Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális a szüleim...

Szerintetek normális a szüleimtől?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, most érettségiztem és nem vettek fel egyetemre/főiskolára! Most azt mondták a szüleim el kell mennem dolgoznom, az odáig rendben is van, mert én elmegyek, de azt mondták, hogy innentől az én dolgaim nekem kell a fizetésemből finanszírozni (körmös, hajfesték, kaja, ruha, bérlet, stb) Szeretnék egy dologra vagyis nem egy dologra gyűjteni és ezt mondtam is nekik, azt mondták nyugodtan gyűjthetek, de mellette ezeket mind fizetnem kell holott ők is tudnák, nem vagyunk szegények! Ez normális? Máshol is ez van, hogy már 18 évesen ha dolgozik a gyerek, akkor fizetnie kell mindent, amit akar magának, meg, ami létszükséglet? Nem hiszem el, hogy nem segítenek semmibe! Elvagyok keseredve, miért szívatnak és majdnem, hogy dobnak ki a nagy világba, mert már 18 vagyok? Azt mondták annak örüljek, hogy egyáltalán még itthon lakhatom! Szerintetek ez normális? Ha lehet tapasztalt felnőttek válaszát várom legfőképp! Köszönöm a segítséget!
2012. aug. 12. 16:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/112 anonim ***** válasza:
71%

Üdv a felnőtt világban!


Elég gyerekes dolog amúgy elvárni, természetesnek venni, hogy a szülők fizessék a nem a megélhetéshez szükséges dolgaid ( műkörmös, fodrász stb.).


Szerintem jól csinálják, nem kegyetlenek, csak meg akarnak tanítani a pénz értékére.

Arra, hogy az anyagiak nem anyuci-apuci zsebében terem minden reggelre, hanem dolgozni kell érte.

2012. aug. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/112 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen normális, ha tanulsz, akkor még elmegy, hogy eltartanak, de ha dolgozol, akkor azért ne várd el, hogy mindent a feneked alá tegyenek.


Ha nem tetszik, el lehet menni albérletbe, akkor majd rájössz, hogy mennyit számit, hogy legala´bb lakbért nem kell fizetned.


Idövel - ha majd felnössz és nem hisztis kisgyerekként gondolkodsz - meg fogod érteni, hogy csak igy tanulsz meg önállóan élni, ha nem megkapsz mindent, és neked csak a szórakozásodra kell költeni a saját keresetedböl.

Gondolom, amire gyüjtesz, az nem olyan, amit értelmes dolognak tartanak, és ha ök fizetik a mindennapos megélhetésedet, akkor lényegében ugyanott vannak, mintha ök fizetnék a "gyüjtést", te meg a saját dolgaidat, és éppen ez az, amit nem akarnak.

2012. aug. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/112 A kérdező kommentje:
Jó, de azért ilyet mondani, hogy örülhetek, hogy még itthon lakhatom, mert 18 vagyok! Me ha egyszer nem vagyunk szegények, nem értem mért nem segítenek továbbra is mindenbe, mint eddig? Mit változott ez abban, hogy 18 lettem? Ugyanúgy én vagyok!
2012. aug. 12. 16:22
 4/112 anonim ***** válasza:
49%
Teljes mértékben igaza van az első válaszolónak! Ha van saját jövedelmed, akkor ugyan miért nekik kellene a Te dolgaidat fizetni? Ismerek olyan 18évest aki gimnázium mellett éjszakás árufeltöltő a Tescoban. Éjszaka dolgozik,reggel suli és helyáll. Neki azért kell dolgoznia, hogy legyen otthon pl kaja. Szóval ha Te nem tanulsz akkor dolgozz és tartsd el magad! Hisz felnőtt vagy...
2012. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/112 anonim ***** válasza:
88%
Az normális, hogy a luxuscikkeket, mint pl. műköröm, hajfesték neked kell fizetned, de azt, hogy a létszükségletű dolgokat is neked kell finanszíroznod, az az én értékrendem alapján abnormális. Ha már egyszer gyereket szerettek volna és sikerült is, akkor nem értem, hogy most miért teszik ezt. A csalódottságukat viszont meg tudom érteni...
2012. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/112 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos sokan vannak, akik csak papíron szülők, de valójában nem képesek jó szülőként viselkedni.Aki csak addig tartja gyerekének a gyermekét, amíg be nem tölti a 18 éves kort.Az nem szülőnek való.Arra kell törekedned, a magad érdekében, hogy mihamarabb önállósodni tudj, aztán tegyél rájuk magasról.

Egyébként a 18 év még semmit nem jelent.Korántsem ezen a számon múlik a felnőttség!

2012. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/112 A kérdező kommentje:
De, amire gyűjtök az értelmes dolog, ők is azt mondták!
2012. aug. 12. 16:24
 8/112 A kérdező kommentje:
Na ezaz, én is így gondolom! Szerintem attól még, hogy 18 lettem, nem változott semmi és ugyanúgy még gyerek vagyok!
2012. aug. 12. 16:25
 9/112 anonim ***** válasza:
60%

"Éjszaka dolgozik reggel suli"


Pár év múlva meg a pszichiátrián fog kikötni.Bírja az ember..valameddig.Az emberi tűrőképesség sem végtelen.

2012. aug. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/112 anonim ***** válasza:
66%
Először is a körmös, hajfesték nem létszükséglet. Másodszor, igen, ez így működik a felnőttek világában. Ha dolgozol magadat kell eltartanod. A te szüleid sem várják el az ő szüleiktől hogy vegyék meg a ruhájukat meg kaját, ugye? El kell magadat tartanod, teljesen mindegy, hány éves vagy.
2012. aug. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!