. Azelőtt nem szerettem annyira, de már minden jó volna, csak ne itthon legyek kismamaként. A párom nem ért meg engem, ő odavan a lányunkért, nem érti, miért menekülök vissza dolgozni. Beszéltem már vele a dolgokról, de nem vesz komolyan, szerinte csak eltúlzom, majd beleszokom. De mikor? A barátnőim szülés utáni depresszióval "diagnosztizáltak", de nem értik meg, én ezt nem átmeneti dolognak élem meg, hanem nem érzem magam anyának. És nem érzem magamhoz közel a gyerekemet. Voltam pszichológusnál beszélgetni erről, sok újat nem mondott nekem. Mit tehetek?

28N


2012. aug. 11. 18:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
Amikor majd tud beszélni,vagy már idősebb lesz,lehet akkor megváltozik a dolog.Vagy ha visszamész dolgozni,és nem mindig csak vele leszel.
2012. aug. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%

Nem hiszem, hogy a kérdezőnek most még arra van szüksége, hogy belerúgjanak.


A pszichológus pontosan mit mondott?

2012. aug. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
17%
Az ilyen "ember" minek szül gyereket???
2012. aug. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
14%
Szegény gyerek, remélhetőleg az apja jobb szülő lesz.
2012. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
78%
Olvastam olyat hogy apukáknál elő szokott fordulni, hogy akkor kerülnek közel a gyerekhez ha már "lehet vele mit kezdeni". Tehát amikor picit nagyobb és már lehet vele játszani pl. és nem csak eszik alszik. Lehet nálad is ez a helyzet, ha férfiaknál előfordulhat akkor nőknél is szerintem. Bár a nyolc hónapos az nem olyan pici. Az is előfordulhat szerintem hogy jót fog tenni neked ha tényleg bölcsis lesz mert ha nem leszel vele egész nap akkor lehet hiányozni fog. De nekem nincs ilyen tapasztalatom. Mi évek óta küzdünk a gyerekért már mindkettőnket műtöttek hogy lehessen, engem többször is és most a lombikkal küszködünk. :( Tudom hogy ez valószínű téged nem vigasztal de próbálj meg arra gondolni hogy más mit meg nem adna egy babáért. Amúgy kíváncsi lennék rá mit mondott a pszichológus.
2012. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
73%

Nem minden nő anyatípus! Te közéjük tartozol! Emiatt még nem kell szembeköpnöd magad! Ez sem rosszabb,mint azok,akik a gyereket látják életük egyetlen értelmének.

Mindketten nagyon sokat ártanak a gyereküknek,mert egyik véglet sem jó.

Próbálj örülni annak,ahogy fejlődik, ha idősebb lesz,talán több örömet találsz benne. Addig is kapja meg a pici az apukától,nagyszülőktől azt a szeretetet,amire szüksége van. Igaz,ez nem pótolja az anyai szeretet.

2012. aug. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
34%
Csak a kisbabát sajnálom, mert ő biztos érzi, hogy nem szereted:(
2012. aug. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
66%

nehéz helyzet... szerintem, ha kicsit nagyobb lesz és már tudtok kommunikálni és nem kell 24 órás készültségben lenned miatta, akkor jobb lesz a helyzet.

egyébként én megértelek, még nem szültem és félek, hogy ha egyszer fogok, ekkor bennem is ezek az érzések lesznek.

2012. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Tudom, nem vagyok ember, mert nem érzem magam anyának. Nyilván jópofán játszanom kéne a boldog édesanyát, mert ezt várja el a társadalom. Én így érzek. Épp elég a rokonok előtt visszafognom magam, egy anonim oldalon nem fogok köntörfalazni.

Nekem is voltak nőgyógyászati gondjaim, ami miatt nem is volt várható, hogy teherbe esek.

A pszichológus csak a szokásos szöveget szajkózta. Az anyámmal való kapcsolatomat állította szembe az én és a lányom kapcsolatával. Amivel nem jutottunk előbbre, mert az édesanyámmal jó kapcsolatunk volt mindig is.

Amiben még volt igazság, de nem mondott újat: mindig is fiú gyermekre vágytam, és nő létemre egy lánnyal nem tudok mit kezdeni.

2012. aug. 11. 18:31
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Remélem időben rájössz,milyen törékeny az élet...engem nemrég ez billentett helyre, bár nem gyerekkel kapcsolatban, ...
2012. aug. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!